НОВИНИ І ПОДІЇ :: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ :: ТЕЛЕФОН ДОВІРИ АКАДЕМІЇ
:: ПОРТАЛ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ


НОВИНИ І ПОДІЇ

Шановні юристи, науковці, колеги!

Запрошуємо Вас до співпраці на Інтернет-сторінках нашої конференції. Участь у цьому заході надасть Вам можливість оприлюднити результати Ваших наукових досліджень, здійснити їх апробацію, одержати на них відгуки й обмінятися думками з фахівцями різних юридичних спеціальностей.

Надіслані Вами тези доповідей будуть розміщені на сайті у відповідних секціях конференції та стануть доступними для ознайомлення і обговорення кожному користувачеві світової мережі Інтернет у будь-якій країні.

Архівація та збереження матеріалів заходу, як Інтернет-ресурсу, забезпечить подальшу індексацію результатів Ваших наукових досягнень у пошукових системах, а активне анонсування Інтернет-конференції сприятиме формуванню необхідного для Вас іміджу.

За результатами проведення заходу буде підготовлено електронний збірник матеріалів Інтернет-конференції, на сторінках якого знайдуть відображення думки та погляди усіх її учасників.

Доповіді учасників заходу будуть розміщені на Web-сторінці за адресою http://www.ap.gp.gov.ua/


„СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ РЕФОРМУВАННЯ КРИМІНАЛЬНОЇ ЮСТИЦІЇ В УКРАЇНІ”

21.11.2014

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь у круглому столі „Використання спеціальних знань під час розслідування корупційних правопорушень”

20 листопада 2014 року на базі Навчально-наукового інституту підготовки фахівців для експертно-криміналістичних підрозділів Національної академії внутрішніх справ відбувся круглий стіл „Використання спеціальних знань під час розслідування корупційних правопорушень”.

Від Національної академії прокуратури України у науковому заході як доповідач взяла участь головний науковий співробітник відділу досліджень проблем ювенальної юстиції Науково-дослідного інституту Ганна Щербакова, яка виступила із доповіддю „Особливості огляду місця події при розслідуванні одержання неправомірної вигоди в сфері вищої освіти”.

21.11.2014

У Національній академії прокуратури України відбулися загальні збори з нагоди Дня Гідності та Свободи

21 листопада 2014 року в Національній академії прокуратури України відбулися загальні збори працівників і магістрантів.

До присутніх звернувся ректор Академії Олег Литвак. Він довів до відома присутніх Указ Президента України від 13 листопада 2014 року № 872/2014, яким установлено День Гідності та Свободи – 21 листопада кожного року.

„В цей день не потрібно виявляти свої ораторські здібності. Нехай кожен із нас згадає тих героїв, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод громадян, європейського вибору нашої держави та вшанує їх мужність і патріотизм” – зазначив він.

21.11.2014

Ректор Національної академії прокуратури України провів оперативну нараду

20 листопада 2014 року під головуванням ректора Національної академії прокуратури України Олега Литвака проведено оперативну нараду із проректорами та керівниками окремих структурних підрозділів.

Для обговорення на порядок денний було винесено зазначені нижче питання.
1. Про підготовку Дошки пошани та визначення кандидатів із числа студентів, аспірантів і докторантів Академії.
2. Організація урочистих заходів з нагоди Дня працівників прокуратури.
3. Про підготовку листа прокурорам областей щодо працевлаштування магістрантів Академії.
4. Про створення нової кафедри відповідно до нового Закону України „Про прокуратуру”.
5. Про організацію роботи з опрацювання положень Закону України „Про прокуратуру” та „Про вищу освіту”.
6. Господарська діяльність Академії.

21.11.2014

Представник Національної академії прокуратури України візьме участь у семінарі „Особливості викриття, розслідування, процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення в окремих категоріях кримінальних проваджень”

Сьогодні, 21 листопада 2014 року, у прокуратурі Вінницької області з метою покращання підготовки та підвищення кваліфікації прокурорських кадрів відбудеться навчально-методичний семінар „Особливості викриття, розслідування, процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення в окремих категоріях кримінальних проваджень”.

Національну академію прокуратури України у науковому заході представлятиме виконувач обов’язків кафедри нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, Олексій Геселев, який виступить із доповіддю „Проблемні питання взаємодії прокурорів, слідчих та оперативних підрозділів під час проведення окремих слідчих та негласних слідчих (розшукових) дій”.

21.11.2014

У Національній академії прокуратури України завершилися заняття другого потоку слухачів дистанційної форми навчання

21 листопада 2014 року в Національній академії прокуратури України відбувся підсумковий іспит з підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання без відриву від виконання службових обов’язків для другого потоку старших прокурорів та прокурорів прокуратур районного рівня, які забезпечують представництво інтересів громадян і держави в судах.

Завдяки забезпеченості навчально-методичними матеріалами слухачі мали змогу самостійно опанувати навчальну програму. До Академії вони прибули для закріплення знань на підсумкових лекціях та складання іспиту.

По завершенні навчання кожен із 82 працівників органів прокуратури отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації особисто від ректора Олега Литвака.

20.11.2014

Працівника Національної академії прокуратури України відзначено нагородою

20 листопада 2014 року в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбулися урочистості, присвячені вшануванню лауреатів Премії імені Ярослава Мудрого.

Головного наукового співробітника – завідувача наукової частини Національної академії прокуратури України Олександра Шамару визнано лауреатом Премії 2014 року у номінації „За видатні досягнення в науково-дослідницькій діяльності з проблем правознавства”.

Перемогу у зазначеній номінації Олександр Шамара здобув як співавтор монографії „Кримінальна відповідальність за злочини проти основ національної безпеки України (проблеми кваліфікації)”.

Щиро вітаємо переможця та бажаємо подальших успіхів у науковій роботі!

Довідково: Присудження Премії імені Ярослава Мудрого (далі – Премія) є колективним визнанням видатних заслуг правознавців – науковців і практикуючих юристів у розбудові правової демократичної держави Україна. Присудження цієї Премії має за мету відзначити не тільки видатні досягнення в галузі юридичної науки, у підготовці юридичних кадрів, за заслуги в законотворчій, судовій та іншій правозастосовчій діяльності юристів, а й стимулювати їх до активної та плідної роботи на користь України.
Премія має такі номінації: 1) за видатні досягнення в науково-дослідницькій діяльності з проблем правознавства: 2) за видатні заслуги в галузі підготовки юридичних кадрів; 3) за видатні заслуги в законотворчій, судовій і правозастосовчій діяльності; 4) за підготовку й видання підручників для студентів юридичних спеціальностей вищих закладів освіти.
Лауреатам, яким присуджена Премія, вручаються диплом і пам’ятний нагрудний знак – медаль.


20.11.2014

Співробітники Національної академії прокуратури України візьмуть участь у наукових заходах

Цього тижня працівники відділу досліджень проблем протидії злочинності Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України представлятимуть наш вищий навчальний заклад у зазначених нижче наукових заходах.

• 21 листопада на базі Національної академії внутрішніх справ України відбудеться міжвузівська науково-теоретична конференція „Актуальні проблеми кримінального права”. Від Академії у заході братимуть участь Ольга Богатирьова із доповіддю „Теоретико-методологічне переосмислення вітчизняного інституту звільнення від відбування покарання з випробуванням”, Дар’я Маренич із доповіддю „ «Білий пластик» – шахрайське використання пластикових карток” та Олександр Амелін із доповіддю „До питання протидії шахрайству з кредитними картками”.

• 21 листопада на базі Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбудеться VII Всеукраїнська науково-практична конференція „Освітньо-наукове забезпечення діяльності правоохоронних органів і військових формувань України”. Від Академії у заході братиме участь Емілія Дмитренко із доповіддю „Соціальні та фінансові проблеми реалізації правоохоронних функцій”.

Також співробітник кафедри кримінального процесу та криміналістики Оксана Мазур та аспіранти зазначеної кафедри Олена Леляк, Кіра Лисенкова і Мирослава Кокошко візьмуть участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих учених, курсантів і студентів: „Права людини і громадянське суспільство в Україні: проблеми теорії і практики”, яка відбудеться 21 листопада на базі Національної академії Служби безпеки України.

20.11.2014

У Національній академії прокуратури України відбулися підсумкові лекції для другого потоку слухачів дистанційної форми навчання

20 листопада 2014 року в Національній академії прокуратури України відбулися завершальні лекції з підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання без відриву від виконання службових обов’язків для другого потоку старших прокурорів та прокурорів прокуратур районного рівня, які забезпечують представництво інтересів громадян і держави в судах.

Також по завершенні лекцій відбулись консультації, присвячені складанню ними іспиту, що відбудеться 21 листопада 2014 року.

Дистанційна форма навчання при підвищенні кваліфікації працівниками органів прокуратури України стала можливою завдяки використанню сучасних інформаційних технологій.

20.11.2014

Анонс

20 листопада 2014 року о 12 годині в аудиторії 212 (корпус 2) Національної академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар за участю кафедри нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство спільно з кафедрою кримінального права і відділу досліджень проблем протидії злочинності у сфері службової діяльності Науково-дослідного інституту.

На розгляд виноситься дисертаційне дослідження Яроша В.В. „Кримінально-правові санкції за злочини у сфері службової діяльності”, поданого на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право.

Керівник міжкафедрального семінару: перший проректор, доктор юридичних наук, професор Якимчук М.К.

Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент Мезенцева І.Є.

Запрошені експерти:
• Книженко О.О. – доктор юридичних наук, професор, начальник відділу досліджень проблем протидії злочинності Науково-дослідного інституту;
• Сердюк П.П. – доцент, професор кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права.

19.11.2014

Магістранти Національної академії прокуратури України відвідали „Софію Київську”

За сприяння ректора Олега Литвака магістранти Академії днями відвідали Національний заповідник „Софія Київська”.

Захід організовано кураторами академічних груп кафедри процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення: восьмої – Людмилою Коваленко; дев’ятої – Василем Козієм та шістнадцятої – Оленою Єні.

Під час цікавої екскурсії студенти отримали багато нової та корисної інформації щодо історичних подій і процесів, які відбувалися на території нашої держави.

Довідково: Національний заповідник “Софія Київська” – це музейний комплекс, який об’єднує 77 пам’яток архітектури. Пам’ятки заповідника є головними об’єктами туристичних маршрутів Києва та АР Крим.
Діяльність Національного заповідника “Софія Київська” одержала високу оцінку світової громадськості: у 1987 р. Міжнародне журі Гамбурзького Фонду (Німеччина) нагородило заповідник Європейською Золотою медаллю за збереження історичних пам’яток. У 1990 році Софійський собор з комплексом монастирських споруд ХVІІІ ст. на його території включено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Фондові колекції заповідника нараховують понад 80 тис. одиниць зберігання. Це археологічні колекції, предмети декоративно-прикладного мистецтва, унікальні архітектурні проекти різних років, велика колекція фотоматеріалів тощо.
Основними напрямами діяльності заповідника є, зокрема: пам’яткоохоронна, реставраційно-реабілітаційна, науково-дослідна, методична, фондова, експозиційна, просвітницька. Заповідником проводиться комплекс заходів, пов’язаних з номінуванням пам’яток (Кирилівської та Андріївської церков, Судацької фортеці) до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.


19.11.2014

Представник Національної академії прокуратури України візьме участь у семінарі „Особливості здійснення прокурорами повноважень у кримінальному провадженні в суді”

20 листопада 2014 року у прокуратурі Львівської області з метою покращання підготовки та підвищення кваліфікації прокурорських кадрів відбудеться навчально-методичний семінар „Особливості здійснення прокурорами повноважень у кримінальному провадженні в суді”.

Національну академію прокуратури України у науковому заході представлятиме доцент кафедри процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення Василь Козій, який виступить із доповіддю „Методика здійснення процесуального керівництва та особливості підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях про злочини у сфері службової діяльності”.

19.11.2014

Магістранти Національної академії прокуратури України беруть активну участь у наукових заходах

Цього тижня магістранти Національної академії прокуратури України представлятимуть наш вищий навчальний заклад у зазначених нижче наукових заходах:

• 21 листопада на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбудеться VIII Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених „Актуальні проблеми зовнішньої політики України”. Від Академії у заході братиме участь Василь Шквірук із доповіддю „Міжнародний інформаційний тероризм як одна із загроз національній безпеці України”.

• 21 листопада на базі Національної академії Служби безпеки України відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених, курсантів і студентів: „Права людини і громадянське суспільство в Україні: проблеми теорії і практики”. Від Академії у заході братимуть участь Ольга Іллюк із доповіддю „Забезпечення прокуратурою прав людини на сучасному етапі становлення української державності” та Микола Куцинда із доповіддю „Актуальні питання міжнародного забезпечення прав біженців”.

• 21 листопада на базі Національного університету „Одеська національна юридична академії України” відбудеться IV Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів, молодих вчених „Міжнародне право: de lege praeterita, instante, future”. Від Академії у заході братимуть участь Вероніка Ільяшенко та Марія Петрова.

• 22–23 листопада на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбудеться V Всеукраїнська школа з кримінального права та процесу. Від Академії у заході братиме участь Тетяна Воронюк.

19.11.2014

Анонс

19 листопада 2014 року о 16 годині в аудиторії 212 (корпус 2) Національної академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар за участю кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури і відділу досліджень проблем ювенальної юстиції Науково-дослідного інституту.

На розгляд виноситься дисертаційне дослідження Панчишиної О.О. „Захист прокурором майнових прав дітей”, поданого на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура.

Керівник міжкафедрального семінару: перший проректор, доктор юридичних наук, професор Якимчук М.К.

Науковий керівник: директор Інституту підготовки кадрів, кандидат юридичних наук Попов Г.В.

Запрошені експерти:
• Рибалка Н.О. – доктор юридичних наук, завідувач кафедри роботи та управління в органах прокуратури;
• Кравчук В.М. – кандидат юридичних наук, докторант Академії.

18.11.2014

До прокуратур обласного рівня відряджено керівників переддипломної практики (стажування)

З метою вивчення стану проходження переддипломної практики (стажування) магістрантами другого року навчання Інституту підготовки кадрів Національної академії прокуратури України до прокуратур обласного рівня відряджено керівників цієї практики. Всього участь в моніторингу проходження магістрантами стажування візьмуть 12 науково-педагогічних працівників Академії.

Як зазначив ректор Академії Олег Литвак, лише за допомогою безпосереднього спілкування зі студентами, які проходять стажування в органах прокуратури, можливо виявити ті проблеми, які постають перед майбутніми прокурорами.

У подальшому, з метою надання до Генеральної прокуратури України відповідних пропозицій, результати виїздів будуть узагальнені та розглянуті на ректораті Академії.

18.11.2014

У Національній академії прокуратури України завершилися заняття першого потоку слухачів дистанційної форми навчання

18 листопада 2014 року в Національній академії прокуратури України відбувся підсумковий іспит з підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання без відриву від виконання службових обов’язків для першого потоку старших прокурорів та прокурорів прокуратур районного рівня, які забезпечують представництво інтересів громадян і держави в судах.

Завдяки забезпеченості навчально-методичними матеріалами слухачі мали змогу самостійно опанувати навчальну програму. До Академії вони прибули для закріплення знань на підсумкових лекціях та складання іспиту.

По завершенні навчання кожен із 84 працівників органів прокуратури отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації особисто від ректора Олега Литвака.

18.11.2014

Щодо навчального візиту представника Національної академії прокуратури України до США

У рамках навчального візиту до США за тематикою „Огляд важливих аспектів змагального кримінального процесу”, організованого за сприяння програми Департаменту юстиції США „Реформування кримінального судочинства та боротьби з корупцією в Україні”, доцент кафедри нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, Людмила Вигівська взяла участь у низці заходів.

3 листопада 2014 року відбувся круглий стіл із правниками Управління допомоги і навчання з питань прокурорського розвитку за кордоном Державного департаменту юстиції США.

Проведено зустріч із спеціальним агентом відділу боротьби з міжнародною корупцією ФБР, який у формі доповіді розкрив питання співпраці органів слідства та прокуратури, а також присвятив увагу передовим практикам розслідування кримінальних справ на федеральному рівні.

Також українська делегація поспілкувалася з представниками Державного Департаменту США (Міністерства закордонних справ США). Спілкування у формі круглого столу було присвячене питанням реформування кримінальної юстиції в Україні.

У рамках програми візиту організовано зустріч у Департаменті юстиції США з Генеральним інспектором та його старшим радником, у ході якої делегацію ознайомлено з роллю офісу Генерального інспектора. Доповідачі висвітлили особливості контролю за дотриманням прокурорської етики та професійних стандартів діяльності прокуратури.

4 листопада 2014 року українська делегація відвідала відділ конфіскації майна та відмивання грошей Департаменту юстиції США, де взяла участь в обговоренні сучасних практик конфіскації майна.

Американські колеги докладно зупинились на особливостях повернення активів, що застосовуються в США та розмежуванні типів конфіскації (на основі обвинувального вироку або без обвинувального вироку суду).

На зустрічі в прокуратурі округу Колумбія обговорено питання співпраці органів слідства та прокуратури. Також учасники навчального візиту ознайомились із досвідом громадського контролю правопорядку та програмами співпраці правоохоронних органів з громадянським суспільством.

5 листопада 2014 року українська група провела день у федеральному суді (Північний округ Каліфорнії), де мала можливість спостерігати за слуханням більш, ніж десяти проваджень; зустрітися з суддею магістрату з метою обговорення принципів провадження судочинства; взяти участь у круглому столі з державними і приватними адвокатами та прокурорами щодо обговорення ролі сторін у змагальному процесі.

6 листопада 2014 року у федеральній прокуратурі Північного округу Каліфорнії відбулися зустрічі з Прокурором округу, співробітниками прокуратури та адміністративними працівниками. Під час зустрічей працівники місцевої прокуратури висвітлили роль федеральної прокуратури в системі юстиції США; окреслили особливості спеціалізації прокурорів за видами злочинів та їх повноваженнями у судах спеціалізованої юрисдикції, новітніх практик пошуку та найму працівників офісу, ведення справ, обов’язку розкриття доказів і питань професійної етики. Також обговорено питання безпеки в суді; особливостей та тактичних прийомів проведення прямих і перехресних допитів у суді; угод про визнання винуватості у кримінальних провадженнях різних категорій.

Перед делегацією виступила Марта Борщ, яка була прокурором у справі Павла Лазаренка, з презентацією, присвяченою відповідному розслідуванню.

7 листопада 2014 року відбулася зустріч із прокурором округу Сан-Франциско, який ознайомив делегацію з основними засадами роботи, підпорядкованої йому прокуратури. Українській делегації було надано можливість спостерігати за провадженнями у суді.

Отриманий під час навчального візиту досвід щодо особливостей кримінального процесу в Сполучених Штатах Америки сприяє підвищенню професійного рівня представника Національної академії прокуратури України та обміну знаннями серед науково-викладацького складу.18.11.2014

Відбулося засідання Редакційної колегії електронного наукового фахового видання „Науковий часопис Національної академії прокуратури України”

17 листопада 2014 року в Національній академії прокуратури України під головуванням заступника головного редактора – проректора з наукової роботи, державного радника юстиції 3 класу, доктора юридичних наук, доцента Ігоря Козьякова відбулося засідання Редакційної колегії „Наукового часопису Національної академії прокуратури України”, на якому було схвалено План журналу № 3(3)’2014 для його подальшої рекомендації Вченою радою Академії до розміщення в мережі Інтернет.

Статті, що увійшли до цього номера, присвячені, зокрема: міжнародному досвіду проведення моніторингової експертизи нормативно-правових актів на наявність корупціогенних чинників; кримінологічній характеристиці особи корупційного злочинця; особливостям практики звільнення з роботи осіб, які вчинили корупційні правопорушення; проблемам відповідальності за окремі злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг; змісту діяння у складі злочину, що передбачений у ст. 229 Кримінального кодексу України; кримінальній відповідальності за порушення порядку фінансування на виборах; дефініції поняття взаємодії в кримінальному провадженні; спрощеному провадженню на основі судового компромісу в кримінальному судочинстві держав-членів СНД; правовому регулюванню створення та діяльності спільних слідчих груп у міжнародному співробітництві під час кримінального провадження; проблемам доказування тяжкої хвороби засудженого, яка перешкоджає відбуванню покарання; цивільному позову прокурора в порядку захисту інтересів держави у кримінальному провадженні; формам участі прокурора в цивільних процесуальних правовідносинах; прокурорській діяльності у сфері захисту інтелектуальної власності; практиці правового регулювання у Сполучених Штатах Америки та Російській Федерації ендавменту як інструменту благодійної діяльності; перебудові чехословацької прокуратури в новому дусі: 1948–1952 роки.

17.11.2014

За участю представників Національної академії прокуратури України завершилась робота міжнародної конференції

У період з 12 по 14 листопада 2014 року в м. Кишинів начальник відділу досліджень проблем протидії злочинності Оксана Книженко та головний науковий співробітник – завідувач наукової частини Олександр Шамара взяли участь у міжнародній конференції щодо принципів діяльності у сфері протидії кіберзлочинності. Науковий захід відбувся у рамках проекту по боротьбі з кіберзлочинністю CyberCrime@EAP, організованого Міністерством юстиції Молдови у співпраці з Радою Європи.

До участі у конференції було залучено понад 125 представників країн Східного партнерства (Вірменії, Азербайджану, Республіки Білорусь, Грузії, Республіки Молдова та України), експертів з Хорватії, Німеччини, Португалії, Румунії, Туреччини та США, а також представників Європейського Союзу та Ради Європи, Європейського центру боротьби з кіберзлочинністю (ЕС-3), Європолу, ОБСЄ та недержавних організацій.

Мета проведення заходу полягала в перегляді політики протидії кіберзлочинності, аби в подальшому сприяти нарощуванню потенціалу в регіоні Східного партнерства.

На конференції йшлося про зростаючу загрозу кіберзлочинності, а також проблеми, пов’язані з використанням електронних доказів, наголошено на необхідності прийняття стратегій з протидії кіберзлочинності для кожної держави. У них мають бути передбачені повноваження і процедури для захисту від кіберзлочинності, які відповідали б принципам верховенства права та забезпеченню належного захисту прав і свобод людини, зокрема і вимог щодо захисту даних.

Особливу увагу було приділено системному підходу до навчання співробітників правоохоронних органів та суду з питань протидії кіберзлочинам і використання електронних доказів.

Також вказано на необхідність більш ефективного міжнародного співробітництва та прийняття стратегій по боротьбі з кіберзлочинністю для правоохоронних та судових органів.

Висвітлено позитивний досвід окремих країн у сфері протидії кіберзлочинності – запровадження Центрів по боротьбі з кіберзлочинністю та відповідних підрозділів в органах прокуратури, які відповідають за даний напрям роботи, а навчальні заклади здійснюють підготовку не тільки працівників органів внутрішніх справ, а й прокурорів і суддів з питань, пов’язаних із кіберзлочинністю.

Такий успішний досвід мають Азейбарджан, Грузія, Молдова, а з держав-експертів – Туреччина.

Представниками органів юстиції зазначених держав підкреслено, що утворення Центрів по боротьбі з кіберзлочинністю та спеціальних підрозділів в органах прокуратури сприяє консолідації зусиль по боротьбі з кіберзлочинністю. Прикладом цього є уже досягнуті успіхи у протидії кіберзлочинності.17.11.2014

У Національній академії прокуратури України відбулося засідання ректорату

17 листопада 2014 року в Національній академії прокуратури України під головуванням ректора Олега Литвака відбулося засідання ректорату.

Розпочинаючи засідання ректорату, Олег Литвак довів до відома присутніх першочергові вимоги Генерального прокурора України щодо покращання стандартів надання освітніх послуг науково-педагогічним складом Академії та необхідності активізації процесу внесення змін до роботи Академії у зв’язку зі змінами у чинному законодавстві.

Для обговорення на порядок денний засідання винесено, зокрема, зазначені нижче питання.
1. Про стан організації роботи з опрацювання Закону України „Про прокуратуру” та підготовки Статуту Академії відповідно до законів України „Про прокуратуру” і „Про вищу освіту”.
2. Про реалізацію положень Закону України „Про вищу освіту” відносно виборних посад вищого навчального закладу та організацію цієї роботи в Академії.
3. Про можливість надання матеріальної допомоги студентам Академії.
4. Про розгляд пропозицій щодо участі працівників Академії у наданні допомоги пораненим в АТО.
5. Про розгляд пропозицій щодо друкованих проектів видавничої літератури Академії та створення робочої групи з їх реалізації.
6. Про стан організації господарської діяльності з устаткування приміщень Академії.

Також Олег Литвак наголосив на необхідності раціонального планування робочого часу працівниками Академії та недопущенні бюрократизації освітнього процесу.

17.11.2014

У мережі Інтернет розміщено другий у поточному році номер електронного наукового фахового видання „Науковий часопис Національної академії прокуратури України”

Статті, що увійшли до електронного наукового фахового видання „Науковий часопис Національної академії прокуратури України” № 2(2)’2014, присвячені, зокрема: допустимості доказів за кримінальним процесуальним законодавством України; теоретичним основам криміналістичного забезпечення процесуального керівництва прокурором досудовим розслідуванням; домашньому арешту як запобіжному заходу у кримінальному провадженні; участі прокурора у судовому кримінальному провадженні щодо злочинів проти довкілля; законній силі як обов’язковій умові виконання вироку; функції підтримання державного обвинувачення після судової реформи 1864 року; взаємодії прокурора з органами державної влади та інститутами громадянського суспільства у сфері протидії злочинності; строкам давності за вчинення кримінальних корупційних правопорушень; судимості як кваліфікуючій ознаці складу злочину; історичному розвитку законодавства України про охорону осіб, які взяті під захист; проблемам оподаткування незаконних доходів в Україні; змісту та співвідношенню принципів організації і діяльності прокуратури та адвокатури; представницьким повноваженням прокурора щодо усунення наслідків адміністративних корупційних правопорушень; особливостям організації діяльності прокурора як учасника виконавчого провадження; становленню і сутності інституту конституційної юстиції; глобалізації та нотаріату; генетичним дослідженням і міжнародному праву; реалізації цензурного законодавства Російської імперії ХІХ – початку ХХ ст. в українських губерніях.


17.11.2014

У Національній академії прокуратури України відбулися підсумкові лекції для першого потоку слухачів дистанційної форми навчання

17 листопада 2014 року в Національній академії прокуратури України відбулися завершальні лекції з підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання без відриву від виконання службових обов’язків для першого потоку старших прокурорів та прокурорів прокуратур районного рівня, які забезпечують представництво інтересів громадян і держави в судах.

Також по завершенні лекцій відбулись консультації, присвячені складанню ними іспиту, що відбудеться 18 листопада 2014 року.

Дистанційна форма навчання при підвищенні кваліфікації працівниками органів прокуратури України стала можливою завдяки використанню сучасних інформаційних технологій.

Так, завдяки використанню спеціально підготовленої науковцями Академії методичної літератури та курсу відеолекцій слухачі мають змогу підвищувати кваліфікацію без відриву від виконання службових обов’язків. Головна умова – доступ до всесвітньої мережі Інтернет, за допомогою якої вони мають можливість отримувати з офіційного Веб-сайту Академії необхідні матеріали.

14.11.2014

У Національній академії прокуратури України відбувся вступний іспит до аспірантури

14 листопада 2014 року в Національній академії прокуратури України відбувся вступний іспит до аспірантури.

Перед початком іспиту ректор Академії Олег Литвак привітав вступників та побажав їм продемонструвати комісіям свій високий рівень юридичної підготовки. Також він довів до відома вступників вимоги Генерального прокурора України та членів колегії Генеральної прокуратури України щодо першочергових заходів з покращання стандартів надання освіти майбутнім прокурорам в Академії. Гасло „Прокурори навчають прокурорів” і надалі буде впроваджуватися в освітній діяльності, зокрема в аспірантурі.

Комісія з приймання вступного іспиту зі спеціальності 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право (під головуванням завідувача кафедри цивільно-правових дисциплін Руслана Стефанчука) оцінила знання шести вступників.

Комісія з приймання вступного іспиту зі спеціальності 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право (під головуванням завідувача кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури Наталії Рибалки) оцінила знання восьми вступників.

Комісія з приймання вступного іспиту зі спеціальності 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право (під головуванням директора Науково-дослідного інституту Нелі Лісової) оцінила знання восьми вступників.

Комісія з приймання кандидатського іспиту зі спеціальності 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність (під головуванням головного наукового співробітника відділу дослідження проблем кримінального провадження Науково-дослідного інституту Василя Маляренка) оцінила знання чотирьох вступників.

Комісія з приймання кандидатського іспиту зі спеціальності 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура (під головуванням першого проректора Академії Миколи Якимчука) оцінила знання шести вступників.

Загалом у складанні вступного іспиту взяли участь тридцять дві особи.

14.11.2014

У Національній академії прокуратури України підготовлено словник кримінальної процесуальної термінології

У підготовці словника взяли участь викладачі й аспіранти кафедри кримінального процесу та криміналістики Академії.

Запропоноване видання присвячене термінології, використаній законодавцем у Кримінальному процесуальному кодексі України. Терміни, що містяться у словнику, тлумачаться на основі чинного кримінального процесуального законодавства з урахуванням його історії, досягнень вітчизняної науки, а також судової практики з окремих актуальних питань.

Видання буде корисним для практичних працівників органів прокуратури, а також науковців, викладачів, аспірантів, студентів вищих юридичних навчальних закладів.


14.11.2014

Представники Національної академії прокуратури України взяли участь у семінарі „Новели та особливості Закону України „Про запобігання корупції”

13 листопада 2014 року Генеральною прокуратурою України з метою покращання підготовки та підвищення кваліфікації прокурорсько-слідчих кадрів і удосконалення наукових досліджень з проблем діяльності прокуратури проведено семінар „Новели та особливості Закону України „Про запобігання корупції”.

Від Національної академії прокуратури України у науковому заході як доповідачі взяли участь начальник відділу досліджень проблем злочинності у сфері службової діяльності та корупції Науково-дослідного інституту Зоя Загиней і провідний науковий співробітник цього відділу Роксолана Гречанюк, які виступили із доповідями „Відповідальність за корупційні правопорушення за новим антикорупційним законодавством України” та „Характеристика розділів V-X Закону України „Про запобігання корупції”.

13.11.2014

Відбулося засідання Редакційної колегії журналу „Вісник Національної академії прокуратури України”

13 листопада 2014 року в Національній академії прокуратури України під головуванням заступника головного редактора – першого проректора, державного радника юстиції 3 класу, доктора юридичних наук, професора Миколи Якимчука відбулося засідання Редакційної колегії „Вісника Національної академії прокуратури України”, на якому було схвалено План випуску п’ятого у поточному році номера журналу для подальшої рекомендації видання до друку та поширення через мережу Інтернет.

Статті, що увійшли до цього номера, зокрема, присвячені: окремим аспектам діяльності прокурора поза сферою кримінальної юстиції (за новим Законом України „Про прокуратуру”); проблемам застосування нового законодавства щодо представництва прокурором інтересів громадянина або держави в суді; діяльності прокурора щодо захисту інтересів громадян та держави у сфері транспорту шляхом застосування представницьких повноважень; особливостям представництва прокурором інтересів стягувача у виконавчому провадженні; особливостям сучасного реформування військових прокуратур в Україні; етапам розвитку організаційно-правових основ діяльності органів прокуратури у сфері захисту прав дітей; пріоритетним напрямам удосконалення конституційно-правових засад діяльності Збройних Сил України; проблемам забезпечення транспарентності діяльності системи державного управління України; співвідношенню привласнення та розтрати майна як ознак злочину, передбаченого статтею 191 Кримінального кодексу України; звільненню від кримінальної відповідальності при примушуванні до виконання цивільно-правових зобов’язань; кримінальній відповідальності осіб за порушення права на захист; визначенню предмета корупційних злочинів; аналізу кримінально-правових понять та його впливу на тлумачення і правозастосування; особливостям затримання особи без ухвали слідчого судді; рівності процесуальних можливостей сторін як елементу принципу змагальності у досудовому кримінальному провадженні; правовій природі та підставам застосування примусових заходів виховного характеру; загальнотеоретичним аспектам реалізації права; типологізації та класифікації сучасних правових систем світу.

13.11.2014

Науковці Національної академії прокуратури України взяли участь у низці семінарів „Особливості виявлення та розслідування кримінальних проваджень, що пов’язані з торгівлею людьми”

У рамках виконання проекту щодо зміцнення механізмів протидії торгівлі людьми в системі правоохоронних та судових органів України, який здійснюється за підтримки Державного департаменту США, представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні проведено низку кущових семінарів „Особливості виявлення та розслідування кримінальних проваджень, що пов’язані з торгівлею людьми”. Цільовою аудиторією таких семінарів були представники вітчизняних правоохоронних органів.

Від Національної академії прокуратури України у науковому заході як доповідачі взяли участь професор кафедри процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення Андрій Орлеан і доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Вероніка Плотнікова, які висвітлили кримінально-правову характеристику злочину, передбаченого статтею 149 Кримінального кодексу України „Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини”.

Довідково: Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні розпочало свою роботу в Києві у 1996 році, коли Україна отримала статус країни-спостерігача при МОМ. У 2001 році Україна звернулась із запитом про надання їй статусу країни-члена МОМ, і у 2002 році Парламент України ратифікував угоду про членство України в організації.
Відповідно до загальної стратегії МОМ Представництво МОМ в Україні займається виконанням усіх основних цілей організації. Його діяльність спрямована на сприяння усвідомленню можливостей і проблем міграції в українському контексті.
При цьому Представництво МОМ в Україні продовжує протидіяти торгівлі людьми, надавати допомогу уряду України у покращенні його системи управління міграційними процесами та розробляти політику в галузі охорони здоров'я, яка враховувала б права мігрантів.
Водночас Представництво МОМ в Україні долучається до вивчення та стимулювання створення легальних каналів працевлаштування для українських трудових мігрантів, використання потенціалу розвитку міграції та інтеграції мігрантів, популяризації культурного розмаїття і протидії ксенофобії та нетерпимості.
Протягом останніх 18 років діяльності в Україні МОМ надала допомогу більш ніж 300 000 мігрантів, потенційних мігрантів, постраждалих від торгівлі людьми та іншим вразливим групам, безпосередньо або через своїх партнерів по проектах.13.11.2014

Відбулося засідання робочої групи з опрацювання нормативно-правових актів Національної академії прокуратури України

13 листопада 2014 року в Академії відбулося засідання робочої групи з опрацювання нормативно-правових актів. Вказану робочу групу створено з метою приведення у відповідність до чинного законодавства нормативно-правових актів Академії, що регламентують її діяльність та організацію роботи, дотримання єдиних вимог щодо уніфікації документів та урахування кадрових змін.

На засіданні розглянуто першочергові пропозиції до Статуту Академії, внесені керівниками структурних підрозділів і прийнято рішення про підготовку проекту нової редакції Статуту за результатами їх узагальнення.

На даний час триває опрацювання наданих пропозицій.

Довідково: Статут Національної академії прокуратури України розроблений відповідно до чинного законодавства і є установчим документом, який регламентує її діяльність. Статутом, зокрема, регламентовано мету діяльності та основні завдання, структуру та органи управління і самоврядування, концепцію освітньої та наукової діяльності, обсяг цивільної правоздатності, взаємовідносини із Генеральною прокуратурою України та Міністерством освіти і науки України.

13.11.2014

Анонс

13 листопада 2014 року о 12 годині в аудиторії 212 (корпус 2) Національної академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар за участю кафедри кримінального процесу та криміналістики спільно з кафедрою нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, кафедри процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення і відділу досліджень проблем кримінального провадження Науково-дослідного інституту.

На розгляд виноситься дисертаційне дослідження Поповича О.В. „Процесуальне керівництво прокурора у кримінальному провадженні”, поданого на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність.

12.11.2014

Відбувся внутрішній етап відбору на ІV Міжвузівський відкритий дебатний турнір з прав людини

З метою удосконалення професійної юридичної майстерності та з нагоди Дня прокуратури 11 листопада 2014 року в Національній академії прокуратури України відбувся внутрішній етап відбору на ІV Міжвузівський відкритий дебатний турнір з прав людини, в якому взяли участь такі команди:

• Богдан Ткачук та Карина Гостюк (студенти 1 групи, тренер – В.П. Плотнікова);
• Станіслав Жирош та Світлана Луценко (студенти 10 групи, тренер – С.К. Гречанюк);
• Віктор Воронцов та Аліна Лобач (студенти 16 групи, тренер – А.О. Галай);
• Олександр Курявий та Ірина Попова (студенти 19 групи, тренер А.О. Галай).

Дебатний турнір з прав людини традиційно проводиться серед команд юридичних клінік у формі публічної дискусії. Оскільки тематикою цьогорічного міжвузівського турніру стане реформа правоохоронних органів, для проведення дебатів між командами магістрантів Академії були обрані прикладні професійні теми: „Чи сприятиме рівню реалізації прав людини зменшення повноважень органів прокуратури у процесі реформи?” та „Чи сприятиме утворення антикорупційного бюро зниженню рівня корупції в Україні у короткостроковій перспективі?”.

Суддями внутрішнього етапу відбору виступили керівник юридичної клініки Національного університету Державної податкової служби України Юлія Савелова та завідувач відділу досліджень проблем злочинності у сфері службової діяльності та корупції Національної академії прокуратури України Зоя Загиней.

У цікавій дискусії переможцями стали студенти 1 групи Богдан Ткачук і Карина Гостюк.

Ректор Національної академії прокуратури України Олег Литвак підтримав проведення заходу та побажав переможцям гідно представити Академію на фінальному етапі турніру, що відбудеться 9 грудня 2014 року.


12.11.2014

Відбулося засідання спеціалізованої вченої ради Національної академії прокуратури України

12 листопада 2014 року в Академії відбулося засідання спеціалізованої вченої ради (Д 26.730.01), під час якого на високому професійному рівні захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право Курбатова І.С. на тему „Кримінологічні засади запобігання насильницьким злочинам щодо осіб похилого віку в Україні” і за спеціальністю 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура Шестопалов Р.М. на тему „Правозахисна діяльність прокуратури України поза межами кримінального судочинства”.

Відомості про здобувачів:

Курбатова Ірина Сергіївна – старший прокурор відділу забезпечення участі прокурорів у господарському судочинстві прокуратури міста Києва;

Шестопалов Роман Миколайович – заступник начальника відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Дніпропетровської області.

12.11.2014

У Національній академії прокуратури України відбулася нарада з питань проведення відкритих лекцій

11 листопада 2014 року під головуванням ректора Олега Литвака відбулася нарада з питань підготовки та проведення відкритих лекцій науково-педагогічними працівниками Академії.

У заході взяли участь проректор з наукової роботи Ігор Козьяков, завідувачі та науково-педагогічні працівники кафедр.

Розпочинаючи нараду, Олег Литвак зазначив, що завдяки потужному професорсько-викладацькому складу Академії відкриті лекції є змістовними та цікавими. Однак при підготовці до їх проведення необхідно акцентувати увагу на: більш широкому висвітленні використаних джерел, налагодженні конструктивного діалогу з аудиторією, плануванні раціонального використання відведеного на лекцію часу та викладанні лекційного матеріалу українською мовою.

За результатами обговорення було також прийнято рішення про необхідність більш тісної взаємодії кафедр із навчальним відділом Академії при вирішенні організаційних питань проведення відкритих лекцій.

12.11.2014

Представники Національної академії прокуратури України беруть участь у міжнародній конференції

Сьогодні, 12 листопада 2014 року, у місті Кишинів (Республіка Молдова) розпочала роботу міжнародна конференція щодо принципів діяльності у сфері протидії кіберзлочинності та розбудови потенціалу у регіоні Східного партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна).

Згідно з програмою Східного Партнерства захід відбувається у рамках проекту „Кіберзлочинність@EAP”.

З метою обміну досвідом у сфері протидії кіберзлочинності у міжнародній конференції беруть участь представники правоохоронних органів та органів юстиції, навчальних установ, до компетенції яких належать питання боротьби з кіберзлочинністю та збір електронних доказів.

Національну академію прокуратури України представляють начальник відділу досліджень проблем протидії злочинності Оксана Книженко та головний науковий співробітник – завідувач наукової частини Олександр Шамара.

12.11.2014

У Національній академії прокуратури України відбувся футбольний матч, приурочений до 71-ої річниці визволення Києва від фашизму

За сприяння ректора Олега Литвака магістранти Академії днями провели товариський матч з командою Військової дипломатичної академії. Спортивний захід приурочено річниці визволення Києва від фашистських загарбників.

Хоча матч і був товариським, але поступатися ініціативою на футбольному полі не хотіла жодна з команд.

За результатами двох таймів, наповнених чесною спортивною боротьбою та футбольним азартом, фінальний свисток арбітра зафіксував підсумковий результат: 7-2 на користь студентів Академії.

Щиро вітаємо із перемогою капітана команди Івана Вараницю, гравців Максима Голярдика, Сергія Стринатка, Дениса Махненка, Олега Краснянського, Андрія Лисюка, Станіслава Гнатуська, Михайла Довбуша, Василя Турубка, Руслана Немирівського, Віктора Давиденка та тренера Олександра Амеліна.


11.11.2014

У Національній академії прокуратури України відбулася робоча зустріч з представниками Проекту ЄС „Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні” та представниками Проекту РЄ „Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні”

11 листопада 2014 року до Академії прибули іноземні експерти з питань реформування правоохоронних органів: головний експерт Проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу „Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні” Лоїк Геран та спеціаліст з правових питань вказаного Проекту Наталія Дрьоміна-Волок; менеджер Проекту Ради Європи „Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні” Кетеван Цхомелідзе та радник з правових питань цього Проекту Божена Маланчук.

На початку зустрічі ректор Національної академії прокуратури України Олег Литвак привітав гостей і подякував їм за постійну увагу й опіку в питаннях реформування органів прокуратури України.

До експертів звернувся старший помічник Генерального прокурора України Володимир Стретович, який поінформував про європейські вектори реформування вітчизняних органів прокуратури. Він зазначив про недосконалість нового Закону України „Про прокуратуру”, однак висловив сподівання, що за допомогою міжнародної спільноти його буде приведено у відповідність до міжнародних стандартів діяльності органів кримінальної юстиції.

За результатами проведення робочої зустрічі досягнуто домовленості стосовно організації у грудні поточного року круглого столу з питань першочергових заходів щодо імплементації положень нового Закону України „Про прокуратуру”.

Учасниками круглого столу будуть міжнародні експерти, науковці Академії та практичні працівники органів прокуратури України (по одному представнику від кожного регіону).

Також участь у заході візьмуть представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Кабінету Міністрів України, Координаційного центру з надання правової допомоги, громадських організацій.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Олег Литвак висловив сподівання, що в найближчій перспективі спільними зусиллями буде підготовлено програму для магістрантів Академії. Адже вже проведені заходи в рамках зазначених Проектів були організовані для прокурорів зі стажем роботи понад 15 років, тобто досвідчених професіоналів. Однак вибудовувати нову модель діяльності органів прокуратури України має саме молоде покоління прокурорських працівників.11.11.2014

Представники Національної академії прокуратури України підвищать кваліфікацію з питань фінансового моніторингу

У період з 11 по 19 листопада 2014 року професор кафедри адміністративного та фінансового права Руслан Ігонін, доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики Олександр Ізотов і страший викладача кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Олександр Іщук візьмуть участь у навчальному курсі з підвищення кваліфікації „Боротьба з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванням тероризму”.

Основною метою проведення навчальних занять є підвищення кваліфікації фахівців з питань фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму.

Програма підготовки складається з нормативної та спеціалізованої частин.

У нормативній частині передбачено:

• вступ (історичний аспект боротьби з легалізацією «брудних» коштів);
• правове регулювання протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму;
• систему фінансового моніторингу в Україні;
• взаємодію суб’єктів фінансового моніторингу і державних органів у вказаній сфері.

Спеціалізована частина, в свою чергу, складається з:

• модуля для суб’єктів первинного фінансового моніторингу;
• модуля для суб’єктів державного фінансового моніторингу;
• модуля для правоохоронних органів і суддів;
• модуля для підрозділів фінансової розвідки.

Довідково: Державний навчальний заклад післядипломної освіти «Навчально-методичний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів з питань фінансового моніторингу в сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванням тероризму» створений відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2004 року № 899-р «Про утворення Навчально-методичного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів з питань фінансового моніторингу в сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванням тероризму».

Центр здійснює підготовку фахівців з питань фінансового моніторингу в сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванням тероризму на підставі ліцензії Міністерства освіти і науки України.

11.11.2014

У Національній академії прокуратури України створено організаційний комітет з підготовки проведення турніру „Реформування правоохоронних органів України”

Розпорядженням ректора Національної академії прокуратури України Олега Литвака створено організаційний комітет з підготовки проведення на базі Академії IV Міжвузівського відкритого дебатного турніру з прав людини „Реформування правоохоронних органів України”.

До складу організаційного комітету увійшли перший проректор Микола Якимчук (голова комітету) і провідні науково-педагогічні працівники кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права.

Внутрішній відбірковий етап турніру серед магістрантів Академії розпочнеться 11 листопада 2014 року, а фінальні змагання за участю команд юридичних вищих навчальних закладів України – 9 грудня 2014 року.

Щорічне проведення вказаного дебатного турніру вже стало доброю традицією та присвячене Всеукраїнському тижню права.

Нагадаємо, минулого року турнір проводився на базі Національної академії внутрішніх справ. Тоді Національну академію прокуратури України представляла команда найталановитіших студентів, і хоча перемогу виборола команда юридичної клініки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, наші студенти також продемонстрували високий рівень юридичної підготовки.

11.11.2014

Анонс

11 листопада 2014 року о 15 годині в аудиторії 212 (корпус 2) Національної академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар за участю кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури, кафедри нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, і відділу наукового забезпечення організації роботи та управління в органах прокуратури Науково-дослідного інституту.

На розгляд виноситься дисертаційне дослідження Бортуна М.І. „Становлення правового регулювання органів прокуратури України”, поданого на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура.

Керівник міжкафедрального семінару: перший проректор, доктор юридичних наук, професор Якимчук М.К.

Науковий керівник: професор кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури, кандидат юридичних наук, професор Шумський П.В.

Запрошені експерти:
• Яновська О.Г. – доктор юридичних наук, професор кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
• Назарук О.І. – кандидат юридичних наук, провідний науковий співробітник Академії.

10.11.2014

Навчальний візит співробітника Національної академії прокуратури України до США

Доцент кафедри нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, Людмила Вигівська у складі делегації органів прокуратури України з 1 по 9 листопада 2014 року перебувала з навчальним візитом в США.

Захід було організовано Програмою реформування кримінального судочинства Департаменту юстиції США за сприяння Посольства США в Україні.

Під час візиту учасники ознайомилися, зокрема, зі змагальною системою кримінального судочинства: організацією підготовки прокурора до участі у судовому засіданні; роботою зі свідками; тактикою проведення допитів у суді; участю в підготовці угоди про визнання винуватості тощо.

10.11.2014

Магістранти Національної академії прокуратури України відвідали театральну виставу

Духовний розвиток особистості – невід’ємна складова підготовки майбутніх прокурорських працівників. Саме тому керівництво Національної академії прокуратури України приділяє особливу увагу етичному вихованню студентів.

Днями магістранти шостої групи Інституту підготовки кадрів Академії разом зі своїм куратором – старшим викладачем кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури Вікторією Литовкою відвідали Національний академічний театр імені Лесі Українки. Перегляд спектаклю „Доктор філософії” справив позитивний вплив на нове покоління прокурорів.

10.11.2014

Ректор Національної академії прокуратури України провів оперативну нараду

10 листопада 2014 року під головуванням ректора Національної академії прокуратури України Олега Литвака проведено оперативну нараду із проректорами та керівниками окремих структурних підрозділів.

Для обговорення на порядок денний було винесено зазначені нижче питання.

1. Підготовка фотогалереї колишніх ректорів Академії.
2. Доцільність запровадження Дошки пошани для магістрантів Академії.
3. Організація святкування Дня працівників прокуратури.
4. Внесення змін до навчального плану підготовки магістрантів Академії у зв’язку із набранням чинності окремими положеннями Закону України „Про прокуратуру”.
5. Якість кадрового підбору працівників Академії.
6. Необхідність підвищення рівня підготовки проведення відкритих лекцій.
7. Результати проведення кандидатського іспиту 7 листопада поточного року.
8. Запровадження моніторингу якості викладання навчальних дисциплін науково-педагогічними працівниками Академії.
9. Створення робочої групи з підготовки науково-практичного коментаря до нового Закону України „Про прокуратуру”.
10. Стан планування роботи керівництва Академії та начальників структурних підрозділів.
11. Господарська діяльність Академії.

13.11.2014

Анонс

13 листопада 2014 року о 12 годині в аудиторії 212 (корпус 2) Національної академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар за участю кафедри кримінального процесу та криміналістики спільно з кафедрою нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, кафедри процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення і відділу досліджень проблем кримінального провадження Науково-дослідного інституту.

На розгляд виноситься дисертаційне дослідження Поповича О.В. „Процесуальне керівництво прокурора у кримінальному провадженні”, поданого на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність.

8.11.2014

У Національній академії прокуратури України завершився останній день триденного тренінгу для тренерів системи органів прокуратури України

Протягом завершального дня навчання перед слухачами виступив міжнародний консультант Ради Європи, колишній заступник Міністра юстиції Грузії, прокурор, колишній член Європейського комітету із запобігання катувань Ерік Сванідзе із доповіддю „Докази у кримінальному процесі: застосування положень КПК відповідно до вимог Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод”.

Зазначену доповідь прокоментували експерти:

• з точки зору адвоката Олександра Яновська – адвокат, професор кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
• з точки зору прокурора Альбрехт Штанге – прокурор (Німеччина);
• з точки зору судді Наталія Марчук – суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Після виступів доповідачів та експертів розпочалося практичне завдання із презентацією його результатів.

Завершився тренінг підсумковим тестуванням.

За результатами проведення тренінгу підготовлено 55 прокурорів, які представляють усі регіони України та центральний апарат, та які у подальшому забезпечуватимуть навчання працівників прокуратури відповідного регіону із зазначеної тематики.

7.11.2014

У Національній академії прокуратури України створено робочу групу

Робочу групу створено з метою підготовки проекту навчального плану спеціальної підготовки для кандидатів на посаду прокурора та Положення про порядок проходження спеціальної підготовки кандидатом на посаду прокурора.

До її складу увійшли: директор Інституту підготовки кадрів та його заступник; завідувачі кафедр і начальники відділів.

За результатами узагальнення матеріалів, наданих членами робочої групи, планується підготовка відповідних пропозицій та їх надання на розгляд керівництву Академії.

7.11.2014

У Національній академії прокуратури України відбувся кандидатський іспит

7 жовтня 2014 року в Національній академії прокуратури України відбувся кандидатський іспит для аспірантів і здобувачів Академії.

Комісія з приймання кандидатського іспиту зі спеціальності 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право (під головуванням ректора Академії Олега Литвака) оцінила знання двох аспірантів денної форми навчання, двох аспірантів заочної форми навчання та одного здобувача.

Комісія з приймання кандидатського іспиту зі спеціальності 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність (під головуванням головного наукового співробітника відділу дослідження проблем кримінального провадження Науково-дослідного інституту Василя Маляренка) оцінила знання двох аспірантів денної форми навчання, одного аспіранта заочної форми навчання та трьох здобувачів.

Комісія з приймання кандидатського іспиту зі спеціальності 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура (під головуванням першого проректора Академії Миколи Якимчука) оцінила знання двох аспірантів денної форми навчання, одного аспіранта заочної форми навчання та двох здобувачів.

Загалом у складанні кандидатського іспиту взяли участь шістнадцять осіб.

7.11.2014

Завершились заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів

7 листопада 2014 року в Національній академії прокуратури України завершилося навчання для прокурорів відділів з питань захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин, прокурорів відділів нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності та слідчих слідчих відділів (управлінь) прокуратур обласного рівня.

Навчальний процес передбачав лекції, семінари, проведення круглих столів, практичні заняття, на яких обговорювалися проблемні питання кримінального процесу, криміналістики, кваліфікації кримінальних правопорушень, адміністративної відповідальності.

Також лекції для слухачів були присвячені, зокрема, європейським стандартам діяльності прокурора поза кримінальною юстицією, актуальним питанням виконавчого провадження, юридичної етики та психології.

Зі слухачами обмінювались практичним досвідом і представники Генеральної прокуратури України.

По завершенні навчання кожен із 81 працівника органів прокуратури отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації особисто від ректора Академії Олега Литвака.


7.11.2014

Ректор Національної академії прокуратури України провів робочу зустріч з кураторами студентських академічних груп

6 листопада 2014 року за ініціативи ректора Національної академії прокуратури України Олега Литвака проведено зустріч з кураторами студентських академічних груп. У нараді також взяли участь проректор з фінансово-господарської роботи, директор Інституту підготовки кадрів та його заступник, начальник відділу роботи з персоналом, голова студентського самоврядування і голова наукового товариства.

Для обговорення на порядок денний було винесено чотири зазначених нижче питання:
1. Запровадження занесення на Дошку пошани студентів, аспірантів, докторантів Академії.
2. Дотримання студентами Академії етики спілкування з викладачами, ділового етикету.
3. Проведення кураторами груп культурно-просвітницької роботи зі студентами Академії.
4. Активізація діяльності наукових гуртків кафедр.

Як зазначив ректор Академії Олег Литвак, під час його офіційного представлення колективу Академії Генеральний прокурор України Віталій Ярема поставив перед ним низку завдань з поліпшення та модернізації навчального процесу майбутніх прокурорів, головним серед яких є підготовка прокурорських працівників з європейським мисленням. Тобто прокурорів, які своїм власним прикладом мають здобути повагу суспільства до органів прокуратури.

Проте успішного засвоєння навчального матеріалу і відмінних результатів при складанні іспитів та заліків для цього замало. Важливо також приділяти увагу й культурно-етичному вихованню магістрантів. Патріотичний дух, повага до культурних традицій українського народу, дотримання правил етичної поведінки поза навчальним процесом та духовний розвиток кожного студента – це першочергові заходи, які потребують невідкладної активізації.

За результатами проведення робочої зустрічі ухвалено низку рішень, а саме: розробити пропозиції щодо внесення змін до Положення про Дошку пошани, запровадити просвітницькі бесіди щодо культури поведінки студентів, надання кожним куратором програми культурно-просвітницьких заходів за участю магістрантів і звітування щодо її виконання, активізації діяльності наукових гуртків кафедр Академії та спрямування роботи на вивчення студентами ділової української мови.


7.11.2014

У Національній академії прокуратури України завершився другий день триденного тренінгу для тренерів системи органів прокуратури України

Протягом другого дня навчання перед слухачами виступили:

• юрист Європейського суду з прав людини Інна Широкова та прокурор Альбрехт Штанге (Німеччина) із доповіддю „Вимоги Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод до проведення слідчих (розшукових) дій”, (у ній було висвітлено такі питання: здійснення слідчих (розшукових) дій відповідно до вимог Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод; специфіка негласних слідчих дій, агенти під прикриттям);
• суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Наталія Марчук із доповіддю „Роль слідчого судді у забезпеченні захисту прав людини”;
• прокурор Альбрехт Штанге (Німеччина) та адвокат, професор кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ad-hoc суддя Європейського суду з прав людини Олександра Яновська із доповіддю „Положення нового КПК щодо угод про визнання винуватості та угод про примирення і їх застосування відповідно до європейських стандартів та кращої практики”;
• адвокат, професор кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ad-hoc суддя Європейського суду з прав людини Олександра Яновська та юрист Європейського суду з прав людини Інна Широкова із доповіддю „Права і роль адвоката на досудовій стадії кримінального провадження”.

Після виступів доповідачів розпочалося практичне завдання із презентацією його результатів.

Завершився другий день тренінгу підбиттям підсумків.

6.11.2014

У Національній академії прокуратури України визначено кращого працівника

5 листопада 2014 року під головуванням ректора Олега Литвака відбулося засідання комісії з визначення претендентів для занесення на Дошку пошани у Національній академії прокуратури України.

За результатами опрацювання пропозицій, наданих керівниками структурних підрозділів Академії, на Дошку пошани занесено прибиральника службових приміщень сектору побутового обслуговування відділу матеріально-технічного забезпечення та капітального будівництва Ощипко Марію Михайлівну.

До речі, вперше за історію Академії на Дошку пошани занесено технічного працівника.

Вказана подія позитивно вплинула на морально-етичне виховання як магістрантів Академії, так і на її співробітників, адже кожен має можливість бути вшанованим за зразкове та дисципліноване виконання службових обов’язків.

Довідково: Ощипко Марія Михайлівна (1947 року народження) — прибиральник службових приміщень сектору побутового обслуговування відділу матеріально-технічного забезпечення та капітального будівництва Національної академії прокуратури України. На вказаній посаді працює з жовтня 2010 року.


6.11.2014

У Національній академії прокуратури України відбулося засідання навчально-методичної ради

4 листопада 2014 року у Національної академії прокуратури України під головуванням першого проректора Миколи Якимчука проведено засідання навчально-методичної ради Академії, на якому розглянуто зазначені нижче питання:

1. Про розгляд з метою надання рекомендацій до видання навчального посібника “Проблеми кваліфікації кримінальних правопорушень: у слайдах” (доповідач - професор кафедри кримінального права Яна Триньова).
2. Про стан та результати дистанційної форми навчання слухачів Інституту підвищення кваліфікації кадрів Академії у 2013/2014 навчальному році (доповідач - начальник навчального відділу Олена Каніковська поінформувала).
3. Про зміну теми магістерської (кваліфікаційної) роботи кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури (доповідач - завідувач кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури Наталія Рибалка).

Довідково: Навчально-методична рада (надалі – НМР) Національної академії прокуратури України є постійно діючим колегіальним дорадчим органом, діяльность якого полягає у вирішенні питань організації навчально-методичної роботи Академії.

Навчально-методична рада працює згідно з річним планом, що затверджується головою НМР після схвалення на засіданні НМР.

Положення про НМР та її персональний склад затверджуються наказом ректора Академії.

6.11.2014

Вийшов друком журнал «Вісник Національної академії прокуратури України» № 4'2014

На сторінках журналу висвітлено широкий спектр наукових питань – від перегляду кримінальних проваджень за нововиявленими обставинами і особливостей реалізації завдань та функцій органів прокуратури в умовах посилення загроз національній безпеці України до історичних аспектів створення Галицького цивільного кодексу 1797 року.

Варто зазначити, що завдяки копіткій і наполегливій роботі Редакційної колегії у липні поточного року журнал вдруге було включено до Переліку наукових фахових видань України на наступний 5-річний термін.

Із електронною версією чергового випуску можна ознайомитися в підрозділі «Вісник Національної академії прокуратури України» розділу «Видання НАПУ».


6.11.2014

У Національній академії прокуратури України створено робочу групу з опрацювання Закону України „Про прокуратуру”

Робочу групу створено з метою опрацювання положень нового Закону України „Про прокуратуру” та надання відповідних пропозицій до Генеральної прокуратури України.

До її складу увійшли: ректор Академії; перший проректор; проректори; завідувачі кафедр та начальники відділів.

Сьогодні, 6 листопада 2014 року, відбулось засідання робочої групи, за результатами проведення якого було підготовлено першочергові пропозиції до вказаного Закону.

6.11.2014

У Національній академії прокуратури України завершився перший день триденного тренінгу для тренерів системи органів прокуратури України

Ректор Академії Олег Литвак подякував міжнародним експертам, які беруть участь у тренінгу, за їх допомогу, адже лише шляхом відкритих обговорень та обміну досвідом можливе становлення справжньої європейської України.

Протягом першого дня навчання перед слухачами виступили:
• Радник з правових питань проекту Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» Божена Маланчук із доповіддю „Система захисту прав людини Ради Європи”;
• Заступник Генерального прокурора України Віталій Касько із доповіддю „Недоліки КПК 1960 року, відображені у рішеннях Європейського суду з прав людини у справах проти України, та їх вирішення у КПК 2012 року. Основні принципи змагального кримінального процесу згідно з вимогами Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод”;
• Прокурор Альбрехт Штанге (Німеччина) із доповіддю „Здійснення прокурором функції процесуального керівництва на стадії досудового розслідування кримінального провадження: кращий досвід”;
• Юрист Європейського суду з прав людини Інна Широкова із доповідями: „Забезпечення права на свободу і особисту недоторканність відповідно до статті 5 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практичні питання його реалізації на національному рівні”; „Забезпечення ефективного розслідування у кримінальному провадженні: позиція Європейського суду з прав людини”; „Процесуальні гарантії, передбачені новим КПК, та їх застосування у контексті статті 3 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод”.

Після виступів доповідачів розпочалося жваве обговорення актуальних питань та обмін думками.

Завершився перший день тренінгу підбиттям підсумків.

5.11.2014

У Національній академії прокуратури України відкрито триденний тренінг для тренерів системи органів прокуратури України

5 листопада 2014 року на базі Академії розпочався тренінг для тренерів системи органів прокуратури України.

Тренінг організовано Офісом Ради Європи в Україні, Генеральною прокуратурою України та Національною академією прокуратури України. Це черговий етап співпраці в рамках Проекту Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні».

Науковий захід розпочався із вітального слова заступника Генерального прокурора України Віталія Каська та менеджера вказаного Проекту Кетеван Цхомелідзе. Учасників тренінгу привітав також ректор Національної академії прокуратури України Олег Литвак.

Тренінг проводиться з метою виконання зазначених нижче завдань: створення мережі прокурорів-тренерів для обміну досвідом між колегами з метою сприяння застосуванню положень Кримінального процесуального кодексу України відповідно до стандартів Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод; дотримання вимог Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, що стосуються положень Кримінального процесуального кодексу України; визначення та обговорення конкретних проблем впровадження положень Кримінального процесуального кодексу України з огляду на практику Європейського суду з прав людини.

Програмою тренінгу передбачено проведення лекцій, круглих столів, дискусій та вирішення тестових завдань.

Захід проводиться за участю міжнародних експертів у галузі кримінального права та представників прокуратури, суддівського корпусу й адвокатів.5.11.2014

Кафедра кримінології та кримінально-виконавчого права Національної академії прокуратури України стала співавтором наукового аналізу

За результатами спільного дослідження, проведеного кафедрою кримінології та кримінально-виконавчого права Національної академії прокуратури України і науковцями Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса НАПрНУ та Інституту кримінально-виконавчої служби, вийшла друком прикладна наукова розробка „Огляд іноземної практики підготовки персоналу пенітенціарної системи”.

Метою наукового аналізу була розробка пропозиції щодо удосконалення системи освіти Державної пенітенціарної служби України як складової системи професійної освіти правоохоронних органів шляхом опрацювання досвіду підготовки персоналу пенітенціарних систем окремих країн Європи.

Дослідницьким інструментарієм стало вивчення інформації з відкритих джерел, опрацювання звітних даних про міжнародну співпрацю апарату Державної пенітенціарної служби України, особиста участь окремих авторів у ознайомчих візитах до іноземних країн.

Пенітенціарну систему кожної з країн розглянуто за схемою:
• загальна характеристика діяльності пенітенціарної системи та її персоналу;
• система навчальних закладів з підготовки персоналу пенітенціарної служби;
• особливості тематики і методики навчання;
• наукова діяльність у навчальних закладах пенітенціарної системи.

Видання буде корисним для студентів (курсантів) юридичних вищих навчальних закладів, співробітників Державної пенітенціарної служби України та всіх, хто цікавиться окресленою проблематикою.


5.11.2014

Засідання Приймальної комісії для прийому до аспірантури Національної академії прокуратури України

5 листопада 2014 року проведено в Національній академії прокуратури України проведено засідання Приймальної комісії, до компетенції якої належить питання вступу до аспірантури Академії.

Відповідальний секретар Приймальної комісії, начальник відділу аспірантури та докторантури Олена Усенко доповіла з двох питань: допуску до вступного іспиту в аспірантуру та затвердження розкладу вступного іспиту до аспірантури.

Детальна інформація щодо умов вступу до аспірантури Національної академії прокуратури України міститься у підрозділі «Відділ аспірантури та докторантури».

5.11.2014

Науковці Національної академії прокуратури України беруть участь у підготовці пропозицій щодо змін і доповнень до Кримінального процесуального кодексу України

4 листопада 2014 року в Національній академії прокуратури України проведено засідання робочої групи з питань підготовки пропозицій щодо внесення змін та доповнень до Кримінального процесуального кодексу України.

До складу робочої групи увійшли: заступник Генерального прокурора України Олег Бачун; перший проректор Національної академії прокуратури України Микола Якимчук; завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики Ганна Власова і докторант цієї кафедри Олександр Сапін; завідувач кафедри процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення Микола Туркот; виконувач обов’язків завідувача кафедри нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, Олексій Геселев.

Робочу групу створено з метою підготовки змін і доповнень до Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку із прийняттям Верховною Радою України нового Закону України „Про прокуратуру”.

На даний час робота щодо внесення пропозицій до чинного законодавства триває.

5.11.2014

Представник Національної академії прокуратури України візьме участь у Всеукраїнській конференції

7 листопада 2014 року в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція „Процесуальні, криміналістичні та психологічні аспекти досудового розслідування”.

Національну академію прокуратури України на вказаному заході представлятиме професор кафедри процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення Олена Єні з доповіддю „Окремі недоліки клопотань про застосування запобіжних заходів”.

5.11.2014

У Національній академії прокуратури України вийшов друком навчальний посібник „Актуальні питання призначення та проведення експертиз в Україні”

У навчальному посібнику з урахуванням прокурорсько-наглядової практики, а також сучасних досягнень криміналістики, кримінального процесу, судової експертизи висвітлено вимоги до підготовки матеріалів при призначенні експертиз.

Також надано інформацію щодо експертних установ та підрозділів, у яких проводяться конкретні види досліджень, визначено особливості оцінки висновку експерта, виділено основні помилки, яких припускаються при призначенні та проведенні експертиз, окреслено шляхи їх усунення.

Видання розраховане на працівників прокуратури та інших правоохоронних органів, викладачів і наукових працівників, ад’юнктів, студентів та курсантів вищих юридичних навчальних закладів.

4.11.2014

У Національній академії прокуратури України підготовлено науково-практичний посібник „Протидія злочинності неповнолітніх в Україні (теорія і практика)”

У виданні надано кримінологічну характеристику злочинності неповнолітніх, розглянуто особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх.

Окремо висвітлено питання протидії злочинності неповнолітніх і забезпечення органами прокуратури додержання законодавства та здійснення координаційної діяльності в цій сфері.

Науково-практичний посібник розрахований на працівників органів прокуратури, слідчих підрозділів та інших правоохоронних органів, а також науковців, студентів вищих навчальних закладів юридичного профілю та всіх, хто цікавиться окресленою проблематикою.

3.11.2014

31 жовтня 2014 року колективу Національної академії прокуратури України представлено нового керівника

Генеральний прокурор України Віталій Ярема представив колективу Національної академії прокуратури України новопризначеного ректора Олега Литвака. Генпрокурор відзначив багаторічний прокурорський і науково-педагогічний досвід роботи нового ректора та висловив упевненість, що він спроможний очолити Академію і провести реформаторські зміни.

Після цього Генеральний прокурор України довів до відома присутніх інформацію щодо організаційних та структурних змін, які відбулись в органах прокуратури на виконання окремих положень нового Закону України „Про прокуратуру”. Також Віталій Ярема окреслив актуальні аспекти реформування органів прокуратури України та наголосив, що відновлення інституту військових прокуратур уже довело свою ефективність в умовах проведення антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей.

У свою чергу, ректор Національної академії прокуратури України Олег Литвак запевнив Генерального прокурора України Віталія Ярему, що Академія має потужний професорсько-викладацький склад, який докладе максимум зусиль для формування нових прокурорських кадрів – прокурорів із європейським мисленням.

Довідково: Олег Михайлович Литвак – державний радник юстиції України, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України. Має почесне звання «Заслужений юрист України».

За 40 років трудової діяльності в органах прокуратури пройшов шлях від стажиста помічника прокурора міста Калуша Івано-Франківської області до виконувача обов’язків Генерального прокурора України. До призначення на посаду ректора Національної академії прокуратури України обіймав посаду старшого помічника Генерального прокурора України з особливих доручень Апарату Генерального прокурора України і завідувача кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Академії.30.10.2014

Кафедра кримінології та кримінально-виконавчого права Національної академії прокуратури України долучилась до розробки положень реформи пенітенціарної служби

21 жовтня 2014 року відбулася установча зустріч нової робочої групи громадської коаліції Реанімаційний пакет реформ (РПР), завданням якої стане реформа пенітенціарної служби як окремого блоку правоохоронних органів України. Серед ключових пріоритетів – зміна та демілітаризація служби, посилення її спрямування на виконання цілей кримінальних покарань, удосконалення медичного обслуговування засуджених, утворення служби пробації, реформа підготовки кадрів та ін.

До робочої групи з реформи пенітенціарної служби увійшли професори кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Академії Андрій Галай і Сергій Гречанюк.

За результатами роботи групи експертів передбачається внесення змін і доповнень до Кримінально-виконавчого кодексу України, Закону України "Про державну кримінально-виконавчу службу України" й інших законодавчих актів.

Довідково: Реанімаційний пакет реформ – ініціатива громадських активістів, експертів та журналістів, що об'єднались для реформування країни. Навколо РПР об'єдналося понад 300 експертів, активістів, журналістів, науковців, правозахисників з 50-ти українських аналітичних центрів і громадських організацій. Учасники РПР спільно розробляють законопроекти, контролюють втілення реформаторських законів, співпрацюючи з депутатськими групами і фракціями. У Парламенті VII скликання ухвалено 17 законів, розроблених за участю експертів РПР.

27.10.2014

Заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів (з 27 жовтня по 7 листопада)

27 жовтня 2014 року в Національній академії прокуратури України розпочалося навчання для прокурорів відділів з питань захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин, прокурорів відділів нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності та слідчих слідчих відділів (управлінь) прокуратур обласного рівня.

Навчальний процес передбачає лекції, семінари, проведення круглих столів, практичні заняття, на яких обговорюватимуться проблемні питання кримінального процесу, криміналістики, кваліфікації кримінальних правопорушень, адміністративної відповідальності.

Також лекції для слухачів будуть присвячені європейським стандартам діяльності прокурора поза кримінальною юстицією, актуальним питанням виконавчого провадження, юридичній етиці та психології тощо.

До виступів та обміну практичним досвідом також запрошені представники Генеральної прокуратури України.

27.10.2014

У Національній академії прокуратури України відбулася Міжнародна науково-практична конференція „Правова політика в Україні: питання теорії та практики”

24 жовтня 2014 року на базі Академії за участю представників іноземних та вітчизняних вищих навчальних закладів, докторів і кандидатів наук, молодих вчених та студентів було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію „Правова політика в Україні: питання теорії та практики”.

Науковий захід розпочався із вітального слова керівництва Академії учасникам конференції. Після цього було відкрито пленарне засідання, на якому обговорювалися актуальні питання та окремі аспекти юридичної галузі.

Також після проведення пленарного засідання під керівництвом науковців-модераторів тривало обговорення у двох секціях: правової політики в України у кримінально-правовій сфері та поза кримінальною сферою.
23.10.2014

Засідання спеціалізованої вченої ради Національної академії прокуратури України

23 жовтня 2014 року в Академії відбулося засідання спеціалізованої вченої ради (Д 26.730.01), під час якого прийнято до захисту дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право Плотнікової В.П. „Протидія ятрогенним злочинам”.

Також захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура Годуєва К.І. „Захист прокурором прав і свобод дітей поза межами кримінального провадження” та Остапець В.О. „Підтримання державного обвинувачення у справах про злочини неповнолітніх”.

22.10.2014

Засідання спеціалізованої вченої ради Національної академії прокуратури України

22 жовтня 2014 року в Академії відбулося засідання спеціалізованої вченої ради (Д 26.730.01), під час якого захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.10 - судоустрій; прокуратура та адвокатура Севрук О.Р. „Представництво прокурором інтересів громадян та держави у наказному провадженні” та за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність Воєвода А.Г. „Основні положення методики розслідування злочинів, пов’язаних з порушенням правил водіння або експлуатації військових машин”.

22.10.2014

Магістранти Національної академії прокуратури України відвідали Національний музей медицини України

17 жовтня 2014 року магістранти першого року навчання Інституту підготовки кадрів Академії оглянули експозицію Національного музею медицини України.

Співробітники музею провели цікаву екскурсію виставковими залами, в яких представлено розвиток медицини в Україні з стародавніх часів до сьогодення.


22.10.2014

Представник Національної академії прокуратури України прийняв участь у засіданні робочої групи з розробки навчального курсу із протидії тортурам, яке відбулося у Страсбурзі (Французька Республіка)

16 жовтня 2014 року у Страсбурзі, в рамках європейської освітньої програми Ради Європи «Human Rights for Legal Professionals (HELP)», відбулося засідання робочої групи з розробки навчального курсу, спрямованого на протидію тортурам в Україні у світлі вимог Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

До складу робочої групи увійшли міжнародні експерти з питань застосування положень Конвенції та практики Європейського суду з прав людини, вітчизняні фахівці з питань реалізації європейських стандартів у галузі захисту прав людини, а також провідний науковий співробітник відділу досліджень проблем злочинності у сфері захисту конституційних прав людини і громадянина Національної академії прокуратури України Мельник Р.І.

За результатами обговорення визначено структуру і ключові положення зазначеного навчального курсу та напрями подальшої співпраці експертів щодо його розробки та впровадження.

Довідково: Національна академія прокуратури України у рамках співробітництва з проектом Ради Європи «Пакет невідкладних заходів для України», Європейською програмою освіти в галузі прав людини для юристів (HELP), приймає участь у розробці двох навчальних курсів для українських суддів, прокурорів, інших фахівців у галузі права з наступної тематики:
- протидія тортурам у світлі вимог Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод;
- досудове розслідування у світлі вимог Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.


21.10.2014

Засідання спеціалізованої вченої ради Національної академії прокуратури України

21 жовтня 2014 року в Академії відбулося засідання спеціалізованої вченої ради (Д 26.730.02), під час якого захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 - цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право Волощенко О.М. „Реалізація прав на засоби індивідуалізації товарів та послуг у цивільному праві” та за спеціальністю 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право Колодій І.М. „Адміністративно-правове забезпечення інформаційної безпеки банківських установ в Україні”.

20.10.2014

Засідання спеціалізованої вченої ради Національної академії прокуратури України

20 жовтня 2014 року в Академії відбулося засідання спеціалізованої вченої ради (Д 26.730.02), під час якого захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 - цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право Пашутіна В.Ю. „Зловживання корпоративними правами: цивільно-правовий аспект” та Іванюченко О.В. „Патентно-правова охорона винаходу, пов’язаного з комп’ютерною програмою”.

16.10.2014

У Національній академії прокуратури України відбулася робоча зустріч із делегацією Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва

16 жовтня 2014 року відбулася робоча зустріч експертів Німецького фонду міжнародного правового співробітництва — Генерального прокурора у відставці Вальтера Зельтера, старшого прокурора, члена Президії Федеральної спілки прокурорів і суддів Німеччини Петера Шнайдергана, а також менеджера проектів Фонду Вольфрама Гертіга із керівництвом Національної академії прокуратури України.

Діяльність зазначеного Фонду координується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та спрямована на підтримку правових реформ в Україні.

Під час зустрічі сторони обговорили, зокрема, можливі шляхи співпраці з питань застосування кримінального процесуального законодавства, підвищення кваліфікації прокурорських кадрів, проведення спільних наукових досліджень з актуальної тематики.


15.10.2014

Укладено Угоду про співробітництво між Національною академією педагогічних наук України та Національною академією прокуратури України

Ректор Національної академії прокуратури України Юрій Дьомін і Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень 15 жовтня 2014 року підписали Угоду про співробітництво.

Укладений документ спрямований на розширення та поглиблення співпраці з розвитку науки й освіти, впровадження наукових досліджень у навчально-виховний процес і практичну діяльність.

Угода надасть можливість сторонам формувати сучасне науково-методичне забезпечення навчального процесу, розробляти та реалізовувати спільні науково-дослідні проекти і наукові заходи, залучати вчених Національної академії педагогічних наук України до науково-педагогічної діяльності в Національній академії прокуратури України, організовувати стажування для аспірантів, докторантів і викладачів Національної академії прокуратури України в науково-дослідних інститутах Національної академії педагогічних наук України, здійснювати експертно-консультаційну діяльність, видавати спільні навчальні, наукові та методичні праці тощо.


09.10.2014

В Національній академії прокуратури України проведено змагання з міні-футболу

8 жовтня 2014 року з нагоди Дня юриста в Національній академії прокуратури України проведено змагання з міні-футболу. Турнір відбувся між магістрантами першого року навчання Інституту підготовки кадрів.

За активної підтримки уболівальників відбулась гра між першим та другим потоками, перемогу виборов перший потік.

Після завершення футбольного матчу команда переможців отримала від керівництва Академії грамоти та футбольний м’яч.


09.10.2014

Магістранти Національної академії прокуратури України відвідали Конституційний Суд України

8 жовтня 2014 року магістранти першого року навчання Інституту підготовки кадрів Академії здійснили візит до Конституційного Суду України.

Представниками КСУ студентам організовано екскурсію будівлею Суду, магістранти мали змогу поспілкуватись із суддями.

Екскурсія викликала великий інтерес майбутніх прокурорів, адже професійна діяльність прокурора тісно взаємопов’язана із суддівською системою нашої країни.06.10.2014

Заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів

6 жовтня 2014 року в Національній академії прокуратури України розпочалося навчання для працівників підрозділів прокуратур обласного рівня, які здійснюють нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, керівників підрозділів прокуратур обласного рівня з питань захисту прав та інтересів держави при застосуванні законів про адміністративні правопорушення та керівників прокуратур з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері.

Навчальний план передбачає лекції, семінари, проведення круглих столів, практичні заняття, на яких обговорюватимуться проблеми, що виникають при здійсненні прокурорського нагляду.

Лекції для слухачів будуть присвячені актуальним аспектам цивільного, господарського та адміністративного процесів, прокурорського нагляду за додержанням законів органами досудового розслідування, організації роботи та управління в органах прокуратури тощо.

До виступів та обміну практичним досвідом також запрошені представники Генеральної прокуратури України.

30.09.2014

Засідання спеціалізованої вченої ради Національної академії прокуратури України

30 вересня 2014 року в Академії відбулося засідання спеціалізованої вченої ради (Д 26.730.02), під час якого прийнято до захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук Самбір О.Є. „Суброгація в цивільному праві України” (спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право), Кравченко Н.Г. „Фінансово-правовий режим банківських резервів” (спеціальність 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право), Розізніної І.В. „Відшкодування упущеної вигоди за порушення договірних зобов’язань в цивільному праві” (спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право), Балабана С.М. „Ефективність адміністративно-правового регулювання: наукові та організаційно-правові засади оцінки і забезпечення” (спеціальність 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право).

Також було захищено дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 - цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право Анікіна Г.В. „Цивільно-правове регулювання відносин, пов’язаних зі смертю фізичної особи” та Шкребець Д.В. „Стадії процесу доказування в цивільному процесі України”.

29.09.2014

Засідання спеціалізованої вченої ради Національної академії прокуратури України

29 вересня 2014 року в Академії відбулося засідання спеціалізованої вченої ради (Д 26.730.02), під час якого захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 - цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право Устименко О.Г. „Тварина як об’єкт права власності (цивільно-правовий аспект)” та Слободян О.М. „Сучасний стан та перспективи патентно-правової охорони винаходів в сфері біотехнології”.

Jan || Feb || Mar || Apr || May || Jun || Jul || Aug || Sep || Oct || Nov || Dec ||

© 2002-2013 НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПРОКУРАТУРИ УКРАІНИ