НОВИНИ І ПОДІЇ :: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ :: ТЕЛЕФОН ДОВІРИ АКАДЕМІЇ
:: ПОРТАЛ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ


НОВИНИ І ПОДІЇ

31.03.2015

31 березня 2015 року в Національній академії прокуратури України відбулося засідання Вченої ради

На засіданні розглянуто низку важливих питань, зокрема:

• Про річний фінансовий звіт за 2014 рік;
• Про стан роботи з добору, розстановки, професійної підготовки та виховання кадрів Національної академії прокуратури України за 2014 рік;
• Про рекомендацію до друку чергового випуску журналу „Вісник Національної академії прокуратури України”;
• Про рекомендацію до розміщення в мережі Інтернет електронного наукового фахового видання „Науковий часопис Національної академії прокуратури України”;
• Про надання дозволу на наукове керівництво дисертаційними дослідженнями на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук;
• Про рекомендацію до друку монографії „Цивільний позов прокурора у кримінальному провадженні”;
• Про рекомендацію до друку монографії „Прокурор у кримінальному провадженні з виконання судових рішень”;
• Про рекомендацію до друку науково-практичного посібника „Моніторинговий кримінологічний аналіз окремих видів злочинів в Україні (2013–2014 роки)”;
• Про рекомендацію до друку науково-практичного посібника „Захист прокурором прав громадян та інтересів держави у сфері використання та охорони надр”;
• Про затвердження тем дисертаційних досліджень здобувачів наукового ступеня кандидата юридичних наук;
• Про доцільність надання творчої відпустки;
• Про присвоєння вченого звання доцента.

31.03.2015

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь у навчально-методичному семінарі

30 березня 2015 року у прокуратурі Київської області відбувся навчально-методичний семінар „Особливості розслідування органами прокуратури кримінальних проваджень про катування, інше жорстоке поводження з людьми при затриманні, доставлянні та перебуванні їх у приміщеннях органів внутрішніх справ. Практика Європейського суду з цих питань”.

Науковий захід розрахований на слідчих прокуратури і прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях зазначеної категорії.

Національну академію прокуратури України представляла професор кафедри нагляду за додержанням законів при проведенні досудового розслідування Оксана Комарницька, яка виступила із доповіддю відповідно до окресленої тематики.

31.03.2015

У Національній академії прокуратури України завершилися заняття для слухачів дистанційної форми навчання

31 березня 2015 року в Національній академії прокуратури України відбувся підсумковий іспит з підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання без відриву від виконання службових обов’язків для старших прокурорів, прокурорів прокуратур районного рівня, а також військових прокуратур гарнізонів, що здійснюють процесуальне керівництво та підтримання державного обвинувачення.

Завдяки забезпеченості навчально-методичними матеріалами слухачі мали змогу самостійно опанувати навчальну програму. До Академії вони прибули для закріплення знань на підсумкових лекціях та складання іспиту.

По завершенні навчання кожен із 85 працівників органів прокуратури отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації.

30.03.2015

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь у науковій конференції

27 березня 2015 року в місті Тернополі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція „Реформування законодавства України в умовах інтеграції до Європейського Союзу”. Науковий захід організовано Тернопільським національним економічним університетом.

Від Національної академії прокуратури України участь в конференції взяла завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін Наталія Наулік, яка виступила із доповіддю щодо змін в системі прокуратури України відповідно до нового Закону України „Про прокуратуру”.

30.03.2015

У Національній академії прокуратури України відбулися консультації для слухачів дистанційної форми навчання

30 березня 2015 року в Національній академії прокуратури України відбулися консультації для старших прокурорів, прокурорів прокуратур районного рівня, а також військових прокуратур гарнізонів, які здійснюють процесуальне керівництво та підтримання державного обвинувачення, що без відриву від виконання службових обов’язків підвищують кваліфікацію за дистанційною формою навчання.

Консультації для слухачів були проведені викладачами кафедри нагляду за додержанням законів при проведенні досудового розслідування та кафедри підтримання державного обвинувачення.

Протягом курсу навчання, який розпочався 9 лютого поточного року та завершиться підсумковим іспитом завтра, прокурорські працівники мали змогу самостійно опрацювати навчальний матеріал завдяки використанню спеціально підготовленої науковцями Академії методичної літератури та курсу відеолекцій.

Також вони склали двадцять тестів для перевірки отриманих знань.

Дистанційна форма навчання при підвищенні кваліфікації працівниками органів прокуратури України стала можливою завдяки використанню сучасних інформаційних технологій.

27.03.2015

У соціальних мережах створено сторінки наукових фахових видань Національної академії прокуратури України

Науково-теоретичний та науково-практичний фаховий журнал «Вісник Національної академії прокуратури України» і електронне наукове фахове видання «Науковий часопис Національної академії прокуратури України» відтепер мають свої сторінки у міжнародних соціальних мережах.

На цих сторінках, зокрема, висвітлюватимуться цікаві новини, пов’язані з функціонуванням фахових видань Академії, питання щодо підготовки нових випусків, обговорюватимуться перспективи подальшого розвитку журналів.

Сторінка наукових фахових видань Академії в мережі Facebook – натисніть для переходу.

Сторінка наукових фахових видань Академії в мережі Twitter – натисніть для переходу.

Сторінка наукових фахових видань Академії в мережі Linkedin – натисніть для переходу.

27.03.2015

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь у науковій конференції

27 березня 2015 року в місті Івано-Франківську відбулася II Всеукраїнська науково-практична конференція „Особливості формування законодавства України: філософсько-правові, історичні та прикладні аспекти”. Науковий захід організовано Івано-Франківським університетом права імені Короля Данила Галицького.

Від Національної академії прокуратури України участь в конференції (у формі направлення тез) взяла доцент кафедри нагляду за додержанням законів при проведенні досудового розслідування Людмила Вигівська із доповіддю „Контроль за вчиненням злочину: особливості здійснення. Проблемні аспекти”.

За результатами проведення наукового заходу планується видання збірника із тезами доповідей учасників.

26.03.2015

У Національній академії прокуратури України відбулася зустріч з експертами Європейської Комісії

У рамках оцінки виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму в Україні перебуває місія експертів Європейської Комісії.

Експертами місії здійснюється оцінка реалізації Україною завдань Плану щодо запобігання та протидії корупції в рамках Блоку 3 „Громадський порядок та безпека”.

26 березня 2015 року експерти Європейської Комісії провели робочу зустріч із представниками Національної академії прокуратури України. Під час візиту представників Європейської Комісії до Академії головним питанням, винесеним на обговорення, було навчання прокурорів за дисциплінами з антикорупційної тематики.

Працівниками відповідних підрозділів Академії було детально поінформовано експертів місії щодо організації роботи у цій сфері, зокрема й стосовно наукового забезпечення даного напряму роботи органів прокуратури України.

Під час конструктивного діалогу експерти отримали вичерпні відповіді на запитання, які вивчаються у ході зазначеної моніторингової місії Європейського Союзу.

26.03.2015

26 березня 2015 року в Національній академії прокуратури України відбулись урочисті заходи, присвячені випуску магістрів права

Урочистості з нагоди випуску магістрів права денної форми навчання Інституту підготовки кадрів Національної академії прокуратури України відкрив ректор Академії Олег Литвак, який привітав 296 випускників Академії із завершенням навчання і отриманням дипломів та наказів про присвоєння їм класного чину юриста 3 класу.

У своєму виступі Олег Литвак зазначив, що випускники розпочинають професійну діяльність у надзвичайно складний період нашої державності.

Також він додав, що поколінню молодих прокурорських працівників необхідно вести боротьбу не лише із зовнішнім ворогом, а й із не менш небезпечним внутрішнім – корупцією.

За дорученням Генерального прокурора України із привітанням до присутніх звернувся також перший заступник начальника Головного управління представництва та організації участі у кримінальному провадженні в суді Генеральної прокуратури України Тарас Дунас і начальник відділу підготовки кадрів та зв’язків з навчальними закладами Головного управління кадрового забезпечення Генеральної прокуратури України Микола Калініченко.

Від професорсько-викладацького складу випускників привітала професор кафедри цивільно-правових дисциплін Любов Нецька.

Зі словами подяки до викладачів від імені студентства звернувся магістр права Олександр Кобець.

Завершились урочисті заходи врученням випускникам дипломів про отримання повної вищої освіти та перших погонів.


25.03.2015

У Національній академії прокуратури України завершився комплексний державний іспит

Сьогодні, 25 березня 2015 року, магістранти другого року навчання Інституту підготовки кадрів Національної академії прокуратури України завершили складення комплексного державного іспиту.

Після складення іспиту останніми п’ятьма групами студентів завершилася державна атестація магістрантів другого року навчання Інституту підготовки кадрів Національної академії прокуратури України.

Урочисті заході, присвячені випуску магістрів права, відбудуться 26 березня 2015 року.

25.03.2015

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь у роботі курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників

23 березня 2015 року у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді розпочалися тижневі курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів.

Від Національної академії прокуратури України 25 березня 2015 року участь в цьому заході взяла провідний науковий співробітник відділу досліджень проблем ювенальної юстиції Віта Одуденко із доповіддю „Аналіз прокурорських перевірок діяльності позашкільних навчальних закладів та законодавче регулювання повноважень прокурора у цій сфері у контексті вимог Закону України „Про прокуратуру” від 14 жовтня 2014 року”.

24.03.2015

У Національній академії прокуратури України триває складення комплексного державного іспиту

Сьогодні, 24 березня 2015 року, магістранти другого року навчання Інституту підготовки кадрів Національної академії прокуратури України продовжили складення комплексного державного іспиту.

Наступні п’ять груп магістрантів мали змогу продемонструвати державним екзаменаційним комісіям високий рівень теоретичної підготовки та практичних навичок, здобутих під час проходження стажування у прокуратурах районного рівня.

А вже завтра, 25 березня 2015 року, останні п’ять груп магістрантів будуть тягнути екзаменаційні білети та відповідати на питання, що стосуються усіх напрямів прокурорської діяльності.

24.03.2015

Національна академія прокуратури України використовує потенціал Інтернет-ресурсів для популяризації своєї діяльності

Як уже повідомлялося на нашому Веб-сайті, сторінки Національної академії прокуратури України діють у соціальних мережах Facebook та Twitter.

Також створено сторінку «Прокурорська юридична клініка Національної академії прокуратури України», на якій розміщуються юридичні консультації та допоміжні матеріали щодо вирішення конкретних практичних ситуацій, які стосуються реалізації функцій прокуратури.

Консультації готуються магістрантами першого року навчання Інституту підготовки кадрів під керівництвом науково-педагогічних працівників Академії.

Не залишаються поза увагою і наукові видання Академії. У відповідних підрозділах Веб-сайту Академії розміщено всі випуски науково-теоретичного та науково-практичного фахового журналу «Вісник Національної академії прокуратури України» і електронного наукового фахового видання «Науковий часопис Національної академії прокуратури України».

Сторінка Академії в мережі Facebook – натисніть для переходу.

Сторінка Академії в мережі Twitter – натисніть для переходу.

Сторінка «Прокурорська юридична клініка» Академії в мережі Facebook – натисніть для переходу.

Сторінка науково-теоретичного та науково-практичного фахового журналу «Вісник Національної академії прокуратури України» – натисніть для переходу.

Сторінка електронного наукового фахового видання «Науковий часопис Національної академії прокуратури України» – натисніть для переходу.

23.03.2015

У Національній академії прокуратури України розпочався комплексний державний іспит

Сьогодні, 23 березня 2015 року, магістранти другого року навчання Інституту підготовки кадрів Національної академії прокуратури України розпочали складення комплексного державного іспиту.

Державні екзаменаційні комісії перевірили знання перших п’яти груп, які сьогодні складали іспит.

Також науково-педагогічні працівники Академії провели для магістрантів, які будуть складати іспит протягом наступних двох днів, консультації, присвячені питанням, які винесено на комплексний державний іспит.

Для додаткового роз’яснення ними також проведено круглі столи:
• Новели нового Закону України „Про прокуратуру”;
• Права і свободи людини і громадянина в міжнародних правових актах;
• Європейські стандарти діяльності прокурора.23.03.2015

У Національній академії прокуратури України відбулося засідання кафедри нагляду за додержанням законів при проведенні досудового розслідування

Наприкінці минулого тижня під головуванням завідувача кафедри нагляду за додержанням законів при проведенні досудового розслідування Миколи Туркота відбулося засідання зазначеної кафедри.

Під час засідання розглянуто та обговорено дисертаційне дослідження Третьякова Д.А. „Кримінальна відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі (ст. 369 КК України)”, подане на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право.

За результатами обговорення кафедрою нагляду за додержанням законів при проведенні досудового розслідування прийнято рішення про винесення дисертаційного дослідження Третьякова Д.А. на розгляд міжкафедрального семінару.

23.03.2015

У Національній академії прокуратури України відбувся товариський футбольний матч

За сприяння ректора Олега Литвака магістранти та науково-педагогічні працівники Національної академії прокуратури України днями провели товариський матч з командою Військової дипломатичної академії імені Євгенія Березняка.

Хоча матч і був товариським, але поступатися ініціативою на футбольному полі не хотіла жодна з команд.

За результатами двох таймів, наповнених чесною спортивною боротьбою та футбольним азартом, фінальний свисток арбітра зафіксував підсумковий результат: 5-3 на користь команди Академії.

20.03.2015

У Національній академії прокуратури України триває підготовка до проведення комплексного державного іспиту

Магістранти другого року навчання Інституту підготовки кадрів Національної академії прокуратури України продовжують успішно складати державну атестацію.

Так, ними захищено магістерські роботи перед державними екзаменаційними комісіями.

Також науково-педагогічні працівники Академії провели для магістрантів консультації, присвячені питанням, які винесено на комплексний державний іспит.

Для додаткового роз’яснення ними також проведено круглі столи:
• Новели нового Закону України „Про прокуратуру”;
• Права і свободи людини і громадянина в міжнародних правових актах;
• Європейські стандарти діяльності прокурора.

А вже 23 березня 2015 року розпочнеться комплексний державний іспит, складання якого триватиме до 25 березня.

20.03.2015

У Національній академії прокуратури України започатковано дошку пошани „Кращий молодий науковець року Національної академії прокуратури України”

Як уже повідомлялося на нашому Веб-сайті, наприкінці лютого поточного року у Національній академії прокуратури України визначено переможців щорічного конкурсу „Кращий молодий науковець року Національної академії прокуратури України”.

Перше місце у номінації „За науковий внесок у практичну діяльність органів прокуратури України” посіли працівники відділу досліджень проблем ювенальної юстиції Науково-дослідного інституту – Ксенія Годуєва та Ганна Щербакова.

Друге місце серед номінантів присуджено провідному співробітнику відділу вивчення проблем кадрового забезпечення органів прокуратури Науково-дослідного інституту Вікторії Устименко.

А „бронзове” третє місце посіла головний науковий співробітник відділу досліджень проблем злочинності у сфері службової діяльності та корупції Науково-дослідного інституту Роксолана Гречанюк.

У другій номінації „За внесок у науково-педагогічну діяльність” перемогу вибороли доцент кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури Олена Назарук (I місце) і доцент кафедри юридичної психології та прокурорської етики Людмила Радухівська (II місце).

Відтепер окрім вручення пам’ятних грамот фото переможців конкурсу розміщують на дошці пошани „Кращий молодий науковець року Національної академії прокуратури України”. Це нововведення започатковане за ініціативи ректора Академії Олега Литвака.

На його переконання, впровадження зазначеної процедури буде додатковим стимулом для молодих науковців у продовженні їхніх наукових пошуків.


19.03.2015

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь у заходах, присвячених презентації Плану дій Ради Європи для України на 2015–2017 роки

Днями у місті Києві відбулася презентація Плану дій Ради Європи для України на 2015–2017 роки. Захід організовано Міністерством закордонних справ України та Офісом Ради Європи в Україні.

План дій був розроблений Радою Європи спільно з українськими фахівцями, включаючи органи державної влади і громадянське суспільство, та прийнятий Комітетом міністрів Ради Європи 21 січня 2015 року. Він має на меті сприяння Україні у проведенні необхідних реформ у сферах, які стосуються прав людини, верховенства права і демократії та належать до компетенції Ради Європи.

Перед початком презентації із вступним словом до присутніх звернулися Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд.

Після вступного слова директор генерального директорату програм Ради Європи Верена Тейлор і директор з прав людини генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістос Джакомопулос провели презентацію Плану дій Ради Європи для України на 2015–2017 роки та відповіли на запитання присутніх експертів і представників засобів масової інформації.

Національну академію прокуратури України у заході представляв начальник відділу міжвузівських та міжнародних зв’язків Олександр Томєєв.

Довідково: План дій Ради Європи для України на 2015–2017 роки відображає пріоритети України та направлений на проведення конституційної і виборчої реформ, а також реформи у сфері юстиції, розвиток демократичного управління. План дій також містить великий спектр питань, пов’язаних із правами людини й ефективною боротьбою з економічною злочинністю. Він ґрунтується на попередніх програмах співробітництва і має загальний бюджет у розмірі 45 мільйонів євро.

Національна академія прокуратури України виступала партнером Плану дій Ради Європи для України на 2011–2014 роки.

19.03.2015

У Національній академії прокуратури України відбувся міжкафедральний семінар

19 березня 2015 року в Національній академії прокуратури України відбувся міжкафедральний семінар за участю кафедри цивільно-правових дисциплін, кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури і відділу досліджень проблем діяльності прокуратури щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді.

На розгляд виносилося дисертаційне дослідження Гринька Р.В. „Заходи оперативного впливу у зобов’язальних правовідносинах”, подане на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право.

Науковий керівник: Стефанчук Р.О. – доктор юридичних наук, професор, проректор з наукової роботи.

Запрошені експерти:
• Київець О.В. – доктор юридичних наук, професор, професор кафедри цивільно-правових дисциплін;
• Слободян О.М. – кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін.

Також на розгляд виносилося дисертаційне дослідження Терещук Г.А. „Представництво прокуратурою інтересів дітей в суді”, подане на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура.

Науковий керівник:
Притика Ю.Д. – доктор юридичних наук, професор.
Запрошені експерти:
• Наулік Н.С. – кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін;
• Годуєва К.І. – кандидат юридичних наук, провідний науковий співробітник відділу досліджень проблем ювенальної юстиції.

18.03.2015

Представники Прокурорської юридичної клініки Національної академії прокуратури України виступили суддями Національної олімпіади

Днями у місті Острог (Рівненська область) на базі Національного університету „Острозька академія” відбулися змагання Національної олімпіади юридичних клінік України.

З огляду на те, що Прокурорська юридична клініка НАПУ перебуває лише на етапі становлення, її команда не подавала заявку на участь. Водночас визнанням авторитету її колективу стало залучення до суддівства на цих змаганнях викладачів-кураторів завідувача кафедри адміністративного та фінансового права Андрія Галая, завідувача кафедри кримінального права, кримінології та кримінально-виконавчого права Сергія Гречанюка та професора цієї кафедри Павла Сердюка.

Довідково: Національна олімпіада юридичних клінік України є провідним регулярним змаганням, на якому оцінюються навички студентів юридичних клінік із інтерв’ювання та консультування клієнтів. Національні змагання відбуваються у три тури, один із яких — англійською мовою. Переможці олімпіади беруть участь у світовому етапі, який відбудеться у Сполучених Штатах Америки протягом квітня 2015 року.

Цього року змагання організовано за сприяння Асоціації юридичних клінік України, Української фундації правової допомоги і Міжнародного фонду „Відродження”.

Участь у заході взяли 16 команд із провідних українських юридичних вищих навчальних закладів. Переможцями було оголошено команду Національного університету „Києво-Могилянська академія”, яка у фіналі довела свою перевагу над командою Донецького національного університету.

До суддівства проведеної олімпіади залучалися представники викладацько-наукового корпусу, адвокатури, прокуратури, громадських правозахисних організацій.18.03.2015

У Національній академії прокуратури України розпочався захист магістерських робіт

18 березня 2015 року магістранти другого року навчання Інституту підготовки кадрів Національної академії прокуратури України розпочали захист своїх магістерських робіт перед державними екзаменаційними комісіями.

Захист магістерських робіт магістрантами другого року навчання завершиться 19 березня 2015 року.

Також цього дня кафедри Академії проведуть консультації, присвячені питанням, які винесені на комплексний державний іспит.


18.03.2015

Представники Національної академії прокуратури України взяли участь у засіданні круглого столу

18 березня 2015 року у місті Києві відбувся круглий стіл „Актуальні питання застосування кримінально-виконавчого законодавства”. Науковий захід організовано кафедрою кримінально-виконавчого права Інституту кримінально-виконавчої служби.

Круглий стіл було присвячено обговоренню та пошуку шляхів вирішення актуальних теоретичних і практичних проблем кримінально-виконавчої політики держави та підготовці рекомендацій з удосконалення кримінально-виконавчого законодавства та практики його застосування.

До участі у заході долучилися науковці, аспіранти, ад’юнкти, студенти вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ, а також практичні працівники, які активно займаються науковими дослідженнями у кримінально-виконавчій сфері.

Від Національної академії прокуратури України у круглому столі взяли участь головний науковий співробітник відділу досліджень проблем кримінального провадження Науково-дослідного інституту Ольга Богатирьова та провідний науковий співробітник цього ж відділу Олег Настасяк.

За результатами проведення круглого столу планується видання збірника матеріалів із доповідями учасників.

17.03.2015

Науково-педагогічний працівник кафедри адміністративного та фінансового права Національної академії прокуратури взяв участь у підготовці колективної монографії

Доцент кафедри адміністративного та фінансового права Національної академії прокуратури України, кандидат юридичних наук, доцент Наталія Корчак взяла участь у підготовці колективної монографії „Господарсько-правове регулювання суспільних відносин в Україні”.

У підготовці видання також взяли участь представники кафедри господарського права і процесу, кафедри цивільного і трудового права Національного авіаційного університету, кафедри правової охорони інтелектуальної власності та цивільного права Харківського національного університету внутрішніх справ та наукового сектору проблем договірного права Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені Ф.Г. Бурчака Національної академії правових наук України.

У монографії проаналізовано сучасний стан теоретичного та нормативного забезпечення публічного управління економікою з урахуванням історичного та зарубіжного досвіду і обґрунтовано необхідність державної підтримки та захисту конкуренції в Україні.

Видання буде цікавим для науковців, аспірантів, студентів та всіх, хто цікавиться проблематикою господарського права.


17.03.2015

У Національній академії прокуратури України відбулося засідання Координаційної наукової ради

17 березня 2015 року в Національній академії прокуратури України під головуванням проректора з наукової роботи Руслана Стефанчука відбулося засідання Координаційної наукової ради.

Для обговорення на порядок денний наради було винесено, зокрема, зазначені нижче питання.

1. Затвердження тем дисертаційних досліджень здобувачів наукового ступеня кандидата юридичних наук.
2. Рекомендація до розгляду на засіданні Вченої ради Національної академії прокуратури України науково-практичного посібника „Захист прокурором прав громадян та інтересів держави у сфері використання та охорони надр”.
3. Рекомендація до розгляду на засіданні Вченої ради Національної академії прокуратури України науково-практичного посібника „Моніторинговий кримінологічний аналіз окремих видів злочинів в Україні (2013–2014 роки)”.
4. Рекомендація до розгляду на засіданні Вченої ради Національної академії прокуратури України навчального посібника „Методологія юридичної науки”.
5. Рекомендація до розгляду на засіданні Вченої ради Національної академії прокуратури України монографії „Прокурор у кримінальному провадженні з виконання судових рішень”.
6. Рекомендація до розгляду на засіданні Вченої ради Національної академії прокуратури України монографії „Цивільний позов прокурора у кримінальному провадженні”.

16.03.2015

Відбулося спільне засідання редакційних колегій наукових фахових журналів „Вісник Національної академії прокуратури України” (друковане видання) та „Науковий часопис Національної академії прокуратури України” (електронне видання)

16 березня 2015 року в Національній академії прокуратури України під головуванням проректора з наукової роботи, доктора юридичних наук, професора член-кореспондента НАПрН України Руслана Стефанчука та директора Інституту спеціальної підготовки, доктора юридичних наук, професора Ігоря Козьякова відбулося спільне засідання редакційних колегій наукових фахових журналів „Вісник Національної академії прокуратури України” та „Науковий часопис Національної академії прокуратури України”, на якому були порушені питання: роботи редакційних колегій журналів; відбору до опублікування та розміщення у вказаних виданнях лише тих статей, які мають високий науковий рівень та підготовлені відповідно до вимог, встановлених Міністерством освіти і науки України, і вимог редакційних колегій наукових фахових видань Академії; залучення до співпраці з журналами докторів юридичних наук та професорів.

На засіданні також було схвалено План випуску „Вісника Національної академії прокуратури України” № 1(39)’2015 та План випуску „Наукового часопису Національної академії прокуратури України” № 1(5)’2015 для подальшої рекомендації Вченою радою Академії журналів до друку та розміщення в мережі Інтернет.

Статті, що увійшли до номера „Вісника Національної академії прокуратури України”, присвячені, зокрема: проблемам впровадження Закону України „Про прокуратуру” від 14 жовтня 2014 року; відповідності європейським стандартам функцій прокуратури України; реалізації функції представництва прокурором інтересів держави в бюджетній сфері; системі органів прокуратури згідно із Законом України „Про прокуратуру” від 14 жовтня 2014 року; напрямам оптимізації діяльності прокуратури України поза межами кримінального судочинства; міжнародним стандартам створення і діяльності спеціального антикорупційного органу в Україні; договірним відносинам, що виникають у зв’язку зі створенням об’єктів інтелектуальної власності при виконанні трудового договору; відмові від договору найму (оренди); правовим аспектам захисту від неправомірного використання торговельної марки; змісту права комунальної власності; спадкуванню за заповітом відповідно до законодавства України та деяких зарубіжних країн; перспективам гармонізації законодавства про адміністративну відповідальність за правопорушення, пов’язані з корупцією; особливому статусу неповнолітнього як суб’єкта адміністративної відповідальності; спеціальному суб’єкту пасивного підкупу – медичному працівнику; криміналістичній профілактиці злочинів проти правосуддя; застосуванню методу психолого-криміналістичного портрета при розслідуванні окремих видів злочинів; доктринальним проблемам дослідження міграційних процесів.

Статті, що увійшли до номера „Наукового часопису Національної академії прокуратури України”, присвячені, зокрема: ролі і значенню морально-психологічних якостей прокурора в контексті реформування прокуратури України; прокуратурі України як суб’єкту протидії злочинності у сфері державних закупівель; компаративістському аспекту підтримання прокурором державного обвинувачення щодо неповнолітніх; тактиці подання доказів прокурором під час судового розгляду кримінальних проваджень щодо неповнолітніх; прокурорській діяльності у сфері охорони земель в Україні; визначенню процесуального статусу прокурора з представництва інтересів держави у сфері охорони водних ресурсів; перебудові чехословацької прокуратури в новому дусі у 1948–1952 роках; сучасним тенденціям розвитку антикорупційного законодавства України; правовому аспекту порівняння поняття корупційного злочину відповідно до законодавства України та Федеративної Республіки Німеччина; підготовці та матеріальному забезпеченню службовців спеціального антикорупційного органу Республіки Польща; історико-правовому дослідженню концепцій проектів Кримінального кодексу України; елементам герменевтики кримінального закону України; визначенню поняття „форма співучасті” та її видам у теорії кримінального права; судимості у вітчизняному кримінальному законодавстві в 20-х – 60-х роках минулого сторіччя; особливостям провадження окремих негласних слідчих (розшукових) дій; забезпеченню прав і свобод громадян при використанні їхньої допомоги в оперативно-розшуковій діяльності; територіальним громадам як суб’єктам деліктних зобов’язань; специфіці законодавчого регулювання договорів у сфері розпорядження правами на торговельні марки.


16.03.2015

Доцентом кафедри адміністративного та фінансового права Національної академії прокуратури України підготовлено монографію

Доцентом кафедри адміністративного та фінансового права Національної академії прокуратури України, кандидатом юридичних наук, доцентом Наталією Корчак підготовлено монографію „Державне регулювання відносин конкуренції в Україні (господарсько-правовий аспект)”.

Монографію присвячено дослідженню важливих для науки господарського права питань створення державою ефективного конкурентного середовища, забезпечення прав суб’єктів господарювання на реалізацію свободи підприємницької діяльності та договору в умовах ринкового змагання, а також проблемам правового регулювання відносин конкуренції в Україні та запропоновано шляхи їх вирішення.

Конкурентне законодавство розглядається як форма, а господарсько-правова відповідальність як засіб державного регулювання відносин конкуренції в Україні.

Видання розраховано на науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних вищих навчальних закладів і може бути корисним суддям, правникам, працівникам державних органів, які опікуються питаннями регулювання економіки, суб’єктам господарювання, споживачам, у яких виникає потреба в захисті своїх прав.


16.03.2015

У Національній академії прокуратури України розпочався дводенний науково-практичний семінар

16 березня 2015 року на базі Національної академії прокуратури України розпочався дводенний науково-практичний семінар „Проблемні питання прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру”. Науковий захід організовано Головним управлінням нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру Генеральної прокуратури України.

Семінар розрахований на заступників прокурорів обласного рівня та керівників відповідних галузевих підрозділів прокуратур.

Від Національної академії прокуратури України участь у заході візьмуть завідувач кафедри кримінального права, кримінології та кримінально-виконавчого права Сергій Гречанюк із доповіддю „Зарубіжний досвід організації систем виконання покарань та деякі перспективи удосконалення вітчизняного кримінально-виконавчого законодавства”, професор зазначеної кафедри Валентин Неділько із доповіддю „Організація роботи прокурора з нагляду за додержанням законів при виконанні кримінальних покарань, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян” і головний науковий співробітник відділу досліджень проблем кримінального провадження Ольга Богатирьова із доповіддю „Перспективи прокурорського нагляду в контексті прийняття Закону України „Про пробацію”.

13.03.2015

Представники Національної академії прокуратури України взяли участь у робочій зустрічі експертів проекту „Зміцнення механізмів протидії торгівлі людьми в системі правоохоронних та судових органів України”

Сьогодні, 13 березня 2015 року, у місті Києві відбулася робоча зустріч експертів проекту „Зміцнення механізмів протидії торгівлі людьми в системі правоохоронних та судових органів України”.

Зазначений науковий захід організовано Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні за підтримки Державного департаменту Сполучених Штатів Америки та із залученням Генеральної прокуратури України, Національної академії прокуратури України, Державної прикордонної служби України і Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Міністерства внутрішніх справ України.

Мета робочої зустрічі полягала в удосконаленні навчального модуля „Протидія торгівлі людьми: інтерактивний навчальний курс для працівників правоохоронних органів України”, до підготовки та впровадження якого вже залучались науковці Академії.

Від Національної академії прокуратури України як експертні викладачі-практики у заході взяли участь завідувач кафедри підтримання державного обвинувачення Андрій Орлеан і начальник відділу вивчення проблем кадрового забезпечення органів прокуратури Науково-дослідного інституту Вероніка Плотнікова.

13.03.2015

Проректор Національної академії прокуратури України прочитав лекцію в Українській школі законотворчості

В Інституті законодавства Верховної Ради України в рамках Української школи законотворчості триває навчальний курс з підвищення кваліфікації за програмою „Законотворча діяльність”, в рамках якого до виступів залучаються провідні вітчизняні науковці.

Зазначений навчальний курс з підвищення кваліфікації розрахований на народних депутатів України, їх помічників та співробітників апарату Верховної Ради України.

Сьогодні, 13 березня 2015 року, проректор з наукової роботи Національної академії прокуратури України Руслан Стефанчук вдруге виступив перед слухачами курсів підвищення кваліфікації із лекцією „Формування та здійснення правової політики як основа розбудови правової держави”.

13.03.2015

Представника Національної академії прокуратури України залучено до участі у громадській платформі з реформування МВС

Завідувач кафедри адміністративного та фінансового права Національної академії прокуратури України Андрій Галай бере участь в Національній громадській платформі „Реформуємо МВС: прозорість та відповідальність”, яку було створено на початку 2015 року як ініціативу фахового середовища, що об’єднує експертів неурядових організацій, європейських та міжнародних інституцій, науковців академічних установ, представників державних органів влади та ветеранів правоохоронних структур, небайдужих громадян та творчу молодь.

Участь у зазначеному експертному середовищі дасть можливість не лише сприяти ефективному реформуванню органів внутрішніх справ, але і набути досвіду впровадження інноваційних засад реформування правоохоронних органів загалом та прокуратури України зокрема.

Довідково: метою громадської експертної платформи „Реформуємо МВС: прозорість та відповідальність” є забезпечення сталого та прозорого процесу реформування органів внутрішніх справ. Основними завданнями Платформи є:
1. Імплементація міжнародних принципів розбудови системи ОВС.
2. Експертний супровід діяльності МВС України.
3. Моніторинг процесу реформування.
4. Інформаційна підтримка процесу реформування.

У межах Платформи діють наступні тематичні групи:
Робоча група 1. Громадська експертиза діяльності МВС, аналіз сучасного стану органів і підрозділів.
Робоча група 2. Оптимізація структури, нормативне забезпечення процесу реформування.
Робоча група 3. Співпраця з органами місцевого самоврядування.
Робоча група 4. Нова система показників роботи.
Робоча група 5. Реформа відомчої освіти.
Робоча група 6. Робота з персоналом, зміни в процедурах кадрової роботи.
Робоча група 7. Розвиток засад community policing, соціологічний вимір змін.
Робоча група 8. Внутрішній контроль та протидія корупції, підвищення рівня прозорості та відповідальності.
Робоча група 9. Інформаційна політика та PR.

13.03.2015

Представники Національної академії прокуратури України взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції

12 березня 2015 року у Національній академії внутрішніх справ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція „Роль правоохоронних органів у формуванні правової держави в умовах євроінтеграції”. Науковий захід організовано Навчально-науковим інститутом заочного навчання Національної академії внутрішніх справ.

Від Національної академії прокуратури України участь у конференції взяли головний науковий співробітник відділу наукового забезпечення організації роботи та управління в органах прокуратури Олексій Проневич із доповіддю „Європеїзація прокуратури України: доктринально-правові засади та інституційно-функціональна трансформація” і головний науковий співробітник відділу досліджень проблем ювенальної юстиції Ганна Щербакова із доповіддю „Роль прокурора у забезпеченні прав неповнолітніх учасників кримінального провадження”.

За результатами проведення наукового заходу підготовлено двотомний збірник тез виступів учасників, ознайомитися з яким можна за наступними посиланнями:

том 1 – http://www.naiau.kiev.ua/files/naukova-diyalnist/naukovi-zaxodi/zbirnuki/zb-pravoox-formyv-derg1.pdf
том 2 – http://www.naiau.kiev.ua/files/naukova-diyalnist/naukovi-zaxodi/zbirnuki/zb-pravoox-formyv-derg2.pdf


12.03.2015

Колектив Національної академії прокуратури України допоміг Донецькому національному університету

4 березня 2015 року в Національній академії прокуратури України розпочалася акція „Подаруй книгу Донецькому національному університету”, що має на меті збір навчальних видань юридичного спрямування для допомоги цьому вищому навчальному закладу, оскільки після передислокації до міста Вінниці вся матеріальна база (в тому числі навчально-методична література) залишилася в зоні проведення антитерористичної операції.

Протягом тижня професорсько-викладацьким складом Академії було зібрано 310 примірників книг, які стануть у пригоді донецьким колегам.

А сьогодні, 12 березня 2015 року, ректор Національної академії прокуратури України Олег Литвак провів зустріч із деканом юридичного факультету Донецького національного університету Антоніною Бобковою, під час якої передав їй підручники, зібрані нашим колективом.

12.03.2015

Магістранти Національної академії прокуратури України взяли участь у міжвузівській студентській науково-практичній конференції

У Національній академії прокуратури України триває проект із наукового дослідження існуючих проблем та надання юридичних консультацій щодо прав осіб, які беруть участь у бойових діях на сході України.

Магістранти першого року навчання Інституту підготовки кадрів спільно із науковими керівниками готують збірник юридичних консультацій щодо захисту прав учасників АТО, а також активно беруть участь у наукових та просвітницьких заходах.

Зокрема, днями на базі Національного університету Державної податкової служби України відбулася міжвузівська науково-практичній конференція „Проблеми та перспективи розвитку приватного права”.

Національну академію прокуратури України представляли магістранти Владислав Лиманський та Анастасія Макарова із доповіддю „Спеціальні умови виконання зобов’язань за кредитними договорами мобілізованими позичальниками” (науковий керівник – провідний науковий співробітник відділу досліджень проблем кримінального провадження Науково-дослідного інституту Ксенія Чумак) і Олександр Лисий із доповіддю „Захист трудових прав мобілізованих осіб” (науковий керівник – завідувач кафедри адміністративного та фінансового права Андрій Галай).

12.03.2015

У Національній академії прокуратури України відбулася оперативна нарада

12 березня 2015 року в Національній академії прокуратури України ректор Олег Литвак провів оперативну нараду.

Для обговорення на порядок денний наради було винесено, зокрема, зазначені нижче питання.

1. Про доцільність проведення позапланових занять зі слухачами Інституту підвищення кваліфікації кадрів з метою виконання ліцензійного обсягу на рік та внесення відповідних змін до календарного плану навчання.
2. Про випуск магістрантів першого року навчання та доцільність направлення їх на практику в прокуратури районного рівня.
3. Про формування державних екзаменаційних комісій та призначення їх голів.
4. Про стан підготовки фахових видань Національної академії прокуратури України щодо включення їх до міжнародних науковометричних баз.
5. Про визначення доцільності здійснення набору до аспірантури та докторантури на комерційних засадах.
6. Про проведення конкурсу наукових робіт серед магістрантів Національної академії прокуратури України.
7. Про стан організації роботи з надання матеріальної допомоги одному з дошкільних дитячих будинків Донецької області.

11.03.2015

Магістранти Національної академії прокуратури України взяли участь у конкурсі творчих робіт про юридичні клініки

Прокурорська юридична клініка, яка діє на базі Національної академії прокуратури України, розширює кількість і якість навчальних та наукових заходів для її учасників.

Шестеро магістрантів, залучених до діяльності Прокурорської юридичної клініки, взяли участь у конкурсі творчих робіт „Юридична клініка: шлях до правничої професії”, який проводиться Асоціацією юридичних клінік України спільно з Українською фундацією правової допомоги за підтримки Міжнародного фонду „Відродження”.

Учасниками конкурсу від Національної академії прокуратури України стали магістранти першого року навчання Інституту підготовки кадрів: Анастасія Макарова, Владислав Лиманський, Анастасія Помалюс, Олександр Лисий, Ірина Попова та Віталій Ємельянов.

Магістранти у своїх роботах поділилися думками про практичний досвід, отриманий у юридичній клініці, та її значення в отриманні омріяної професії юриста.

Результати конкурсу будуть оголошені на початку квітня 2015 року. На головного переможця очікує спеціальний приз – участь у міжнародній щорічній конференції з розвитку юридичних клінік.

11.03.2015

Підписано угоду про співробітництво між Національною академією прокуратури України та Воєнно-дипломатичною академією імені Євгенія Березняка

11 березня 2015 року відбулася зустріч ректора Національної академії прокуратури України Олега Литвака із начальником Воєнно-дипломатичної академії імені Євгенія Березняка Володимиром Гавриловим.

У ході зустрічі сторони обговорили перспективи подальшої двосторонньої взаємодії, акцентувавши увагу на необхідності розширення та поглиблення співпраці на взаємовигідних умовах для курсантів Воєнно-дипломатичної академії імені Євгенія Березняка та магістрантів Національної академії прокуратури України. Крім того, Олег Литвак поінформував про діяльність Національної академії прокуратури України з урахуванням чинного законодавства та системного реформування органів кримінальної юстиції.

Особливу увагу під час обговорення приділено актуальним аспектам співробітництва, зокрема, щодо вирішення проблемних питань, пов’язаних із проведенням антитерористичної операції на сході України.

Наприкінці зустрічі очільниками навчальних закладів було підписано угоду про співробітництво між Національною академією прокуратури України та Воєнно-дипломатичною академією імені Євгенія Березняка.

Зазначена угода покликана забезпечити ефективну співпрацю у навчально-методичній, науково-дослідній та соціально-культурній сфері та надасть можливість для розробки та впровадження нових програм і курсів у навчально-виховний процес; підготовки наукових і науково-педагогічних працівників; реалізації спільних науково-дослідних проектів; організації та здійснення стажувань, навчання, підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників; спільного проведення наукових, спортивних та інших культурно-масових заходів тощо.

Зустріч відбулася у дружній атмосфері та сприятиме подальшому розвитку міжвузівського співробітництва.11.03.2015

У Національній академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар

11 березня 2015 року о 16 годині 30 хвилин в аудиторії 212 (корпус 2) Національної академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар за участю відділу вивчення проблем кадрового забезпечення органів прокуратури Науково-дослідного інституту спільно з кафедрою організації роботи та управління в органах прокуратури.

На розгляд виноситься дисертаційне дослідження Устименко В.В. „Організаційно-правові аспекти підвищення кваліфікації прокурорів”, подане на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура.

Керівник міжкафедрального семінару: Стефанчук Р.О., доктор юридичних наук, професор, проректор з наукової роботи.

Науковий керівник: Козьяков І.М., доктор юридичних наук, доцент, директор Інституту спеціальної підготовки.

Запрошені експерти:
• Рибалка Н.О. – доктор юридичних наук, проректор з навчальної роботи;
• Попов Г.В. – кандидат юридичних наук, директор Інституту підготовки кадрів.

10.03.2015

У Національній академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар

11 березня 2015 року о 12 годині в аудиторії 212 (корпус 2) Національної академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар за участю кафедри нагляду за додержанням законів при проведенні досудового розслідування спільно з кафедрою кримінального права, кримінології та кримінально-виконавчого права і відділом досліджень проблем протидії злочинності у сфері службової діяльності та корупції Науково-дослідного інституту.

На розгляд виноситься дисертаційне дослідження Яроша В.В. „Кримінально-правові санкції за злочини у сфері службової діяльності”, подане на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право.

Запрошені експерти:
• Книженко О.О. – доктор юридичних наук, професор, професор кафедри кримінального права, кримінології та кримінально-виконавчого права;
• Сердюк П.П. – доктор юридичних наук, доцент, професор кафедри кримінального права, кримінології та кримінально-виконавчого права.

10.03.2015

У Національній академії прокуратури України відбулися загальні збори магістрантів першого року навчання

Нещодавно в Національній академії прокуратури України відбулися загальні збори магістрантів першого року навчання.

Захід проходив за ініціативи директора Інституту підготовки кадрів Георгія Попова.

На зборах були присутні представники Головного управління кадрового забезпечення Генеральної прокуратури України, які довели до відома магістрантів вимоги до кандидатів на посаду прокурора та порядок кадрового добору і процедуру призначення на прокурорську посаду відповідно до нового Закону України „Про прокуратуру”.

Також магістранти мали змогу поспілкуватися із представниками Генеральної прокуратури України щодо практичних питань кадрової політики головного наглядового відомства та отримати вичерпні відповіді на поставлені запитання.

10.03.2015

У Національній академії прокуратури України відбулися урочисті заходи

10 березня 2015 року в Національній академії прокуратури України відбулося урочисте зібрання колективу та магістрантів, присвячене 200-річчю від дня народження Михайла Вербицького та 150-й річниці першого публічного виконання національного гімну.

Перед початком урочистих заходів із вступним словом до присутніх звернувся ректор Національної академії прокуратури України Олег Литвак, який зазначив, що зі словами Державного Гімну України, як колись січові стрільці та воїни УПА, зараз йдуть у бій наші герої, які боронять на сході України нашу незалежність.

Після вступного слова Олега Литвака розпочалися урочистості, підготовлені ініціативною групою працівників Академії та магістрантів першого року навчання Інституту підготовки кадрів.

Старший викладач кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури Валентина Остапець прочитала вірш „Про Україну”, після чого магістранти продемонстрували присутнім літературно-мистецький нарис про життєвий шлях Михайла Вербицького.

Особливу увагу ведучі приділили становленню таланту композитора Михайла Вербицького, написанню ним своїх відомих музичних композицій, чільне місце серед яких відведено музиці до пісні „Ще не вмерла України” на слова Павла Чубинського, яка згодом стала Державним Гімном України, що нині гордо звучить в устах українців всього світу.

Пізнавальний історичний екскурс, присвячений написанню Державного Гімну України, його першому публічному виконанню, офіційному визнанню та утвердженню в якості Державного гімну України, перемежовувався відеоматеріалами і світлинами, які ілюстрували життя Михайла Вербицького та його головного безсмертного музичного твору.

Завершився захід спільним виконанням Державного Гімну України.

Найближчим часом буде підготовлено відео репортаж урочистостей.

Довідково: Рішенням 37-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО 200-річчя з дня народження українського композитора Михайла Вербицького включене до календаря пам’ятних дат на 2014 – 2015 роки, які відзначаються під егідою цієї найбільш авторитетної в галузі освіти, науки і культури організації.
12 січня 2015 року Указом Президента України № 6 постановлено розробити та провести заходи з метою належного відзначення у 2015 році 200-річчя від дня народження автора музики Державного Гімну України Михайла Вербицького та у зв'язку з 150-ю річницею першого публічного виконання національного гімну „Ще не вмерла України і слава, і воля...”06.03.2015

Шановні, найчарівніші, любі колежанки та студентки!

Щиро вітаю вас з традиційним святом весни, любові та краси – Міжнародним днем 8 Березня!

Це свято символізує найкраще, що є у нас в житті, – доброту, кохання, любов і мир.

Важко уявити наше життя без вас – красивих, сміливих, мудрих та терпеливих, завжди необхідних.

Від щирого серця бажаю вам усього хорошого, а особливо вдячності від тих, для кого ви є і завжди будете єдиними, рідними, бажаними.

Зі святом вас, дорогі наші прекрасні жінки – колеги, подруги, студентки-магістрантки.

З повагою

Ректор Національної академії
прокуратури України О.М.Литвак


05.03.2015

У Національній академії прокуратури України завершилися заняття для слухачів другого потоку дистанційної форми навчання

5 березня 2015 року в Національній академії прокуратури України відбувся підсумковий іспит з підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання без відриву від виконання службових обов’язків для старших прокурорів, прокурорів прокуратур районного рівня, а також військових прокуратур гарнізонів, що забезпечують представництво інтересів громадян і держави в суді.

Завдяки забезпеченості навчально-методичними матеріалами слухачі мали змогу самостійно опанувати навчальну програму. До Академії вони прибули для закріплення знань на підсумкових лекціях та складання іспиту.

По завершенні навчання кожен із 83 працівників органів прокуратури отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації.

05.03.2015

Науковцями Національної академії прокуратури України підготовлено інформаційно-довідкове видання

Науково-педагогічними працівниками Національної академії прокуратури України підготовлено інформаційно-довідкове видання „Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)”.

У буклеті „Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)” за допомогою інфографіки окреслено загальні положення кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), особливості об’єкта і предмета злочину, окремі форми злочинного діяння та його наслідки, охаректеризовано суб’єктів злочину та обставини, що свідчать про наявність умислу на вчинення зазначеного кримінального правопорушення.

Інформаційно-довідковий буклет має безкоштовний режим доступу та розміщений за посиланням – тут.

04.03.2015

Представники Національної академії прокуратури України взяли участь у щорічних загальних зборах Національної академії правових наук України

Днями у місті Харкові відбулися щорічні загальні збори Національної академії правових наук України, на яких було підведено підсумки її діяльності за 2014 рік, вирішено організаційні та кадрові питання, а також представлено план діяльності на 2015 рік.

Національну академію прокуратури України представляли член-кореспонденти Національної академії правових наук – ректор Олег Литвак та проректор з наукової роботи Руслан Стефанчук.

Розпочав загальні збори президент Національної академії правових наук Василь Тацій, який виступив перед присутніми із доповіддю щодо результатів діяльності НАПрН України за 2014 рік.

Після виступу Василя Тація було розглянуто та затверджено Звіт про витрачання бюджетних коштів Національною академією правових наук України у 2014 році.

Також було ухвалено рішення загальних зборів НАПрН України: щодо переведення у іноземні члени НАПрН України дійсних членів НАПрН України; затвердження на посаді директора Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака; затвердження на посаді директора Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України; затвердження на посаді директора Науково-дослідного інституту правового забезпечення інноваційного розвитку НАПрН України та обрання представника НАПрН України у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти.

04.03.2015

У Національній академії прокуратури України відбулися консультації для другого потоку слухачів дистанційної форми навчання

4 березня 2015 року в Національній академії прокуратури України відбулися консультації для старших прокурорів, прокурорів прокуратур районного рівня, а також військових прокуратур гарнізонів, що забезпечують представництво інтересів громадян і держави в суді, які без відриву від виконання службових обов’язків підвищують кваліфікацію за дистанційною формою навчання. Консультації були проведені кафедрою цивільно-правових дисциплін та кафедрою нагляду за додержанням законів при проведенні досудового розслідування.

Протягом курсу навчання, який розпочався 12 січня поточного року та завершиться підсумковим іспитом завтра, прокурорські працівники мали змогу самостійно опрацювати навчальний матеріал завдяки використанню спеціально підготовленої науковцями Академії методичної літератури та курсу відеолекцій.

Також вони склали тести для перевірки отриманих знань.

Дистанційна форма навчання при підвищенні кваліфікації працівниками органів прокуратури України стала можливою завдяки використанню сучасних інформаційних технологій.

04.03.2015

Представник Національної академії прокуратури України виступить офіційним опонентом на захисті дисертаційного дослідження

4 березня 2015 року буде проведено засідання спеціалізованої вченої ради Д 26.236.02 Інституту держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України, на якому, зокрема, відбудеться захист дисертації Вівчаренка О.А. „Правова охорона земель України”, поданої на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук зі спеціальності 12.00.06 – земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсне право.

Офіційним опонентом на захисті дисертаційного дослідження виступить доктор юридичних наук, доцент, професор кафедри цивільно-правових дисциплін Національної академії прокуратури України Олександр Головкін.

03.03.2015

У Національній академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар

4 березня 2015 року о 15 годині в аудиторії 212 (корпус 2) Національної академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар за участю кафедри нагляду за додержанням законів при проведенні досудового розслідування спільно з кафедрою підтримання державного обвинувачення і відділом дослідження проблем кримінального провадження Науково-дослідного інституту.

На розгляд виноситься дисертаційне дослідження Чупринської Є.М. „Правова природа перегляду Верховним Судом України судових рішень у кримінальних справах”, подане на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність.

Науковий керівник: Толочко О.М. – кандидат юридичних наук, доцент, перший проректор Академії.

Запрошені експерти:
• Удалова Л.Д. – доктор юридичних наук, професор, начальник кафедри кримінального процесу Національної академії внутрішніх справ;
• Єні О.В. – кандидат юридичних наук, професор кафедри підтримання державного обвинувачення.

03.03.2015

У Національній академії прокуратури України завершилися заняття для слухачів дистанційної форми навчання

3 березня 2015 року в Національній академії прокуратури України відбувся підсумковий іспит з підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання без відриву від виконання службових обов’язків для старших прокурорів, прокурорів прокуратур районного рівня, а також військових прокуратур гарнізонів, що забезпечують представництво інтересів громадян і держави в суді.

Завдяки забезпеченості навчально-методичними матеріалами слухачі мали змогу самостійно опанувати навчальну програму. До Академії вони прибули для закріплення знань на підсумкових лекціях та складання іспиту.

По завершенні навчання кожен із 90 працівників органів прокуратури отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації.

03.03.2015

Представники Національної академії прокуратури України взяли участь у міжнародній науковій конференції

27–28 лютого 2015 року у місті Кошице (Словацька Республіка) відбулася міжнародна наукова конференція „Юридична наука та практика у третьому тисячолітті”. Науковий захід організовано Університетом Павла Йозефа Шафарека.

Від Національної академії прокуратури України участь у конференції (у формі направлення тез) взяли начальник відділу досліджень проблем ювенальної юстиції Науково-дослідного інституту Вікторія Мозгова із доповіддю „Стан соціально-виховної та психологічної роботи в Україні із неповнолітніми, засудженими до позбавлення волі” та аспірант денної форми навчання кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури Наталія Топчій із доповіддю „Правова регламентація функціонування прокуратури як органу кримінальної юстиції в механізмі правоохоронної діяльності”.

02.03.2015

У Національній академії прокуратури України відбулися консультації для слухачів дистанційної форми навчання

2 березня 2015 року в Національній академії прокуратури України відбулися консультації для старших прокурорів, прокурорів прокуратур районного рівня, а також військових прокуратур гарнізонів, що забезпечують представництво інтересів громадян і держави в суді, які без відриву від виконання службових обов’язків підвищують кваліфікацію за дистанційною формою навчання.

Протягом курсу навчання, який розпочався 12 січня поточного року та завершиться підсумковим іспитом завтра, прокурорські працівники мали змогу самостійно опрацювати навчальний матеріал завдяки використанню спеціально підготовленої науковцями Академії методичної літератури та курсу відео лекцій.

Також вони склали двадцять тестів для перевірки отриманих знань.

Дистанційна форма навчання при підвищенні кваліфікації працівниками органів прокуратури України стала можливою завдяки використанню сучасних інформаційних технологій.

02.03.2015

Ректор Національної академії прокуратури України Олег Литвак дав інтерв’ю кореспонденту газети „Україна молода”

26 лютого 2015 року в № 28 (4856) газети „Україна молода” опубліковано інтерв’ю ректора Академії Олега Литвака „Швидко корупцію не подолати”, у якому він розповів про новий Закон України „Про прокуратуру”, моральні якості майбутніх прокурорів та спроби ззовні розхитати ситуацію в правоохоронних органах.

02.03.2015

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь у семінарі „Судова практика реалізації принципу гуманізації при призначенні покарання неповнолітнім у кримінальних провадженнях”

27 лютого 2015 року у прокуратурі міста Києва відбувся навчально-методичний семінар „Судова практика реалізації принципу гуманізації при призначенні покарання неповнолітнім у кримінальних провадженнях”.

Науковий захід розрахований на прокурорських працівників, які здійснюють процесуальне керівництво та підтримують державне обвинувачення в суді.

Національну академію прокуратури України представляла начальник відділу досліджень проблем ювенальної юстиції Науково-дослідного інституту Вікторія Мозгова, яка виступила із доповіддю „Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх”.

Jan || Feb || Mar || Apr || May || Jun || Jul || Aug || Sep || Oct || Nov || Dec ||

© 2002-2015 НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПРОКУРАТУРИ УКРАІНИ