НОВИНИ І ПОДІЇ :: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ :: ТЕЛЕФОН ДОВІРИ АКАДЕМІЇ
:: ПОРТАЛ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ


НОВИНИ І ПОДІЇ

27.02.2015

У Національній академії прокуратури України відбулося засідання наукового гуртка

Вчора, 26 лютого 2015 року, у Національній академії прокуратури України відбулося засідання наукового гуртка кафедри нагляду за додержанням законів при проведенні досудового розслідування.

Засідання пройшло у формі ділової гри, в якій магістранти Академії виступали прокурорами – процесуальними керівниками під час судового розгляду слідчим суддею клопотання про обрання запобіжного заходу.

Майбутні прокурори підтримували клопотання про обрання підозрюваному різних форм запобіжних заходів із відповідним обґрунтуванням відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.

За „судовим розглядом” спостерігав запрошений гість – прокурор одного з відділів Генеральної прокуратури України, який по завершенні заходу поспілкувався із магістрантами щодо якості підготовлених ними клопотань та поділився своїм практичним досвідом.27.02.2015

У Національній академії прокуратури України відбулося засідання кафедри нагляду за додержанням законів при проведенні досудового розслідування

Днями у Національній академії прокуратури України відбулося засідання кафедри нагляду за додержанням законів при проведенні досудового розслідування (під головуванням завідувача кафедри Туркота М.С.).

Під час засідання кафедри відбувся попередній захист магістерських робіт магістрантів першого року навчання Інституту підготовки кадрів.

Науково-педагогічними працівниками кафедри було перевірено 85 магістерських робіт, які виконані згідно з планом навчання Інституту підготовки кадрів Національної академії прокуратури України.


27.02.2015

Представник Національної академії прокуратури України виступить офіційним опонентом на захисті дисертаційного дослідження

28 лютого 2015 року буде проведено засідання спеціалізованої вченої ради Національного університету „Одеська юридична академія”, на якому, зокрема, відбудеться захист дисертації Канюки І.М. „Принцип процесуальної економії в кримінальному судочинстві України”, поданої на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук зі спеціальності 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність.

Офіційним опонентом на захисті дисертаційного дослідження виступить доктор юридичних наук, доцент, професор кафедри нагляду за додержанням законів при проведенні досудового розслідування Національної академії прокуратури України Ганна Власова.

27.02.2015

Завершились заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів

27 лютого 2015 року в Національній академії прокуратури України завершилося навчання для прокурорів районного рівня, які вперше призначені на посаду.

Навчальний процес передбачав лекції, семінари, проведення круглих столів, практичні заняття, на яких обговорювалися актуальні питання прокурорської діяльності: цивільного та господарського права, криміналістики, судових експертиз у кримінальному провадженні, адміністративної відповідальності.

Зі слухачами обмінювались практичним досвідом і представники Генеральної прокуратури України.

Після завершення навчання кожен із 92 прокурорів отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації особисто від першого проректора Олександра Толочка.

26.02.2015

Завершено теоретичну частину занять в Інституті підвищення кваліфікації кадрів

26 лютого 2015 року в Національній академії прокуратури України завершилася теоретична частина занять з підвищення кваліфікації для прокурорів районного рівня, які вперше призначені на посаду.

Під час навчання для прокурорських працівників було проведено 40 лекцій, 4 семінари та 30 круглих столів. Також слухачі присвятили понад 30 годин самостійному опрацюванню навчального матеріалу.

А вже завтра, 27 лютого, науковці Академії на підсумковому іспиті перевірять знання слухачів навчального курсу з підвищення кваліфікації.

26.02.2015

Представники Національної академії прокуратури України взяли участь у засіданні круглого столу „Актуальні питання співпраці із вищими навчальними закладами щодо впровадження програм з правової освіти населення у Шевченківському районі міста Києва”

25 лютого 2015 року в приміщенні Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації відбувся круглий стіл „Актуальні питання співпраці із вищими навчальними закладами щодо впровадження програм з правової освіти населення у Шевченківському районі міста Києва”.

Проведення заходу організовано Шевченківським районним управлінням юстиції у місті Києві, відділом у справах сім’ї, молоді та спорту і управлінням освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

До участі у круглому столі долучилися представники центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, а також представники вищих навчальних закладів, які розташовані на території Шевченківського району, і їх органів студентського самоврядування.

Національну академію прокуратури України представляли доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Оксана Севрук та магістрант першого року навчання Інституту підготовки кадрів Олександр Коломоєць.

Під час засідання круглого столу розглядалися питання участі студентів вищих юридичних навчальних закладів у проведенні лекцій з питань основ правознавства у школах Шевченківського району та організації консультативно-правової допомоги громадянам, які тимчасово переміщуються з районів проведення антитерористичної операції, та сім’ям учасників АТО.

За результатами проведення круглого столу представники Академії надали свої пропозиції з окреслених питань та висловили свою готовність до участі у просвітницькій і консультаційній діяльності.

26.02.2015

Визначено переможців щорічного конкурсу „Кращий молодий науковець року Національної академії прокуратури України”

Днями в Національній академії прокуратури України відбулося засідання конкурсної комісії щорічного конкурсу „Кращий молодий науковець року Національної академії прокуратури України”, на якому було визначено переможців у двох номінаціях.

Перше місце у номінації „За науковий внесок у практичну діяльність органів прокуратури України” посіли працівники відділу досліджень проблем ювенальної юстиції Науково-дослідного інституту – Ксенія Годуєва та Ганна Щербакова.

Друге місце зазначеної номінації присуджено провідному співробітнику відділу вивчення проблем кадрового забезпечення органів прокуратури Науково-дослідного інституту Вікторії Устименко.

А „бронзове” третє місце цієї номінації посіла головний науковий співробітник відділу досліджень проблем злочинності у сфері службової діяльності та корупції Науково-дослідного інституту Роксолана Гречанюк.

У другій номінації „За внесок у науково-педагогічну діяльність” перемогу вибороли доцент кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури Олена Назарук (I місце) і доцент кафедри юридичної психології та прокурорської етики Людмила Радухівська (II місце).

25 лютого 2015 року на засіданні Вченої ради Національної академії прокуратури України після оголошення наказу щодо затвердження результатів конкурсу переможцям було вручено дипломи.

25.02.2015

25 лютого 2015 року в Національній академії прокуратури України відбулося засідання Вченої ради

На засіданні розглянуто низку важливих питань, зокрема:

• Про результати щорічного конкурсу „Кращий молодий науковець року Національної академії прокуратури України”;
• Про підсумки діяльності Національної академії прокуратури України у 2014 році;
• Про хід виконання Програми розвитку Національної академії прокуратури України на 2011-2015 роки за 2014 рік;
• Про надання дозволу на наукове керівництво дисертаційними дослідженнями на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук;
• Про затвердження тем дисертаційних досліджень здобувачів наукового ступеня кандидата юридичних наук;
• Про перепризначення наукового керівника здобувачу наукового ступеня кандидата юридичних наук;
• Про розгляд та схвалення скоригованого Плану наукової роботи Національної академії прокуратури України на 2015 рік;
• Про звільнення від обов’язків наукового консультанта дисертаційним дослідженням здобувача наукового ступеня доктора юридичних наук;
• Про внесення змін до плану роботи Вченої ради Національної академії прокуратури України на I півріччя 2015 року.

25.02.2015

Представник Національної академії прокуратури України візьме участь у семінарі „Проблемні питання щодо реагування прокурорів на незаконні судові рішення у кримінальних провадженнях в апеляційному порядку”

25 лютого 2015 року у прокуратурі Закарпатської області відбудеться навчально-методичний семінар „Проблемні питання щодо реагування прокурорів на незаконні судові рішення у кримінальних провадженнях в апеляційному порядку”.

Науковий захід розрахований на прокурорських працівників, які здійснюють процесуальне керівництво та підтримують державне обвинувачення в суді.

Національну академію прокуратури України представлятиме доцент кафедри підтримання державного обвинувачення Володимир Гаєвий, який в режимі відеоконференцзв’язку виступить із доповіддю відповідно до окресленої тематики.


25.02.2015

Відбулося засідання спеціалізованої вченої ради Національної академії прокуратури України

25 лютого 2015 року в Академії відбулося засідання спеціалізованої вченої ради (Д 26.730.01), під час якого успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура Колотило О.О. на тему „Участь прокурора в провадженні у справах про адміністративні правопорушення”.

Також прийнято до попереднього розгляду дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.10– судоустрій; прокуратура та адвокатура Бортуна М.І. на тему „Становлення правового регулювання органів прокуратури України”, Будкова В.С. на тему „Прокурорський нагляд за додержанням законів при розшуку безвісно відсутніх громадян”, та прийнято до захисту дисертації Павлійчука В.А. на тему „Захист прокурором прав неповнолітніх на працю та працевлаштування” та Панчишиної О.О. на тему „Захист прокурором майнових прав дітей”.

За спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність прийнято до попереднього розгляду дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук Поповича О.В. на тему „Процесуальне керівництво прокурора у кримінальному провадженні”.

24.02.2015

Магістрантам Національної академії прокуратури України подякували за допомогу маленьким громадянам України

Серед магістрантів першого року навчання Інституту підготовки кадрів склалася добра традиція щорічного відвідування Київського міського будинку дитини імені Михайла Городецького, який розташований у місті Ворзелі Київської області.

Під час візитів магістранти Академії передають речі та продукти харчування, які необхідні дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

До речі, кошти на придбання необхідних речей студенти збирають самостійно, за рахунок добровільних внесків.

Також магістранти співпрацюють із благодійним фондом «Благомай», який опікується дітьми в дитячих будинках та центрах вимушених переселенців.

Добрі справи майбутніх прокурорів не залишилися поза увагою керівництва фонду, і на адресу Академії надійшла подяка від голови правління благодійного фонду«Благомай».


24.02.2015

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь у семінарі „Особливості організації роботи прокурора по захисту прав і свобод дітей”

24 лютого 2015 року у прокуратурі Київської області відбувся навчально-методичний семінар „Особливості організації роботи прокурора по захисту прав і свобод дітей”.

Науковий захід розрахований на прокурорських працівників, які здійснюють захист прав і свобод дітей.

Національну академію прокуратури України представляла провідний науковий співробітник відділу досліджень проблем ювенальної юстиції Науково-дослідного інституту Ксенія Годуєва, яка виступила із доповіддю відповідно до окресленої тематики.

24.02.2015

Відбулося засідання спеціалізованої вченої ради Національної академії прокуратури України

24 лютого 2015 року в Академії відбулося засідання спеціалізованої вченої ради (Д 26.730.02), під час якого успішно захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право Бутнік-Сіверський С.О. на тему „Спадкування прав інтелектуальної власності в Україні” та Волкова А.В. на тему „Договір перевезення вантажів автомобільним транспортом”.

23.02.2015

Представник Національної академії прокуратури України візьме участь у семінарі „Особливості процесуального керівництва та судового слухання кримінальних проваджень, що пов’язані з торгівлею людьми”

24–26 лютого 2015 року у місті Львові відбудеться семінар „Особливості процесуального керівництва та судового слухання кримінальних проваджень, що пов’язані з торгівлею людьми”.

Науковий захід організовано за підтримки Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади та Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні в рамках виконання проекту „Протидія торгівлі дітьми та молоддю в Україні”.

Національну академію прокуратури України представлятиме завідувач кафедри підтримання державного обвинувачення Андрій Орлеан, який виступить із доповіддю відповідно до окресленої тематики.

23.02.2015

Проректор Національної академії прокуратури України Наталія Рибалка взяла участь у засіданні Ради ректорів Київського вузівського центру

23 лютого 2015 року в приміщенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулося засідання Ради ректорів Київського вузівського центру. Від Національної академії прокуратури України у заході взяла участь проректор з навчальної роботи Наталія Рибалка.

До засідання Ради також долучився Міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

Для обговорення на порядок денний засідання було винесено, зокрема, зазначені нижче питання.

1. Про фінансову ситуацію у вищій школі та оплату праці професорсько-викладацького складу.
2. Про запропонований Міністерством освіти і науки України проект „Перелік спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти”.
3. Про роботу вищих навчальних закладів в особливих умовах.

Довідково: Рада ректорів вищих закладів освіти є постійно діючим органом громадського самоврядування в системі вищої освіти, що створюється в обласних (регіональних) центрах України для удосконалення системи управління освітою та координації вищих навчальних закладів з питань виховної, навчально-методичної і наукової роботи.
До складу Ради ректорів входять керівники вищих навчальних закладів, що розташовані на території регіону (області), незалежно від їх підпорядкування та форми власності.

23.02.2015

Тривають заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів (з 16 по 27 лютого)

У Національній академії прокуратури України розпочався другий тиждень занять з підвищення кваліфікації для прокурорів районного рівня, які вперше призначені на посаду.

Протягом першого тижня курсу підвищення кваліфікації для прокурорських працівників було проведено 22 лекції, 3 семінари, 2 практичні заняття, 16 круглих столів.

Також слухачі присвятили понад 30 годин самостійному опрацюванню навчального матеріалу.

20.02.2015

У Національній академії прокуратури України відбулися заходи, присвячені Дню Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2015 року у Національній академії прокуратури України відбулися заходи, присвячені вшануванню подвигу учасників Революції гідності та увічненню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Зібрання колективу Академії та магістрантів розпочалося зі вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Після хвилини мовчання до присутніх звернулася проректор з навчальної роботи Наталія Рибалка, яка у своїй промові підкреслила відвагу, самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.

Також вона наголосила на тому, що безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса. Але вони завжди будуть посеред нас, у пам’яті українського народу, бо герої не вмирають.

Після цього на екрані актової зали було продемонстровано документальний фільм про трагічні події під час Революції гідності.

Особливим гостем на зібранні був ігумен Антоній із Свято-Михайлівського Золотоверхого собору, який був безпосереднім очевидцем подій Революції гідності. Він розповів про діяльність госпіталю, який діяв на території собору, самовідданість лікарів, які там працювали і завдяки яким було врятовано багато людських життів.

Також він розповів про дзвони Свято-Михайлівського Золотоверхого собору, які підняли киян на захист Майдану Незалежності. Символічно, що останнього разу набат Свято-Михайлівського Золотоверхого собору попереджав людей про небезпеку при навалі на Київ хана Батия.

Перед присутніми також виступили магістрант першого року навчання Володимир Олініченко та завідувач кафедри нагляду за додержанням законів при проведенні досудового розслідування Микола Туркот.

Заходи із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні завершилися виконанням Державного гімну України.
20.02.2015

Представники Національної академії прокуратури України взяли участь у робочій зустрічі експертів проекту „Зміцнення механізмів протидії торгівлі людьми в системі правоохоронних та судових органів України”

Вчора, 19 лютого 2015 року, у місті Києві відбулася робоча зустріч експертів проекту „Зміцнення механізмів протидії торгівлі людьми в системі правоохоронних та судових органів України”.

Зазначений науковий захід організовано Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні за підтримки Державного департаменту Сполучених Штатів Америки та із залученням Генеральної прокуратури України, Національної академії прокуратури України, Державної прикордонної служби України і Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Міністерства внутрішніх справ України.

Мета робочої зустрічі полягала в удосконаленні навчального модуля „Протидія торгівлі людьми: інтерактивний навчальний курс для працівників правоохоронних органів України”, до підготовки та впровадження якого вже залучались науковці Академії.

Від Національної академії прокуратури України як експертні викладачі-практики у заході взяли участь завідувач кафедри підтримання державного обвинувачення Андрій Орлеан і начальник відділу вивчення проблем кадрового забезпечення органів прокуратури Науково-дослідного інституту Вероніка Плотнікова.


20.02.2015

Представник Національної академії прокуратури України візьме участь у міжнародній науково-практичній конференції

20–21 лютого 2015 року у місті Харкові відбудеться міжнародна науково-практична конференція „Вплив юридичної науки на розвиток міжнародного та національного законодавства”. Науковий захід організовано Асоціацією аспірантів-юристів.

Від Національної академії прокуратури України в конференції (у формі направлення тез) візьме участь доцент кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури Вікторія Литовка із доповіддю „Функція представництва прокурором інтересів громадянина або держави в суді”.

19.02.2015

У Національній академії прокуратури України відбулося засідання Координаційної наукової ради

Днями в Національній академії прокуратури України під головуванням проректора з наукової роботи Руслана Стефанчука відбулося перше засідання новоствореної Координаційної наукової ради.

Засідання ради відкрив ректор Академії Олег Литвак, який привітав присутніх з початком роботи Ради і наголосив на тому, що відповідно до покладених завдань Рада Академії розглядатиме та обговорюватиме: тематику науково-дослідних робіт Академії; теми дисертаційних досліджень на здобуття ступенів доктора філософії та доктора наук у галузі права; пропозиції щодо призначення наукових консультантів (наукових керівників) докторантам, аспірантам і здобувачам; монографії та інші наукові видання Академії; пропозиції щодо основних напрямів, проблем і тематики науково-дослідних робіт Академії; інші питання, які стосуються наукової діяльності Академії.

Після чого проректор з наукової роботи Руслан Стефанчук поінформував членів Ради щодо визначення перспективних напрямів наукових досліджень у рамках реалізації проекту „Проблеми взаємодії органів прокуратури із засобами масової інформації і громадськістю” та форм реалізації отриманих результатів наукових досліджень.

Також під час засідання було розглянуто і схвалено теми дисертаційних досліджень здобувачів наукового ступеня кандидата юридичних наук.

19.02.2015

У Національній академії прокуратури України відбулося засідання ректорату

19 лютого 2015 року в Національній академії прокуратури України під головуванням ректора Олега Литвака відбулося засідання ректорату.

Для обговорення на порядок денний засідання було винесено, зокрема, зазначені нижче питання.

1. Про стан виконання розпорядження від 27 січня 2015 року № 07/20-ов „Про виконання Плану організаційно-практичних заходів щодо впровадження нового Закону України „Про прокуратуру” з питань проходження спеціальної підготовки кандидатом на посаду прокурора”.
2. Про доцільність звернення Національної академії прокуратури України з клопотанням до Міністерства освіти і науки України щодо надання ліцензії для провадження діяльності з надання освітніх послуг у сфері вищої освіти з післядипломної освіти Інституту спеціальної підготовки (спеціальної підготовки кандидата на посаду прокурора).
3. Про результати роботи щодо підготовки проекту коментаря Закону України „Про прокуратуру”.
4. Інформація про хід оптимізації структури та штатної чисельності Національної академії прокуратури України.
5. Про доцільність підготовки нового Плану роботи Вченої ради Національної академії прокуратури України на І півріччя 2015 року.
6. Про організацію підготовки питання щодо розгляду на засіданні Вченої ради результатів роботи Академії за 2014 рік.

19.02.2015

Представник Національної академії прокуратури України візьме участь у семінарі „Організація роботи органів прокуратури з питань представництва інтересів громадянина або державі в суді та їх захисту при виконанні судових рішень”

20 лютого 2015 року у прокуратурі Херсонської області з метою покращання підготовки та підвищення кваліфікації прокурорських кадрів відбудеться навчально-методичний семінар „Організація роботи органів прокуратури з питань представництва інтересів громадянина або державі в суді та їх захисту при виконанні судових рішень”.

Національну академію прокуратури України у науковому заході представлятиме професор кафедри цивільно-правових дисциплін Анатолій Матвієць, який виступить із доповіддю відповідно до окресленої тематики.

19.02.2015

Проректор Національної академії прокуратури України прочитав лекцію в Українській школі законотворчості

Як уже зазначалося, 16 лютого 2015 року у Інституті законодавства Верховної Ради України в рамках Української школи законотворчості розпочався навчальний курс з підвищення кваліфікації за програмою „Законотворча діяльність”.

Зазначений навчальний курс з підвищення кваліфікації розрахований на народних депутатів України, їх помічників та співробітників апарату Верховної Ради України.

Сьогодні, 19 лютого 2015 року, проректор з наукової роботи Національної академії прокуратури України Руслан Стефанчук вдруге виступив перед слухачами курсів підвищення кваліфікації із лекцією „Формування економічної та бюджетної політики”.

18.02.2015

У Національній академії прокуратури України відбулася товариська гра з настільного тенісу

Днями відбулася чергова товариська гра між працівниками Національної академії прокуратури України та магістрантами першого року навчання Інституту підготовки кадрів Академії.

За результатами запеклої спортивної боротьби перемогу виборов старший науковий співробітник відділу досліджень проблем кримінального провадження Науково-дослідного інституту Ігор Тупельняк. Друге місце посів начальник відділу міжвузівських та міжнародних зв'язків Академії Олександр Томєєв. Третє місце розділили магістрант першого року навчання Уляна Левицька та головний науковий співробітник відділу досліджень проблем кримінального провадження Науково-дослідного інституту Олександр Іщук.

Варто зазначити, що такі неформальні спортивні зустрічі сприяють налагодженню зв’язків між студентською спільнотою та працівниками Академії і є елементом морального виховання майбутніх прокурорів.

18.02.2015

Науково-педагогічними працівниками Національної академії прокуратури України підготовлено навчальний посібник „Методика розслідування окремих кримінальних правопорушень (у схемах і таблицях)”

Науково-педагогічними працівниками кафедри нагляду за додержанням законів при проведенні досудового розслідування Національної академії прокуратури України підготовлено навчальний посібник „Методика розслідування окремих кримінальних правопорушень (у схемах і таблицях)”.

У виданні розкрито як загальні положення методики розслідування кримінальних правопорушень, так і окремих їх груп.

Авторами також окреслено методику розслідування кримінальних правопорушень, вчинених у різних формах співучасті та неповнолітніми, а також злочинів минулих років.

Навчальний посібник буде корисним для практичних працівників органів прокуратури та інших правоохоронних органів, викладачів, студентів вищих юридичних навчальних закладів.


18.02.2015

До бібліотеки Національної академії прокуратури України надійшли навчально-практичні посібники з питань змагального кримінального процесу та мистецтва виступів у суді

Національна академія прокуратури України плідно співпрацює з американськими колегами в рамках Програми реформування кримінального судочинства Департаменту юстиції США, яка забезпечується за сприяння Посольства США в Україні.

Так, у розвиток досягнутих під час зустрічі 6 лютого 2015 року домовленостей проректора з наукової роботи Академії Руслана Стефанчука та Радника з правових питань Посольства США в Україні Джефрі Коула до бібліотеки Національної академії прокуратури України передано посібники „Мистецтво виступів в суді” та „Практичні аспекти змагального кримінального процесу”.

Крім того, 17 лютого 2015 року Радник з правових питань Посольства США в Україні Джефрі Коул виступив перед слухачами курсів підвищення кваліфікації Інституту підвищення кваліфікації кадрів – прокурорами районного рівня, які вперше призначені на посаду, із лекцією на тему „Стандарти доказування згідно з кримінальним процесуальним законодавством України”.

18.02.2015

Створено сторінку Прокурорської юридичної клініки Національної академії прокуратури України у соціальній мережі

У системі заходів посилення публічності діяльності органів прокуратури та удосконалення практичної складової підготовки майбутніх прокурорів особливе місце займає функціонування спеціалізованої юридичної клініки.

Колективом декількох відділів та кафедр Національної академії прокуратури України започатковано ініціативу із надання юридичних консультацій щодо конкретних практичних ситуацій, які стосуються реалізації функцій прокуратури.

Консультації готуються магістрантами першого року навчання Інституту підготовки кадрів під керівництвом науково-педагогічних працівників Академії. Також у межах цього напряму налагоджується співпраця із юридичними громадськими об’єднаннями, зокрема уже надано юридичні консультації за тематикою юридичних аспектів участі у бойових діях на сході України.

Юридичні консультації та допоміжні матеріали розміщуються на сторінці юридичної клініки у соціальній мережі Facebook (натисніть для переходу).

Запити на одержання безоплатної юридичної допомоги приймаються на електронну адресу Прокурорської юридичної клініки Національної академії прокуратури України pro.legal.clinic@gmail.com

17.02.2015

Представники Національної академії прокуратури України візьмуть участь у круглому столі „Модернізація прокуратури України відповідно до європейських стандартів”

17–18 лютого 2015 року у місті Києві відбудеться круглий стіл „Модернізація прокуратури України відповідно до європейських стандартів”.

Зазначений науковий захід організовано Офісом Ради Європи в Україні, Представництвом Європейського Союзу в Україні та Генеральною прокуратурою України.

Від Національної академії прокуратури України у круглому столі візьмуть участь проректор з навчальної роботи Наталія Рибалка, завідувач кафедри юридичної психології та прокурорської етики Віктор Кощинець і завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін Наталія Наулік.

17.02.2015

Проректор Національної академії прокуратури України взяв участь в школі законотворчості

16 лютого 2015 року у Інституті законодавства Верховної Ради України в рамках Української школи законотворчості розпочався навчальний курс з підвищення кваліфікації за програмою „Законотворча діяльність”.

Зазначений навчальний курс з підвищення кваліфікації розрахований на народних депутатів України, їх помічників та співробітників апарату Верховної Ради України.

Від Національної академії прокуратури України взяв участь у науковому заході проректор з наукової роботи Руслан Стефанчук, який у день відкриття навчального курсу прочитав слухачам лекцію на тему „Формування та здійснення правової політики як основа розбудови правової держави”.

16.02.2015

Заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів (з 16 по 27 лютого)

16 лютого 2015 року в Національній академії прокуратури України розпочалися заняття з підвищення кваліфікації для прокурорів районного рівня, які вперше призначені на посаду.

Заняття відкрив ректор Академії Олег Литвак, який привітав прокурорських працівників і побажав їм активного впровадження отриманих знань у очолюваних ними колективах. Також на відкритті були присутні представники Генеральної прокуратури України.

Навчальний процес передбачає лекції, семінари, проведення круглих столів, практичні заняття, на яких обговорюватимуться проблемні питання цивільного та господарського права, криміналістики, судових експертиз в кримінальному провадженні.

Лекції для слухачів будуть присвячені, зокрема, і проблемам адміністративної відповідальності, юридичній психології.

16.02.2015

У Національній академії прокуратури України відбулася зустріч із представниками Організації економічного співробітництва та розвитку

16 лютого 2015 року у Національній академії прокуратури України відбулася зустріч проректора з навчальної роботи Наталії Рибалки із радниками з антикорупційних питань проекту Організації економічного співробітництва та розвитку з протидії корупції в Україні Андрієм Кухаруком та Антоніною Прудко.

Під час зустрічі Наталія Рибалка поінформувала про діяльність Академії відповідно до нового Закону України „Про прокуратуру” та висловила сподівання щодо ефективної співпраці з різними міжнародними інституціями, діяльність яких відповідає завданням і функціям органів прокуратури та Академії.

У свою чергу, гості представили новий проект Організації економічного співробітництва та розвитку з протидії корупції в Україні.

Зокрема, вони зазначили, що проектом планується проведення тренінгів з питань протидії корупції, ефективного розслідування фінансових злочинів для працівників органів прокуратури, новоствореного Національного антикорупційного бюро України, інших правоохоронних органів.

Представники проекту також висловили готовність надати експертну підтримку в упорядкуванні науково-практичних посібників, які розробляються в Академії з даної тематики.

За результатами зустрічі Сторони домовилися про шляхи співпраці в рамках нового проекту.


16.02.2015

У Національній академії прокуратури України відбулося засідання науково-методичної ради при Генеральній прокуратурі України

13 лютого 2015 року на базі Національної академії прокуратури України під головуванням директора Інституту спеціальної підготовки Ігоря Козьякова проведено засідання науково-методичної ради при Генеральній прокуратурі України, за результатами якого схвалено перелічені нижче методичні документи.

1. Методичні рекомендації щодо організації та проведення перевірок з питань нагляду за додержанням законів при виконанні покарання у виді конфіскації майна.
2. Методичні рекомендації щодо особливостей захисту інтересів держави цивільно-правовими засобами при порушенні законодавства щодо зберігання цінностей мобілізаційного резерву та виконанні договорів з державного оборонного замовлення.
3. Методичні рекомендації щодо особливостей розслідування кримінальних правопорушень проти встановленого порядку несення військової служби, пов’язаних з порушенням правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення (ст. 414 Кримінального кодексу України).
4. Методичні рекомендації щодо особливостей розслідування кримінальних правопорушень про транспортні події на залізничному транспорті, організації прокурорського нагляду за їх розслідуванням у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням.
5. Методичні рекомендації щодо процесуальних, організаційних і тактичних основ взаємодії прокурора, органу досудового розслідування та оперативних підрозділів у ході розслідування кримінальних правопорушень.
6. Методичні рекомендації щодо призначення експертиз, організації взаємодії слідчого, прокурора, експерта та інших учасників кримінального провадження.

16.02.2015

Відбулося чергове засідання робочої групи з питань проходження спеціальної підготовки кандидатом на посаду прокурора

Днями в Національній академії прокуратури України відбулося чергове засідання робочої групи з питань проходження спеціальної підготовки кандидатом на посаду прокурора. Вказану робочу групу створено з метою забезпечення належної організації виконання Плану організаційно-практичних заходів щодо впровадження нового Закону України „Про прокуратуру”.

На засіданні розглянуто пропозиції щодо розробки програми кваліфікаційного іспиту, тестових та практичних завдань, тематичних планів, навчально-методичних комплексів, а також проекту навчального плану спеціальної підготовки для кандидатів на посаду прокурора.

На даний час триває опрацювання наданих пропозицій.

13.02.2015

Національна академія прокуратури України співпрацює із громадською організацією для надання юридичної допомоги учасникам АТО

Особливого соціального і правового захисту сьогодні потребують учасники антитерористичної операції та члени їхніх сімей.

З метою надання фахової юридичної допомоги зазначеній категорії громадян, відділом досліджень проблем кримінального провадження Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України розпочато співпрацю із громадською організацією „Всеукраїнська правозахисна організація „Юридична сотня”.

Метою такої співпраці є вивчення існуючих прогалин у законодавстві та реальних проблем, з якими звертаються до громадської організації учасники АТО, і визначення правового механізму їх вирішення.

За результатами узагальнення науковці Академії готують інформаційні матеріали, у яких шляхом аналізу найбільш актуальних практичних питань, з якими стикаються учасники АТО та члени їхніх сімей, будуть викладені відповідні юридичні консультації.

13.02.2015

Відбулися робочі зустрічі представників Національної академії прокуратури України з експертами громадського об’єднання

Кафедрою кримінального права, кримінології та кримінально-виконавчого права і відділом досліджень проблем кримінального провадження Національної академії прокуратури України проведено робочі зустрічі з експертами авторитетного громадського об’єднання „Харківська правозахисна група” Андрієм Діденком та Вадимом Човганом.

За результатами зустрічей сторони домовилися про співпрацю з питань удосконалення практичного спрямування навчання майбутніх прокурорів, а також спільної участі у наукових проектах за тематикою нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях.

12.02.2015

У Національній академії прокуратури України відбулася зустріч із „кіборгом”, який брав участь у захисті Донецького аеропорту

12 лютого 2015 року Національну академію прокуратури України відвідав випускник Академії 2009 року, який бере участь в антитерористичній операції на сході України.

До лав Збройних сил України Максима мобілізовано за власною ініціативою у серпні 2014 року з посади прокурора прокуратури міста Львова. Його було зараховано до складу однієї з аеромобільних бригад. У період з 7 по 23 січня поточного року він брав участь в обороні Донецького аеропорту.

На даний час Максим перебуває у відпустці в місті Києві, а отже, маючи вільний час, вирішив відвідати альма-матер.

За ініціативи ректора Академії Олега Литвака нашого випускника-героя урочисто привітав перший проректор Олександр Толочко.

Під час спілкування із магістрантами першого року навчання Інституту підготовки кадрів Максим розповів про запеклі бої, які точилися на Донецькому летовищі. Також він відповів на численні запитання студентів, які мали змогу отримати інформацію щодо морального духу наших воїнів, їх військово-технічного забезпечення та умов перебування в зоні проведення антитерористичної операції.

На завершення зустрічі керівництвом Академії Максима було вшановано картиною і цінним сувеніром, а він, у свою чергу, подарував колективу Академії прапор України із підписами бійців аеромобільної бригади, у складі якої перебуває.

Проведена зустріч є черговим кроком національно-патріотичного виховання майбутніх прокурорів.


12.02.2015

У Національній академії прокуратури України відбулася зустріч із представником Департаменту політики з прав людини Директорату з прав людини Ради Європи

11 лютого 2015 року у Національній академії прокуратури України відбулася зустріч проректора з наукової роботи Руслана Стефанчука із програмним менеджером Департаменту політики з прав людини Директорату з прав людини Ради Європи Тіграном Карапетяном.

Під час зустрічі Руслан Стефанчук відзначив плідне співробітництво Академії та Генеральної прокуратури України з інституціями Ради Європи, поінформував про діяльність Академії відповідно до нового Закону України „Про прокуратуру”.

У свою чергу, Тігран Карапетян представив новий спільний проект Європейського Союзу та Ради Європи «Посилення імплементації стандартів Ради Європи з прав людини в Україні», що буде здійснюватися у рамках співробітництва програм Східного партнерства.

Представник Ради Європи зазначив, що діяльність нового Проекту здійснюватиметься за трьома напрямами:

• реформа органів внутрішніх справ і боротьба з жорстоким поводженням та безкарністю;
• підтримка можливостей офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (ефективна реалізація превентивного механізму; експертна підтримка у питаннях запобігання та боротьби з дискримінацією і захистом персональних даних);
• імплементація Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод шляхом запровадження навчальних курсів, розроблених у рамках освітньої програми Ради Європи Human Rights for Legal Professionals (HELP).

Сторони обговорили можливі шляхи співпраці за даними проектними напрямами та погодили заходи, які доцільно провести заради імплементації стандартів Ради Європи у сфері захисту прав людини у навчальний процес і практичну діяльність органів прокуратури України.11.02.2015

У Національній академії прокуратури України відбулося засідання навчально-методичної ради

Сьогодні, 11 лютого 2015 року, в Національній академії прокуратури України під головуванням першого проректора Олександра Толочка проведено засідання навчально-методичної ради Академії, на якому розглянуто концепції видань навчальної літератури для забезпечення навчального процесу за програмами підготовки магістрів права, спеціальної підготовки кандидатів на посади прокурорів та підвищення кваліфікації кадрів.

Завідувачі кафедр Академії доповіли про участь науково-педагогічних працівників у підготовці навчально-методичної літератури, запланованої на поточний рік, зосередивши особливу увагу на питаннях, пов’язаних із спеціальною підготовкою кандидатів на посади прокурорів.

Довідково: Навчально-методична рада (НМР) Національної академії прокуратури України є постійно діючим колегіальним дорадчим органом, діяльність якого полягає у вирішенні питань організації навчально-методичної роботи Академії.

Навчально-методична рада працює згідно з річним планом, що затверджується головою НМР після схвалення на засіданні НМР.

Положення про НМР та її персональний склад затверджуються наказом ректора Академії.

11.02.2015

У Національній академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар

12 лютого 2015 року о 15 годині в аудиторії 212 (корпус 2) Національної академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар за участю кафедри цивільно-правових дисциплін спільно з кафедрою організації роботи та управління в органах прокуратури і кафедрою адміністративного та фінансового права.

На розгляд виноситься дисертаційне дослідження Галая А.О. „Адміністративно-правові засади діяльності громадських об’єднань юридичного спрямування”, подане на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право.

Науковий керівник: Гречанюк С.К. – доктор юридичних наук, доцент, завідувач кафедри кримінального права, кримінології та кримінально-виконавчого права.

Запрошені експерти:

• Рибалка Н.О. – доктор юридичних наук, доцент, проректор з навчальної роботи;
• Ігонін Р.О. – доктор юридичних наук, доцент, професор кафедри адміністративного та фінансового права;
• Заросило В.О. – доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри управління безпекою, правоохоронної та антикорупційної діяльності Інституту права імені князя Володимира Великого Міжрегіональної академії управління персоналом.

Також на розгляд виноситься дисертаційне дослідження Майстра І.П. „Компенсація моральної шкоди як спосіб захисту особистих немайнових прав фізичної особи”, подане на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право.

Науковий керівник: Гринько С.Д. – доктор юридичних наук, доцент, завідувач кафедри цивільного права та процесу Хмельницького університету управління та права.

Запрошені експерти:

• Наулік Н.С. – кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін;
• Слободян О.М. – кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін.

10.02.2015

Науковцями Національної академії прокуратури України підготовлено навчальний посібник „Проблеми кримінально-виконавчого права”

У навчальному посібнику розглянуто теоретичні та прикладні проблеми кримінально-виконавчого права України.

Авторами досліджено історію розвитку кримінально-виконавчого законодавства, висвітлено питання правового регулювання процесу виконання покарань, застосування заходів виховного впливу, охарактеризовано кримінально-виконавчі відносини і правове становище засуджених, нагляд та контроль за виконанням покарань, проблеми виконання покарань, не пов’язаних, а також пов’язаних з ізоляцією від суспільства.

Навчальний посібник буде корисним для практичних працівників органів прокуратури та інших правоохоронних органів, викладачів, ад’юнктів, студентів вищих юридичних навчальних закладів та всіх, хто цікавиться окресленою проблематикою.


10.02.2015

Ректор Національної академії прокуратури України провів оперативну нараду

10 лютого 2015 року під головуванням ректора Національної академії прокуратури України Олега Литвака проведено оперативну нараду із проректорами та керівниками окремих структурних підрозділів.

Для обговорення на порядок денний було винесено, зокрема, зазначені нижче питання.

1. Про діяльність Науково-дослідного інституту.
2. Про діяльність Інституту спеціальної підготовки.
3. Про посилення контролю за додержанням вимог Інструкції з діловодства в Національній академії прокуратури України.
4. Про діяльність державних екзаменаційних комісій.

Також Олег Литвак зосередив увагу присутніх на питаннях, які виносяться на засідання ректорату Академії.

9.02.2015

У Національній академії прокуратури України розпочалося підвищення кваліфікації для двох потоків слухачів дистанційної форми навчання

9 лютого 2015 року в Національній академії прокуратури України розпочалося навчання з підвищення кваліфікації за дистанційною формою без відриву від виконання службових обов’язків для двох потоків старших прокурорів і прокурорів прокуратур районного рівня, а також військових прокуратур гарнізонів, які здійснюють процесуальне керівництво та підтримання державного обвинувачення.

Під час навчання слухачі самостійно опрацьовують лекційні матеріали та складають тести для перевірки закріплених знань, а наприкінці березня – початку квітня прибудуть до Академії для складення підсумкового іспиту.

Дистанційна форма навчання при підвищенні кваліфікації працівниками органів прокуратури України стала можливою внаслідок використання сучасних інформаційних технологій.

Головна умова – доступ до всесвітньої мережі Інтернет, за допомогою якої слухачі мають можливість отримувати з офіційного Веб-сайту Академії спеціально підготовлену науковцями методичну літературу та курси відеолекцій.

9.02.2015

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь у засіданні спеціалізованої вченої ради Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого

6 лютого 2015 року було проведено засідання спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, на якому, зокрема, відбувся захист дисертації Линник А.В. „Роль прокуратури у забезпеченні державної антикорупційної політики в Україні”, поданої на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура.

Від Національної академії прокуратури України участь у захисті дисертаційного дослідження як офіційний опонент взяв перший проректор Олександр Толочко.

9.02.2015

У Національній академії прокуратури України підготовлено науково-практичний посібник „Організаційно-правове забезпечення протидії кримінальним правопорушенням, що вчиняються з використанням інформаційних технологій”

У науково-практичному посібнику розглянуто загальні положення правового регулювання у сфері протидії кіберзлочинності, належне тактичне та методичне забезпечення процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, що вчиняються з використанням інформаційних технологій.

Авторами надано кримінально-правову, криміналістичну та кримінологічну характеристику кіберзлочинів.

Також окремо висвітлено систему суб’єктів та заходи протидії кримінальним правопорушенням, що вчиняються з використанням інформаційних технологій.

Видання буде корисним для практичних працівників органів прокуратури та інших правоохоронних органів, а також науковців, викладачів, ад’юнктів, студентів вищих юридичних навчальних закладів.


6.02.2015

Завершились заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів

6 лютого 2015 року в Національній академії прокуратури України завершилося навчання для трьох груп слухачів: керівників підрозділів (старших прокурорів) прокуратур обласного рівня з нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового розслідування (працівники, які здійснюють нагляд за досудовим розслідуванням злочинів проти життя), керівників підрозділів (старших прокурорів) прокуратур обласного рівня з питань захисту інтересів громадян і держави при виконанні судових рішень, а також керівників прокуратур міст із районним поділом.

Навчальний процес передбачав лекції, семінари, проведення круглих столів, практичні заняття, на яких обговорювалися актуальні питання прокурорської діяльності.

Зі слухачами обмінювались практичним досвідом і представники Генеральної прокуратури України.

Після завершення навчання кожен із 65 працівників органів прокуратури отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації особисто від ректора Олега Литвака.

6.02.2015

У Національній академії прокуратури України відбулася робоча зустріч з представниками Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні

Сьогодні, 6 лютого 2015 року, радник з правових питань Посольства США в Україні Джефрі Коул і спеціаліст з правових питань Інна Григор’єва у рамках робочої зустрічі обговорили з керівництвом Національної академії прокуратури України актуальні питання подальшої співпраці.

Проректор з наукової роботи Академії Руслан Стефанчук передав гостям вітання від ректора Олега Литвака та поінформував про зміни в діяльності Академії у зв’язку із реформуванням органів прокуратури. Особливу увагу він зосередив на питанні спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора, оскільки відповідно до нового Закону Україн „Про прокуратуру” від 14 жовтня 2014 року проведення зазначеної спеціальної підготовки покладено на Національну академію прокуратури України.

У свою чергу, Джефрі Коул вказав на високий рівень підготовки науково-педагогічного складу Академії, свідченням чого є постійна участь у навчальних заходах, які відбуваються за підтримки іноземних організацій.

За результатами проведення робочої зустрічі досягнуто домовленість щодо організації відрядження педагогічних працівників Академії до США для перейняття досвіду підготовки кадрів для органів прокуратури.6.02.2015

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь у засіданні спеціалізованої вченої ради Інституту приватного права і підприємництва НАПрН України

5 лютого 2015 року було проведено засідання спеціалізованої вченої ради Д 26.500.01 Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака Національної академії правових наук України, на якому, зокрема, відбувся захист дисертації Рязанової Н.І. „Правовий режим службових об’єктів інтелектуальної власності, створених за рахунок державних коштів”, поданої на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право.

Від Національної академії прокуратури України участь у захисті дисертаційного дослідження як член спеціалізованої вченої ради взяв проректор з наукової роботи Руслан Стефанчук.

6.02.2015

Науковцями Національної академії прокуратури України підготовлено інформаційно-довідкові видання

Науково-педагогічними працівниками Національної академії прокуратури України підготовлено інформаційно-довідкові видання „Нова прокуратура” та „Юридичний довідник учасника антитерористичної операції”.

У буклеті „Нова прокуратура” за допомогою інфографіки окреслено оновлені завдання і зміст діяльності органів прокуратури відповідно до Закону України „Про прокуратуру” від 14 жовтня 2014 року, а в буклеті „Юридичний довідник учасника антитерористичної операції” роз’яснено основні положення чинного законодавства України про мобілізацію та участь у антитерористичній операції.

Інформаційно-довідкові матеріали мають безкоштовний режим доступу та розміщені за посиланнями:

„Нова прокуратура” – тут;

„Юридичний довідник учасника антитерористичної операції” – тут.

5.02.2015

Завершено теоретичну частину занять в Інституті підвищення кваліфікації кадрів

5 лютого 2015 року в Національній академії прокуратури України завершилася теоретична частина занять з підвищення кваліфікації для трьох груп слухачів: керівників підрозділів (старших прокурорів) прокуратур обласного рівня з нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового розслідування (працівники, які здійснюють нагляд за досудовим розслідуванням злочинів проти життя), керівників підрозділів (старших прокурорів) прокуратур обласного рівня з питань захисту інтересів громадян і держави при виконанні судових рішень, а також керівників прокуратур міст із районним поділом.

Під час навчання для прокурорських працівників було проведено 20 лекцій, 2 семінари та 16 круглих столів.

А вже завтра, 6 лютого, науковці Академії на підсумковому іспиті перевірять знання слухачів навчального курсу з підвищення кваліфікації.

5.02.2015

Представник Національної академії прокуратури України візьме участь у форумі „Захист прав людини в кримінальному процесі”

6–7 лютого 2015 року у місті Києві відбудеться форум „Захист прав людини в кримінальному процесі”.

Зазначений науковий захід організовано Національною асоціацією адвокатів України.

Мета форуму полягає у формуванні єдиного розуміння кримінального процесу всіма його сторонами, спільному виявленні причин порушень прав людини в кримінальному провадженні, а також недоліків законодавства, які потребують змін, або зміні практики його застосування.

Від Національної академії прокуратури України у заході візьме участь професор кафедри підтримання державного обвинувачення Валерій Севрюков, який виступить перед учасниками форуму із доповіддю щодо захисту прав людини у кримінальному провадженні з точки зору прокурора.

4.02.2015

Відбулося засідання робочої групи з питань підготовки презентаційних матеріалів про діяльність Національної академії прокуратури України

Сьогодні, 4 лютого 2015 року, в Національній академії прокуратури України відбулося засідання робочої групи з питань підготовки презентаційних матеріалів про діяльність Академії. Вказану робочу групу створено з метою забезпечення належного інформування громадськості та представників інших вищих навчальних закладів про діяльність Національної академії прокуратури України.

На засіданні розглянуто першочергові пропозиції до презентаційних матеріалів щодо структури Академії, основних напрямів науково-педагогічної діяльності, матеріально-технічної бази, міжвузівських та міжнародних зв’язків, бібліотечного фонду.

Триває опрацювання наданих пропозицій.

На наступному засіданні робочої групи планується розглянути пропозиції щодо можливості поширення інформації про Академію у мережі Інтернет.

4.02.2015

Національна академія прокуратури України продовжує допомагати бійцям АТО

Як уже зазначалося у повідомленнях на Веб-сайті Академії, колективом Національної академії прокуратури України було зібрано 41 тисячу гривень для надання благодійної допомоги нашим воїнам, які отримали поранення в зоні проведення антитерористичної операції.

Також за рахунок добровільних грошових внесків, зібраних магістрантами Академії, ініціативною групою придбано та передано до однієї з військових частин Збройних Сил України необхідні речі й устаткування. Крім того, магістранти першого року навчання допомагають у ремонті відділень Головного військового клінічного госпіталю у місті Києві.

Не залишаються осторонь допомоги військовослужбовцям і практичні працівники органів прокуратури України, які прибувають до Академії для проходження курсів підвищення кваліфікації.

Потоком слухачів Інституту підвищення кваліфікації кадрів перераховано 8 тисяч гривень підприємству „Техніка”, яке розташовано у місті Коломия Івано-Франківської області, на ремонт бронетранспортера для військовослужбовців, які діють у зоні проведення антитерористичної операції.

Також колективом Академії придбано військові сертифікати казначейського зобовʼязання на предʼявника на суму 25 тисяч гривень.

Усього протягом 2014 року колективом, магістрантами та слухачами курсів підвищення кваліфікації Національної академії прокуратури України надано матеріальну допомогу військовослужбовцям в зоні проведення антитерористичної операції на суму 76 тисяч 800 гривень.

3.02.2015

Представник Національної академії прокуратури України візьме участь у тренінгу „Дискримінація внутрішньо переміщених осіб: від ідентифікації до протидії”

Сьогодні, 3 лютого 2015 року, у місті Києві розпочав роботу дводенний тренінг „Дискримінація внутрішньо переміщених осіб: від ідентифікації до протидії”.

Науковий захід організовано Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні.

Метою тренінгу є розвиток практичних знань і навичок з ідентифікації різних форм дискримінації, збору фактичних даних, які підтверджують дискримінацію, особливостей доказування дискримінації та практичного застосування правових механізмів захисту від дискримінації.

Від Національної академії прокуратури України участь у заході бере провідний науковий співробітник відділу досліджень проблем злочинності у соціально-економічній сфері Науково-дослідного інституту Валентин Болгов.

Довідково: Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні розпочало свою роботу в Києві у 1996 році, коли Україна отримала статус країни-спостерігача при МОМ. У 2001 році Україна звернулась із запитом про надання їй статусу країни-члена МОМ, і у 2002 році парламент України ратифікував угоду про членство України в організації.

Відповідно до загальної стратегії МОМ Представництво МОМ в Україні займається виконанням усіх основних завдань організації. Діяльність його спрямована на сприяння усвідомленню можливостей і проблем міграції в українському контексті.

При цьому Представництво МОМ в Україні продовжує протидіяти торгівлі людьми, надавати допомогу уряду України у покращенні його системи управління міграційними процесами та розробляти політику в галузі охорони здоров'я, яка враховувала б права мігрантів.

Водночас Представництво МОМ в Україні долучається до вивчення та стимулювання створення легальних каналів працевлаштування для українських трудових мігрантів, використання потенціалу розвитку міграції та інтеграції мігрантів, популяризації культурного розмаїття і протидії ксенофобії та нетерпимості.

Протягом останніх 18 років діяльності в Україні МОМ надала допомогу понад 300 000 мігрантів, потенційних мігрантів, постраждалих від торгівлі людьми, та іншим вразливим групам безпосередньо або через своїх партнерів по проектах.

3.02.2015

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь у відкритій дискусії „Як допомогти Україні у впровадженні системних антикорупційних реформ?”

Днями на базі Національної академії наук України відбулося публічне обговорення результатів комплексного дослідження „Національна система доброчесності в Україні”, проведеного організацією Transparency International Україна.

Дослідження „Національна система доброчесності в Україні” проводилося коштом Європейського Союзу протягом березня – грудня 2014 року. За системою спеціальних показників було оцінено правову діяльність Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, судових і правохоронних органів, спеціалізованих антикорупційних органів, політичних партій.

У відкритій дискусії взяли участь голова Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв, виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара, керівник робочої групи з підготовки стратегії реформування органів прокуратури України Володимир Стретович, бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета, провідні експерти з питань боротьби з корупцією, представники громадських організацій.

Від Національної академії прокуратури України участь у заході взяв головний науковий співробітник відділу досліджень проблем злочинності у сфері службової діяльності та корупції Науково-дослідного інституту Руслан Мельник.

Довідково: Transparency International Україна є Представництвом глобальної антикорупційної неурядової організації Transparency International, що має понад 90 національних представництв і здійснює свою діяльність у понад 100 країнах світу. Головним завданням Transparency International Україна є зниження рівня корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності і доброчесності публічної влади та громадянського суспільства.

2.02.2015

Магістранти Національної академії прокуратури України допомагають ремонтувати військовий госпіталь

31 січня 2015 року ініціативна група магістрантів першого року навчання Національної академії прокуратури України відвідала Головний військовий клінічний госпіталь у місті Києві.

Наші студенти не залишилися байдужими до закликів допомогти при ремонті декількох відділень цього медичного закладу.

До речі, для того, щоб приєднатися до ремонтних робіт, не потрібні гроші, адже на разі госпіталю не вистачає робочих рук. Тож допомогти може кожен.

Магістранти Національної академії прокуратури України і надалі будуть відвідувати Головний військовий клінічний госпіталь у вільний від навчання час та братимуть участь у його відновленні.

2.02.2015

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь у круглому столі „Законодавча діяльність Верховної Ради України: стратегія планування в умовах європейської інтеграції”

Днями на базі Інституту законодавства Верховної Ради України відбувся круглий стіл „Законодавча діяльність Верховної Ради України: стратегія планування в умовах європейської інтеграції”.

До участі у науковому заході долучилися працівники Інституту законодавства Верховної Ради України, голови Комітетів Верховної Ради України, народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України і вищих юридичних навчальних закладів.

Від Національної академії прокуратури України у круглому столі взяв участь проректор з наукової роботи Руслан Стефанчук, який виступив із доповіддю щодо перспективного плану законопроектних робіт Верховної Ради України.

2.02.2015

Заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів (з 2 по 6 лютого)

2 лютого 2015 року в Національній академії прокуратури України розпочалося навчання для трьох груп слухачів: керівників підрозділів (старших прокурорів) прокуратур обласного рівня з нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового розслідування (працівники, які здійснюють нагляд за досудовим розслідуванням злочинів проти життя), керівників підрозділів (старших прокурорів) прокуратур обласного рівня з питань захисту інтересів громадян і держави при виконанні судових рішень, а також керівників прокуратур міст із районним поділом.

Заняття відкрив ректор Академії Олег Литвак, який привітав прокурорських працівників і побажав їм плідного навчання та отримання знань, які допоможуть у щоденній практичній роботі. Також на відкритті були присутні представники Генеральної прокуратури України.

Навчальний процес передбачає лекції, семінари, проведення круглих столів, практичні заняття, на яких обговорюватимуться проблемні питання кваліфікації кримінальних правопорушень, криміналістики та кримінального процесу.

Лекції для слухачів будуть присвячені, зокрема, і організації роботи та управління в органах прокуратури, процесуальному керівництву та правовим засобам протидії корупції.


Jan || Feb || Mar || Apr || May || Jun || Jul || Aug || Sep || Oct || Nov || Dec ||

© 2002-2015 НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПРОКУРАТУРИ УКРАІНИ