НОВИНИ І ПОДІЇ :: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ :: ТЕЛЕФОН ДОВІРИ АКАДЕМІЇ
:: ПОРТАЛ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ


НОВИНИ І ПОДІЇ

18.12.2014

Представники Національної академії прокуратури України взяли участь у семінарі, який відбувся у Французькій Республіці

10–11 грудня 2014 року у місті Париж відбувся V Регіональний семінар „Розслідування та судовий розгляд корупційних правопорушень: підкуп іноземних посадових осіб, відповідальність юридичних осіб”.

Науковий захід відбувся за підтримки Організації економічного співробітництва та розвитку.

Від Національної академії прокуратури України у регіональному семінарі взяли участь професор кафедри нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, Сергій Скрипниченко і доцент кафедри процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення Василь Козій.

До участі в заході також долучилися прокурори та слідчі з країн Центральної Європи і Середньої Азії, до компетенції яких віднесено питання боротьби зі злочинами у сфері корупції.

Під час візиту 10 грудня 2014 року експерти зі Швейцарії, США та Німеччини поділилися досвідом щодо притягнення до кримінальної відповідальності юридичних осіб за вчинення корупційних злочинів.

Наступного дня представники Організації економічного розвитку та співробітництва з Естонії та України виступили із доповідями стосовно законодавчого регламентування кримінальної відповідальності юридичних осіб за вчинення корупційних діянь.

Під час роботи в групах учасникам семінару було надано можливість провести навчальне розслідування гіпотетичного випадку корупції, до якого причетні юридичні особи і в якому мав місце підкуп іноземних посадових осіб.

Також українська делегація взяла участь в обговоренні практичних питань щодо притягнення до кримінальної відповідальності юридичних осіб.

Під час візиту делегація органів прокуратури України мала можливість ознайомитися з особливостями та методикою розслідування, судового розгляду корупційних правопорушень про підкуп іноземних посадових осіб та відповідальність юридичних осіб.

18.12.2014

Магістранти Національної академії прокуратури України взяли участь у Всеукраїнському форумі, присвяченому питанням зайнятості молоді

Днями магістранти першого року навчання Інституту підготовки кадрів Національної академії прокуратури України взяли участь у Всеукраїнському форумі, присвяченому проблемним питанням зайнятості молоді та безробіття, а також працевлаштуванню на перше робоче місце.

Захід організовано Міністерством молоді та спорту України спільно з Департаментом освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Від Національної академії прокуратури України участь у форумі взяли магістранти першого року навчання Вероніка Ільяшенко, Олександр Коломоєць, Уляна Левицька та Василь Шквірук.

У рамках проведення форуму відбулись засідання секцій. Наші магістранти взяли участь в засіданні секції за напрямом „Вища освіта через призму ринку праці”.

За результатами засідання секції сформовано пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства України.

18.12.2014

У Національній академії прокуратури України відбудеться круглий стіл

Сьогодні, 18 грудня 2014 року, у Національній академії прокуратури України відбудеться круглий стіл „Перші кримінологічні читання, присвячені пам’яті професора Олександра Кальмана”.

Захід організовано науковцями кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права.

Програмою круглого столу передбачено виступи керівництва Національної академії прокуратури України, науково-педагогічних працівників, магістрантів і запрошених гостей.

18.12.2014

У Національній академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар

18 грудня 2014 року о 14 годині 30 хвилин в аудиторії 212 (корпус 2) Національної академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар за участю кафедри цивільно-правових дисциплін спільно з кафедрою адміністративного та фінансового права і відділу досліджень проблем діяльності прокуратури щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді.

На розгляд виноситься дисертаційне дослідження Бутнік-Сіверського С.О. „Спадкування прав інтелектуальної власності в Україні”, подане на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право.

Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор, директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України Орлюк О.П.

Запрошені експерти:
• Нецька Л.С. – кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри цивільно-правових дисциплін;
• Слободян О.М. – кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін.

17.12.2014

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь у засіданні робочої групи з розробки навчального курсу із протидії тортурам, яке відбулося у Страсбурзі (Французька Республіка)

17 грудня 2014 року у місті Страсбурзі, в рамках європейської освітньої програми Ради Європи «Human Rights for Legal Professionals (HELP)», відбулося засідання робочої групи з розробки навчального курсу, спрямованого на протидію тортурам в Україні у світлі вимог Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

До складу робочої групи увійшли міжнародні експерти з питань застосування положень Конвенції та практики Європейського суду з прав людини, вітчизняні фахівці з питань реалізації європейських стандартів у галузі захисту прав людини. Від Національної академії прокуратури України участь у заході взяв провідний науковий співробітник відділу досліджень проблем злочинності у сфері захисту конституційних прав людини і громадянина Руслан Мельник.

Цільовою аудиторією зазначеного курсу є українські правознавці у сфері кримінальної юстиції, зокрема, працівники органів прокуратури (процесуальні керівники та слідчі).

Довідково: Національна академія прокуратури України у рамках співробітництва з проектом Ради Європи «Пакет невідкладних заходів для України», Європейською програмою освіти в галузі прав для юристів (HELP), приймає участь у розробці двох навчальних курсів для українських суддів, прокурорів, інших фахівців у галузі права з наступної тематики:
- протидія тортурам у світлі вимог Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод;
- досудове розслідування у світлі вимог Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

17.12.2014

У Національній академії прокуратури України відбулася товариська гра з настільного тенісу з представниками іншого навчального закладу

16 грудня 2014 року на базі Національної академії прокуратури України відбулася товариська гра між командою співробітників Академії та командою Воєнно-дипломатичної академії імені Євгенія Березняка.

За результатами гри перемогу виборола команда, сформована з працівників Воєнно-дипломатичної академії імені Євгенія Березняка.

Варто зазначити, що між нашими навчальними закладами вже склалася добра традиція проведення спільних спортивних заходів. Зокрема, футбольні команди неодноразово доводили свою майстерність на футбольному полі нашої Академії.


17.12.2014

У Національній академії прокуратури України відбудеться турнір з шахів

Неабиякий ажіотаж викликав турнір з шахів серед магістрантів першого року навчання, приурочений до Дня працівників прокуратури, який відбувся в Національній академії прокуратури України наприкінці листопада цього року.

У зв’язку з цим, за підтримки ректора Олега Литвака 22–23 грудня 2014 року відбудеться шаховий турнір серед працівників Академії.

Всім бажаючим взяти участь в цьому спортивному заході, до 19 грудня необхідно зареєструватися у організатора турніру – доцента кримінального процесу та криміналістики, майстра спорту міжнародного класу з шахів Євгенія Наливайка.

17.12.2014

Відбулося засідання Редакційної колегії електронного наукового фахового видання „Науковий часопис Національної академії прокуратури України”

16 грудня 2014 року в Національній академії прокуратури України під головуванням заступника головного редактора – проректора з наукової роботи, державного радника юстиції 3 класу, доктора юридичних наук, доцента Ігоря Козьякова відбулося засідання Редакційної колегії „Наукового часопису Національної академії прокуратури України”, на якому було схвалено План журналу № 4(4)’2014 для його подальшої рекомендації Вченою радою Академії до розміщення в мережі Інтернет.

Статті, що увійшли до цього номера, присвячені, зокрема: проблемам законодавчої регламентації організації та діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів; понятійній проблемі застосування терміна „громадянин” в новому Законі України „Про прокуратуру”; ефективності визнання права як способу захисту майнових цивільних прав та інтересів; захисту спадкових прав судом у окремому провадженні; проблемі підвищення значення актів Вищої ради юстиції у сфері забезпечення функціонування системи судів загальної юрисдикції; моніторинговій експертизі проектів нормативно-правових актів; проблемі систематизації законодавства про кримінальну відповідальність; суспільній небезпеці готування до злочину; кримінально-правовій характеристиці об’єктивних проявів завідомо незаконного затримання або приводу особи; запобіганню молодіжній злочинності в Україні; окремим детермінантам умисних вбивств і замахів на них в Україні; розслідуванню безвісного зникнення особи; доктринальним підходам до визначення поняття контролю за вчиненням злочину; забезпеченню права на свободу та особисту недоторканність за кримінальним процесуальним законодавством України та Федеративної Республіки Німеччина; проблемам повідомлення про підозру та шляхам їх вирішення; становленню юридичної клінічної освіти в Україні та у деяких інших країнах світу; правозастосуванню як виду юридичної діяльності; функціям юридичної консультативної діяльності.

16.12.2014

У Національній академії прокуратури України відбулися збори магістрантів першого року навчання, присвячені підготовці ними магістерських робіт

На виконання рішення ректорату Національної академії прокуратури України щодо перевірки стану написання магістерських робіт кафедрою організації роботи та управління в органах прокуратури проведено збори магістрантів, науковими керівниками яких є науково-педагогічні працівники зазначеної кафедри, а це – 36 майбутніх прокурорів.

За результатами вивчення стану написання магістерських робіт науковцями надано методичну допомогу нашим студентам.

16.12.2014

Представники Національної академії прокуратури України візьмуть участь у семінарі „Зміцнення механізмів протидії торгівлі людьми в системі правоохоронних та судових органів України”

Сьогодні, 16 грудня 2014 року, у місті Києві розпочав свою роботу дводенний семінар „Зміцнення механізмів протидії торгівлі людьми в системі правоохоронних та судових органів України”.

Науковий захід організовано Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні.

Метою семінару є сприяння притягненню до кримінальної відповідальності осіб, які вчинили злочини, пов’язані із торгівлею людьми, шляхом підвищення рівня підготовки працівників вітчизняних правоохоронних і судових органів.

Від Національної академії прокуратури України як експертні викладачі-практики у заході візьмуть участь професор кафедри процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення Андрій Орлеан і доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Вероніка Плотнікова.

16.12.2014

Магістранти Національної академії прокуратури України взяли участь у триденній виставці-форумі „Правники – суспільству”

Магістранти першого року навчання Інституту підготовки кадрів Національної академії прокуратури України, члени юридичної клініки при кафедрі кримінології та кримінально-виконавчого права взяли участь у триденній виставці-форумі „Правники – суспільству”, яка відбулася 11–13 грудня 2014 року.

Захід, організований у рамках Всеукраїнського тижня права, посів центральне місце посеред розмаїття подій, приурочених до його святкування.

Слід зазначити, що до магістрантів, які надавали безкоштовні юридичні консультації, вишикувалася велика черга громадян.

Кожен, хто звернувся за допомогою при вирішенні будь-яких проблем, отримав кваліфіковану юридичну консультацію.

Всього за три дні нашими магістрантами було надано 67 консультацій із різноманітних галузей права.

Найскладніші питання, які вимагали детальнішого вивчення, були взяті до розгляду і відповіді на них будуть підготовлені магістрантами під керівництвом професорсько-викладацького складу Академії.

Але метою участі магістрантів Академії у виставці-форумі було не закріплення юридичних навичок надання правової допомоги, а захист прав людини та інтересів суспільства і держави, готовність безкорисного служіння людям.


15.12.2014

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь у регіональному тренінгу для прокурорів та адвокатів Полтавщини

11–12 грудня 2014 року у місті Полтава відбувся дводенний курс навчання з питань підготовки досудового засідання та роботи зі свідками для працівників органів прокуратури й адвокатів Полтавської області.

Проведення наукового заходу організовано в рамках Програми реформування кримінального судочинства та боротьби з корупцією в Україні за підтримки Департаменту юстиції Сполучених Штатів Америки та Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні у взаємодії з Генеральною прокуратурою України і Національною академією прокуратури України.

Національну академію прокуратури України на науковому заході як експерт представляла доцент кафедри нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, Людмила Вигівська.

На тренінгу розглядались актуальні аспекти допустимості доказів, порядку ведення процесу відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України, підготовки та допиту свідків, зокрема й перехресного.

Окрім теоретичної підготовки, слухачі також виконували практичні завдання із зазначених питань.


15.12.2014

Магістранти Національної академії прокуратури України відвідали майстер-класи відомих правників

Днями магістранти першого року навчання Інституту підготовки кадрів Національної академії прокуратури України, члени наукового гуртка при кафедрі кримінології та кримінально-виконавчого права відвідали майстер-класи відомих правників, а саме:

• Рєзнікова Олексія Юрійовича, секретаря Київської міської ради, заслуженого юриста України, віце-президента Асоціації правників України, на тему: „Проблеми та шляхи реформування системи місцевого самоврядування”;
• Очкольда Миколи Геннадійовича, керуючого партнера Адвокатської компанії „Легітимус”, на тему: „Тайм-менеджмент в кар’єрі молодого юриста”;
• Клочкова Володимира Володимировича, керуючого партнера адвокатського об’єднання „Клочков та партнери”, на тему: „Організація першого юридичного бізнесу”.

Учасники заходу отримали багато корисної та цікавої інформації.

Майстер-класи відбулись у рамках Всеукраїнського тижня права.

15.12.2014

Магістранта Національної академії прокуратури України відзначено нагородою

11 грудня 2014 року у Конституційному Суді України відбулося нагородження переможців щорічного конкурсу для молодих науковців на кращу наукову статтю з конституційно-правової тематики, пов’язаної із захистом прав та свобод людини і громадянина.

Зазначений конкурс відбувся у рамках Всеукраїнського тижня права.

Підсумки конкурсу оголосив Голова Конституційного Суду України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України Юрій Баулін.

Третє місце присуджено студентці першого курсу магістратури Інституту підготовки кадрів Національної академії прокуратури України Вікторії Сергійчук за наукову статтю „Право на життя: поняття, зміст та можливості захисту під час антитерористичної операції в Україні” та вручено відповідний диплом.

Науковим керівником виступила доцент кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури Людмила Радухівська.

Щиро вітаємо переможницю та бажаємо подальших успіхів у навчанні!15.12.2014

У Національній академії прокуратури України відбулося засідання ректорату

12 грудня 2014 року в Національній академії прокуратури України під головуванням ректора Олега Литвака відбулося засідання ректорату.

Розпочинаючи засідання ректорату, Олег Литвак зазначив, що не за горами той день, коли на Сході нашої країни закінчиться війна.

„Наші герої відстоять незалежність України та повернуться до рідних осель. Декотрі з них виявлять бажання здобувати освіту в Національній академії прокуратури України. Але війна калічить не лише душу, а й тіло. Тож нам необхідно готуватись до забезпечення освітнього процесу громадянам з інвалідністю. Як Академія забезпечить їхні потреби? Вже сьогодні потрібно проектувати зміни та облаштовувати ліфти, ескалатори та пандуси. Наші герої повинні отримати усі можливості для успішного і комфортного навчання”, – наголосив ректор.

Також для обговорення на порядок денний засідання винесено, зокрема, зазначені нижче питання.

1. Про затвердження Правил прийому до Академії.
2. Про наказ Генерального прокурора України „Про внесення змін до структури та штатного розпису Національної академії прокуратури України”.
3. Про завершення роботи над проектом Статуту Академії.
4. Про підсумки екзаменаційної сесії студентів першого року навчання та стану написання ними магістерських робіт.
5. Про створення спеціалізованої вченої ради за спеціальністю „інформаційне право”.
6. Про впровадження в навчальний процес та практичну діяльність наукової літератури Академії.
7. Про виконання вимог нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки.
8. Про стан проходження переддипломної практики (стажування) магістрантами другого року навчання.

Також Олег Литвак наголосив на безумовному дотриманні працівниками Академії Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури і службової дисципліни.

12.12.2014

У Національній академії прокуратури України завершився дводенний міжнародний семінар „Взаємодія органів прокуратури та органів досудового розслідування під час здійснення кримінального провадження”

Як повідомлялося, цей тренінг організовано на базі Національної академії прокуратури України у рамках співпраці з Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва.

Участь у науковому заході взяли німецькі експерти, представники Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва, Посольства Німеччини в Україні, Національної академії прокуратури України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України та Державної фіскальної служби України. Основна цільова аудиторія семінару – прокурори обласних та прирівняних до них прокуратур.

У ході семінару висвітлено найбільш актуальні питання взаємодії органів прокуратури та органів досудового розслідування під час здійснення кримінального провадження.

Учасники обмінялись досвідом щодо чинного кримінального процесуального законодавства України та Німеччини, основних функцій і повноважень органів прокуратури та поліції, а також фахової підготовки працівників цих відомств.

Семінар є послідовним кроком у співпраці з Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва і сприяє підвищенню рівня кваліфікації прокурорських кадрів та обміну позитивним досвідом.

Протягом другого дня семінару перед слухачами виступили:

• Генеральний прокурор у відставці Вальтер Зельтер із доповідями „Результати досудового розслідування та порядок використання отриманих доказів та відомостей прокуратурою, поліцією та іншими органами згідно із КПК Німеччини” і „Роль та діяльність органів прокуратури і поліції в рамках боротьби з корупцією”.
• Професор кафедри кримінального процесу та криміналістики Академії Олег Баулін із доповіддю „Результати досудового розслідування та порядок використання прокуратурою та органами досудового розслідування отриманих доказів та відомостей згідно з нормами КПК України”.
• Старший помічник заступника Генерального прокурора України – начальника Головного управління нагляду у кримінальному провадженні Василь Драган із доповіддю „Національне антикорупційне бюро України – особливості створення, компетенція та взаємодія з органами прокуратури”.

12.12.2014

У Національній академії прокуратури України відбулося засідання наукового гуртка

Днями в Національній академії прокуратури України відбулося друге в поточному навчальному році засідання наукового гуртка з кримінального права.

У заході взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри кримінального права Яна Триньова та Микола Арманов, голова і секретар Студентського наукового товариства Академії, члени гуртка.

На засіданні члени наукового гуртка заслухали та обговорили наступні доповіді:
• магістрантки 10 групи Світлани Личаної „Застосування практики Європейського суду з прав людини у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх”;
• магістрантки 14 групи Юлії Адамів „Підстави зниження віку кримінальної відповідальності”;
• магістранта 17 групи Володимира Владимирова „Жінка як суб’єкт зґвалтування: проблемні аспекти”;

За результатами засідання ухвалено рішення про рекомендацію надання тез заслуханих доповідей на чергову науково-практичну конференцію молодих вчених Національної академії прокуратури України.

Наступне засідання заплановано на третю декаду грудня 2014 року із залученням усіх бажаючих.12.12.2014

Представники Національної академії прокуратури України взяли участь у круглому столі „Проблеми запобігання злочинності в Україні в сучасних соціально-політичних умовах”

11 грудня 2014 року на базі Національної академії внутрішніх справ відбувся круглий стіл „Проблеми запобігання злочинності в Україні в сучасних соціально-політичних умовах”.

Від Національної академії прокуратури України в науковому заході взяли участь:

• професор кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Павло Сердюк із доповіддю „Питання сучасності засобів виявлення „темної цифри” злочинності”;
• доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Вероніка Плотнікова із доповіддю „Нові суб’єкти протидії корупції в Україні: прогнозування ефективності”;
• магістрант Вадим Борук із доповіддю „Особливості запобігання злочинності неповнолітніх в Україні”;
• магістрант Марта Данів із доповіддю „Злочини проти встановленого порядку несення військової служби: сучасний стан”;
• магістрант Світлана Коломієць із доповіддю „Позитивний досвід запобігання злочинності в європейських країнах”;
• магістрант Світлана Личана із доповіддю „Спеціальнокримінологічні засоби запобігання злочинності неповнолітніх в Україні”;
• магістрант Сергій Мовчан із доповіддю „Протидія злочинності в сфері оподаткування в умовах реформування ДФС України”;
• магістрант Микола Палько із доповіддю „Протидія злочинності у сфері торгівлі людьми та незаконної трансплантації органів і тканин”.

12.12.2014

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь в зимовій школі права

Постійне підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників Академії сприяє більш кваліфікованій підготовці майбутніх прокурорів.

У зв’язку з цим професор кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Андрій Галай взяв участь у зимовій школі з адміністративного права, яка відбувалася 5–7 грудня 2014 року у місті Одесі в рамках проекту „Підтримка розвитку юридичної освіти та освіти з прав людини в Україні”. Організаторами наукового заходу виступили Координатор проектів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Міністерство освіти і науки України.

Під час проведення зимової школи відбулася презентація навчального посібника „Загальне адміністративне право України”.

Модераторами заходу виступили автори посібника, авторитетні вчені-фахівці у галузі адміністративного права, професори Київського національного університету імені Тараса Шевченка Роман Мельник та Володимир Бевзенко. Презентація посібника викликала жваве обговорення доктринальних проблем адміністративного права України, що дало змогу якісно і системно засвоїти подану інформацію.

За результатами проведення зимової школи її учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Також узгоджено із відповідальним підрозділом українського офісу ОБСЄ надходження до бібліотеки Національної академії прокуратури України комплекту навчальних посібників (з адміністративного та кримінального права, кримінального процесу).11.12.2014

У Національній академії прокуратури України завершився перший день дводенного міжнародного семінару „Взаємодія органів прокуратури та органів досудового розслідування під час здійснення кримінального провадження”

Науковий захід розпочався із вітального слова проректора з наукової роботи Національної академії прокуратури України Ігоря Козьякова. Учасників семінару також привітали заступник начальника Головного управління нагляду у кримінальному провадженні – начальник управління нагляду за додержанням законів органами Служби безпеки України, Державної митної служби та Державної прикордонної служби України Генеральної прокуратури України Юрій Севрук і юридичний радник Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Геннадій Рижков.

Протягом першого дня семінару перед слухачами виступили:

• Старший прокурор, член Президії Німецької спілки суддів та прокурорів Петер Шнайдерган із доповіддю „Роль прокуратури в правовій державі”;
• Професор кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури Академії Віктор Кощинець із доповіддю „Роль прокуратури в правовій державі з урахуванням нового Закону України „Про прокуратуру„”;
• Генеральний прокурор у відставці Вальтер Зельтер із доповіддю „Форми та методи співпраці органів прокуратури та поліції під час досудового розслідування (з точки зору прокуратури)”;
• Заступник начальника Головного управління нагляду у кримінальному провадженні – начальник управління нагляду за додержанням законів органами Служби безпеки України, Державної митної служби та Державної прикордонної служби України Генеральної прокуратури України Юрій Севрук із доповіддю „Співпраця органів прокуратури та органів досудового розслідування під час здійснення кримінального провадження згідно з нормами КПК України (з точки зору прокуратури)”;
• Керівник фахового напряму публічне право, зокрема поліцейське право із урахуванням міжнародного права та європейського права Німецької вищої школи поліції Дітер Кугельманн із доповіддю „Форми та методи співпраці поліції та органів прокуратури під час досудового розслідування (з точки зору поліції)”;
• Заступник начальника Головного слідчого управління Служби безпеки України Віталій Маяков із доповіддю „Співпраця органів досудового розслідування та прокуратури під час здійснення кримінального провадження з урахуванням норм КПК України (з точки зору Служби безпеки України)”;
• Доцент кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури Академії Віталій Фрич із доповіддю „Інституційні реформи в українській прокуратурі у зв`язку із прийняттям нового Закону України „Про прокуратуру” та можливі напрями реформування органів внутрішніх справ”;
• Керівник фахового напряму публічне право, зокрема поліцейське право із урахуванням міжнародного права та європейського права Німецької вищої школи поліції Дітер Кугельманн із доповіддю „Експертні висновки до законопроектів та пропозицій про реформу органів внутрішніх справ України”.

Після виступів доповідачів розпочалося жваве обговорення актуальних питань та обмін думками.

Завершився перший день семінару підбиттям підсумків.11.12.2014

Відбулося засідання спеціалізованої вченої ради Національної академії прокуратури України

11 грудня 2014 року в Академії відбулося засідання спеціалізованої вченої ради (Д 26.730.01), під час якого успішно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право Богатирьова О.І. на тему „Пробація в Україні: гуманізація державної політики у сфері виконання кримінальних покарань”.

Також прийнято до попереднього захисту дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура Павлійчука В.А. на тему „Захист прокурором прав неповнолітніх на працю та працевлаштування”.

11.12.2014

У Національній академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар

11 грудня 2014 року о 16 годині в аудиторії 212 (корпус 2) Національної академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар за участю кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури спільно з відділом наукового забезпечення організації роботи та управління в органах прокуратури.

На розгляд виноситься дисертаційне дослідження Безкровного Є.А. „Організаційно-правові засади діяльності органів прокуратури України з розгляду звернень”, подане на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура.

Науковий керівник: доктор юридичних наук, завідувач кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури Рибалка Н.О.

Запрошені експерти:
• Козьяков І.М. – доктор юридичних наук, професор, проректор з наукової роботи Академії;
• Попов Г.В. – кандидат юридичних наук, директор Інституту підготовки кадрів.

11.12.2014

Представники Національної академії прокуратури України візьмуть участь у круглому столі „Проблеми запобігання злочинності в Україні в сучасних соціально-політичних умовах”

Сьогодні, 11 грудня 2014 року, на базі Національної академії внутрішніх справ відбудеться круглий стіл „Проблеми запобігання злочинності в Україні в сучасних соціально-політичних умовах”.

Від Національної академії прокуратури України у науковому заході візьмуть участь професор кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Павло Сердюк і доцент цієї кафедри Вероніка Плотнікова.

Також участь у круглому столі візьмуть магістранти першого року навчання.

Учасниками підготовлено доповіді з окресленої тематики для виступів та подальшого обговорення.

11.12.2014

У Національній академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар

11 грудня 2014 року о 14:30 в аудиторії 313 (корпус 1) Національної академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар за участю кафедри цивільно-правових дисциплін спільно з кафедрою організації роботи та управління в органах прокуратури і відділу досліджень проблем діяльності прокуратури щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді.

На розгляд виноситься дисертаційне дослідження Волкової А.В. „Договір перевезень вантажів автомобільним транспортом”, подане на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право.

Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри господарського права і процесу Юридичного інституту Національного авіаційного університету Шишка Р.Б.

Запрошені експерти:
• Наулік Н.С. – кандидат юридичних наук, доцент, начальник відділу досліджень проблем діяльності прокуратури щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді Науково-дослідного інституту;
• Майданик Н.І. – кандидат юридичних наук, професор кафедри цивільно-правових дисциплін.

Також на розгляд виноситься дисертаційне дослідження Давид Л.Л. „Здійснення та захист суб’єктивних цивільних прав на промисловий зразок”, подане на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право.

Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри цивільного права та процесу Національної академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького Стефанчук М.О.

Запрошені експерти:
• Нецька Л.С. – кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри цивільно-правових дисциплін;
• Радухівська Л.Л. – кандидат юридичних наук, доцент кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури.

10.12.2014

Представник Національної академії прокуратури України візьме участь у програмі навчання прокурорів та адвокатів Полтавщини

11–12 грудня 2014 року у місті Полтава відбудеться дводенний курс навчання з питань підготовки досудового засідання та роботи зі свідками для працівників органів прокуратури та адвокатів Полтавської області.

Проведення наукового заходу організовано в рамках Програми реформування кримінального судочинства за підтримки Департаменту юстиції Сполучених Штатів Америки та Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні у взаємодії з Генеральною прокуратурою України і Національною академією прокуратури України.

Національну академію прокуратури України на науковому заході представлятиме доцент кафедри нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, Людмила Вигівська.

10.12.2014

Відбулося засідання спеціалізованої вченої ради Національної академії прокуратури України

10 грудня 2014 року в Академії відбулося засідання спеціалізованої вченої ради (Д 26.730.01), під час якого успішно захистили дисертації на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право Орлеан А.М. на тему „Кримінально-правове забезпечення охорони людини від експлуатації” та на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право Ризак Я.В. на тему „Кримінальна відповідальність за підкуп службової особи юридичної особи приватного права”.

Також прийнято до попереднього захисту дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право Панчишиної О.О. на тему „Захист прокурором майнових прав дітей”.

10.12.2014

У Національній академії прокуратури України відбудеться міжнародний семінар „Взаємодія органів прокуратури та органів досудового розслідування під час здійснення кримінального провадження”

11–12 грудня 2014 року в Національній академії прокуратури України відбудеться міжнародний семінар „Взаємодія органів прокуратури та органів досудового розслідування під час здійснення кримінального провадження”.

Науковий захід організовано у рамках співпраці з Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва.

У зазначеному семінарі візьмуть участь представники міжнародних експертних організацій, іноземні фахівці в галузі кримінального права, представники Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, науково-педагогічні працівники Національної академії прокуратури України.

10.12.2014

У Національній академії прокуратури України відбувся фінал ІV Міжвузівського відкритого дебатного турніру з прав людини

9 грудня 2014 року в Національній академії прокуратури України відбулися фінальні змагання IV Міжвузівського відкритого дебатного турніру з прав людини „Реформування правоохоронних органів України”. Організаторами турніру виступили науковці кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права за активної підтримки ректора Олега Литвака.

У фінальній частині турніру взяли участь представники юридичних клінік Національної академії прокуратури України, Національного університету державної податкової служби України, Національного університету „Києво-Могилянська академія”, Національної академії внутрішніх справ, Інституту кримінально-виконавчої служби, Хмельницького університету управління та права.

Суддями турніру стали експерт Центру політико-правових реформ, співавтор проекту реформування кримінального процесу, прокуратури та поліції Олександр Банчук; доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адвокат Євген Герасименко; професор Національної академії прокуратури України, член правління Асоціації юридичних клінік України Андрій Галай.

За результатами змістовного та якісного обговорення тем до суперфіналу було відібрано команди юридичних клінік Національного університету „Києво-Могилянська академія”, Інституту кримінально-виконавчої служби та Національної академії прокуратури України. Після раунду додаткових запитань суддівська колегія визначила остаточного переможця – команду Національної академії прокуратури України, яку гідно представили магістранти Богдан Ткачук і Каріна Гостюк (тренер – доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Вероніка Плотнікова).

Подарунки і сертифікати переможцям та учасникам турніру вручив перший проректор Микола Якимчук.

Дебатний турнір з прав людини засвідчив високу вмотивованість майбутніх прокурорів і гостей заходу, представників нового покоління українських юристів до захисту прав та свобод людини, розуміння завдань і цілей правової реформи та реформування правоохоронних органів. Відтак, Національна академія прокуратури України і надалі продовжуватиме та розширюватиме діяльність у прикладній навчальній і науковій роботі з підготовки кадрів прокуратури.

Довідково: Указом Президента України від 8 грудня 2008 року № 1149/2008 започатковано проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Тиждень права можна вважати наймасштабнішим правовим заходом, який проводиться в Україні, адже юридичні вищі навчальні заклади проводять комплекс заходів, спрямованих на утвердження в Україні правової держави, підняття рівня правової культури, поваги до цінностей, які охороняються правом. Національна академія прокуратури України не є винятком.
Цьогоріч турнір присвячено актуальній темі “Реформування правоохоронних органів України”. Питання, винесені на обговорення під час турніру, безпосередньо були пов’язані з реорганізацією правоохоронної сфери, розширенням механізмів контролю за правоохоронною діяльністю, люстрацією та посиленням ефективності протидії корупції.


09.12.2014

Представники Національної академії прокуратури України візьмуть участь у семінарі, який відбудеться у Французькій Республіці

10–11 грудня 2014 року у місті Париж відбудеться V Регіональний семінар „Розслідування та судовий розгляд корупційних правопорушень: підкуп іноземних посадових осіб, відповідальність юридичних осіб”.

Проведення цього наукового заходу відбудеться за підтримки Організації економічного співробітництва та розвитку.

Від Національної академії прокуратури України у регіональному семінарі візьмуть участь професор кафедри нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, Сергій Скрипниченко і доцент кафедри процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення Василь Козій.

09.12.2014

У Національній академії прокуратури України підготовлено науково-практичний посібник „Діяльність прокурора щодо захисту конституційних прав громадян та інтересів держави у сфері транспорту”

У підготовці видання взяли участь перший проректор Микола Якимчук, проректор з наукової роботи Ігор Козьяков, начальник відділу досліджень проблем діяльності прокуратури щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді Науково-дослідного інституту Наталія Наулік та інші науковці Академії.

У науково-практичному посібнику розглянуто актуальні питання діяльності прокурора щодо захисту конституційних прав громадян, безпеки руху та пасажирських перевезень; захисту інтересів держави та протидії корупції у сфері транспорту; організації представницької діяльності прокуратури у сфері транспорту.

Видання буде корисним для студентів юридичних вищих навчальних закладів, працівників органів прокуратури та інших правоохоронних органів, суддів, а також усіх, хто цікавиться діяльністю прокуратури.


09.12.2014

У Національній академії прокуратури України підготовлено науково-практичний посібник „Процесуальне керівництво прокурором досудовим розслідуванням: організаційно-правові та криміналістичні основи”

У підготовці видання взяли участь проректор з наукової роботи Ігор Козьяков, головний науковий співробітник відділу досліджень проблем кримінального провадження Науково-дослідного інституту Василь Маляренко, колишній ректор Григорій Середа, головний науковий співробітник відділу досліджень проблем злочинності у сфері службової діяльності та корупції Олександр Ярмиш.

Також до складу редакційної колегії увійшли експерти із зазначеної тематики з багаторічним практичним досвідом.

Видання є практичним керівництвом для прокурорів з організації та здійснення нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням. Зокрема, висвітлено питання організації роботи процесуального керівника, планування прокурором процесу досудового розслідування кримінальних правопорушень, визначення його напрямів і координації діяльності слідчих органів досудового розслідування та співробітників оперативних підрозділів.

Особливу увагу приділено прокурорському нагляду за додержанням вимог законів на окремих стадіях кримінального провадження, в тому числі щодо підстав і порядку повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, при застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження, зупиненні та закінченні досудового розслідування.

З метою науково-методичного забезпечення діяльності прокурорів у посібнику подано наукові рекомендації стосовно використання криміналістичної тактики та методики під час процесуального керівництва розслідуванням окремих груп кримінальних правопорушень: проти життя та здоров’я особи, виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини та громадянина, власності, господарської та службової діяльності тощо.

Виокремлено особливості участі прокурора у судовому кримінальному провадженні за вказаними групами злочинів.

Видання розраховане на працівників прокуратури, які здійснюють нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, вчених, науково-педагогічних працівників, аспірантів і студентів, усіх, хто цікавиться окресленою проблематикою.


08.12.2014

Працівника Національної академії прокуратури України відзначено нагородою

Днями на базі Національної академії внутрішніх справ відбулися річні загальні збори Академії наук вищої освіти України.

Після доповіді Президії щодо її науково-організаційної діяльності у 2014 році відбулося вручення нагород.

Професора кафедри цивільно-правових дисциплін Національної академії прокуратури України Олександра Головкіна вшановано третьою премією журі конкурсу у номінації „Монографії” та вручено відповідний диплом.

Перемогу у зазначеній номінації Олександр Головкін здобув як автор монографії „Екологічний контроль та нагляд в Україні”.

Щиро вітаємо переможця та бажаємо подальших успіхів у науковій роботі!

08.12.2014

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь у круглому столі „Трудові і соціально-економічні права в Україні: стан дотримання, гарантії та захист”

8 грудня 2014 року у місті Києві відбувся круглий стіл „Трудові і соціально-економічні права в Україні: стан дотримання, гарантії та захист”.

Проведення цього наукового заходу організовано Федерацією професійних спілок України.

До участі у круглому столі долучилися представники Національного координатора Міжнародного Бюро Праці в Україні, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства соціальної політики України, Державної інспекції України з питань праці, Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України, членських організацій Федерації професійних спілок України, об’єднань професійних спілок та роботодавців.

Від Національної академії прокуратури України у вказаному заході взяла участь доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Наталія Чайковська.

08.12.2014

Анонс

9 грудня 2014 року о 16 годині в Національній академії прокуратури України відбудуться фінальні змагання IV Міжвузівського відкритого дебатного турніру з прав людини „Реформування правоохоронних органів України”. Організаторами турніру виступають науковці кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права: Сергій Гречанюк, Андрій Галай та Вероніка Плотнікова.

У фінальній частині турніру візьмуть участь представники юридичних клінік Національної академії прокуратури України, Національного університету державної податкової служби України, Національного університету „Києво-Могилянська академія”, Національної академії внутрішніх справ, Інституту кримінально-виконавчої служби, Хмельницького університету управління та права.

Нагадаємо, 11 листопада 2014 року в Національній академії прокуратури України відбувся внутрішній етап відбору для участі у фінальних змаганнях.

Щорічне проведення вказаного дебатного турніру вже стало доброю традицією та присвячене Всеукраїнському тижню права.

08.12.2014

Заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів (з 8 по 19 грудня)

8 грудня 2014 року в Національній академії прокуратури України розпочалося навчання для старших прокурорів та прокурорів міських, районних, а також прирівняних до них прокуратур, які забезпечують захист конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави.

Навчальний процес передбачає лекції, семінари, проведення круглих столів, практичні заняття, на яких обговорюватимуться проблемні питання конституційного, цивільного та господарського права, юридичної етики, адміністративної відповідальності.

Також лекції для слухачів будуть присвячені, зокрема, європейським стандартам діяльності прокурора поза кримінальною юстицією, представництву прокурором інтересів громадянина або держави у суді, організації роботи та управління в органах прокуратури.

До проведення навчальних занять з метою обміну практичним досвідом запрошено представників Генеральної прокуратури України.

05.12.2014

У Національній академії прокуратури України підготовлено науково-практичний посібник „Діяльність прокурора з протидії злочинам у сфері охорони здоров’я”

За загальною редакцією ректора Національної академії прокуратури України Олега Литвака і головного наукового співробітника відділу досліджень проблем кримінального провадження Науково-дослідного інституту Василя Маляренка видано науково-практичний посібник „Діяльність прокурора з протидії злочинам у сфері охорони здоров’я”.

У підготовці видання взяли участь науковці Академії та практичні працівники органів прокуратури.

У науково-практичному посібнику вперше викладено основні положення протидії злочинам у сфері охорони здоров’я засобами прокурорського нагляду. Особливу увагу приділено питанням кримінально-правової характеристики та кваліфікації злочинів, що вчиняються медичними працівниками у зазначеній сфері. Охарактеризовано методику і тактику здійснення прокурорської діяльності з виявлення та протидії порушенням законодавства у сфері охорони здоров’я.

Видання буде корисним для науковців, студентів, аспірантів Національної академії прокуратури України, інших вищих юридичних навчальних закладів, прокурорсько-слідчих працівників та всіх, хто цікавиться окресленою проблематикою.


05.12.2014

Представники Національної академії прокуратури України взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції

4 грудня 2014 року на базі Київського регіонального центру Національної академії правових наук України відбулася II Міжнародна науково-практична конференція „Сучасна наука – пенітенціарній практиці”. Науковий захід організовано Інститутом кримінально-виконавчої служби спільно з Київським регіональним центром Національної академії правових наук України. Конференція була присвячена актуальним проблемам розвитку юридичних, педагогічних та психологічних напрямів пенітенціарної діяльності.

Від Національної академії прокуратури України у заході взяли участь:

• начальник відділу досліджень проблем протидії злочинності Науково-дослідного інституту Оксана Книженко із доповіддю „Проблеми визначення цілей покарання в законодавстві, кримінально-правовій доктрині та їхня еволюція”;
• виконувач обов’язків завідувача кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Сергій Гречанюк із доповіддю „До питання про правоохоронну складову діяльності ДКВС України”;
• головний науковий співробітник відділу досліджень проблем злочинності у сфері службової діяльності та корупції Науково-дослідного інституту Олександр Ярмиш із доповіддю „Проблеми забезпечення надійності персоналу правоохоронних органів: історико-правовий вимір та реалії сьогодення”;
• старший науковий співробітник відділу досліджень проблем ювенальної юстиції Науково-дослідного інституту Олександр Гогусь із доповіддю „Окремі питання державного забезпечення безпеки неповнолітніх суб’єктів кримінально-процесуальної діяльності в діяльності органів і установ Державної пенітенціарної служби України”;
• професор кафедри кримінального права Наталія Ярмиш із доповіддю „Про деякі парадокси нового антикорупційного закону України”.


05.12.2014

Представник Національної академії прокуратури України візьме участь в зимовій школі права

5–7 грудня 2014 року у місті Одесі в рамках проекту „Підтримка розвитку юридичної освіти та освіти з прав людини в Україні” відбудеться зимова школа з адміністративного права. Організатором наукового заходу виступає Координатор проектів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Метою проекту „Підтримка розвитку юридичної освіти та освіти з прав людини в Україні” є створення необхідних передумов для посилення спроможності правничої наукової спільноти викладати юридичні дисципліни, спрямовані на навчання майбутніх правників повазі, захисту та розвитку освіти з прав людини, а також підтримку належного функціонування механізмів захисту прав людини.

Від Національної академії прокуратури України у зимовій школі візьме участь професор кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Андрій Галай.

05.12.2014

У Національній академії прокуратури України завершилися заняття для слухачів дистанційної форми навчання

5 грудня 2014 року в Національній академії прокуратури України відбувся підсумковий іспит з підвищення кваліфікації для начальників відділів нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового розслідування та підтримання державного обвинувачення, керівників підрозділів (старших прокурорів) прокуратур обласного рівня з питань захисту інтересів громадян та держави в екологічній сфері і міськрайпрокурорів та прирівняних до них спеціалізованих прокурорів.

Протягом навчального процесу було проведено лекції, семінари, круглі столи, практичні заняття, на яких обговорювалися проблемні питання кримінального процесу, криміналістики, кваліфікації кримінальних правопорушень, адміністративної відповідальності.

Також лекції для слухачів були присвячені, зокрема, європейським стандартам діяльності прокурора поза кримінальною юстицією, актуальним питанням виконавчого провадження, юридичній етиці та психології .

По завершенні навчання кожен із 68 працівників органів прокуратури отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації особисто від ректора Олега Литвака.

04.12.2014

Працівники відділу досліджень проблем злочинності у сфері захисту конституційних прав людини і громадянина Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України візьмуть участь у наукових заходах

Цього тижня працівники відділу досліджень проблем злочинності у сфері захисту конституційних прав людини і громадянина Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України представлятимуть наш вищий навчальний заклад у зазначених нижче наукових заходах.

• 5–6 грудня у місті Дніпропетровську відбудеться Міжнародна науково-практична конференція „Чинники розвитку юридичних наук у XXI столітті”, яка організована громадською організацією „Правовий світ”. Працівниками відділу для участі у заході підготовлено доповідь (у формі направлення тез) „Приховані трудові відносини: проблеми виявлення та протидії”.

• 5–6 грудня у місті Запоріжжі на базі Запорізького національного університету відбудеться Міжнародна науково-практична конференція „Єдність і диференціація трудового права та права соціального забезпечення”. Працівниками відділу для участі у заході підготовлено доповідь (у формі направлення тез) „Оплата праці як об’єкт правової охорони: сучасні вимоги та шляхи вдосконалення”.

04.12.2014

У Національній академії прокуратури України відбулися загальні збори магістрантів першого року навчання

Нещодавно в Національній академії прокуратури України відбулися загальні збори магістрантів першого року навчання.

Захід відбувся за ініціативи директора Інституту підготовки кадрів Георгія Попова.

Він довів до відома присутніх вимоги Генерального прокурора України Віталія Яреми та ректора Національної академії прокуратури України Олега Литвака щодо поведінки майбутніх прокурорів як під час навчального процесу, так і поза його межами.

Також Георгій Попов наголосив на безумовному дотриманні магістрантами Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, службової дисципліни та дотримання Правил дорожнього руху.

04.12.2014

Анонс

4 грудня 2014 року о 13:30 в аудиторії 212 (корпус 2) Національної академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар за участю кафедри цивільно-правових дисциплін спільно з кафедрою адміністративного та фінансового права і кафедрою організації роботи та управління в органах прокуратури.

На розгляд виноситься дисертаційне дослідження Гаврилюк Р.О. „Природа податкового права: антропосоціокультурний підхід”, поданого на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право.

Науковий керівник: перший проректор, доктор юридичних наук, професор Якимчук М.К.

Запрошені експерти:
• Гетманцев Д.О. – доктор юридичних наук, професор, професор кафедри фінансового права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
• Дмитренко Е.С. – доктор юридичних наук, професор, головний науковий співробітник відділу досліджень проблем протидії злочинності Науково-дослідного інституту;
• Рибалка Н.О. – доктор юридичних наук, завідувач кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури.

04.12.2014

Анонс

4 грудня 2014 року о 12 годині в аудиторії 212 (корпус 2) Національної академії прокуратури України відбудеться міжкафедральний семінар за участю кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури спільно з відділом досліджень проблем діяльності прокуратури щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді і відділом досліджень проблем ювенальної юстиції.

На розгляд виноситься дисертаційне дослідження Павлійчука В.А. „Захист прокурором прав неповнолітніх на працю та працевлаштування”, поданого на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.10 – судоустрій; прокуратура та адвокатура.

Керівник міжкафедрального семінару: перший проректор, доктор юридичних наук, професор Якимчук М.К.

Науковий керівник: кандидат юридичних наук, директор Інституту підготовки кадрів Академії Попов Г.В.

Запрошені експерти:
• Стефанчук Р.О. – доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін;
• Шумський П.В. – кандидат юридичних наук, професор, професор кафедри організації роботи та управління в органах прокуратури.

03.12.2014

Представники Національної академії прокуратури України візьмуть участь у Міжнародній науково-практичній конференції

4 грудня 2014 року розпочнеться II Міжнародна науково-практична конференція „Сучасна наука – пенітенціарній практиці”. Науковий захід організовано Інститутом кримінально-виконавчої служби спільно з Київським регіональним центром Національної академії правових наук України.

Від Національної академії прокуратури України у конференції візьмуть участь начальник відділу досліджень проблем протидії злочинності Науково-дослідного інституту Оксана Книженко із доповіддю „Проблеми визначення цілей покарання в законодавстві, кримінально-правовій доктрині та їхня еволюція” і старший науковий співробітник відділу досліджень проблем ювенальної юстиції Науково-дослідного інституту Олександр Гогусь із доповіддю „Окремі питання державного забезпечення безпеки неповнолітніх суб’єктів кримінально-процесуальної діяльності в діяльності органів і установ Державної пенітенціарної служби України”.

03.12.2014

У Національній академії прокуратури України відбулося засідання навчально-методичної ради

3 грудня 2014 року у Національній академії прокуратури України під головуванням першого проректора Миколи Якимчука проведено засідання навчально-методичної ради Академії, на якому розглянуто зазначені нижче питання.

1. Про розгляд запланованих матеріалів з метою надання рекомендацій до їх видання:
• навчальний посібник “Проблеми кримінально-виконавчого права” (доповідач – виконувач обов’язків завідувача кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Сергій Гречанюк);
• навчально-методичний комплекс з дисципліни “Прокурорський нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях” (доповідач – виконувач обов’язків завідувача кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Сергій Гречанюк);
• навчальний посібник “Методика розслідування окремих кримінальних правопорушень (в схемах і таблицях)” (доповідач –завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики Ганна Власова);
• лекція на тему “Правова основа та форми взаємодії прокурора, слідчого та оперативних підрозділів під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій” (доповідач – виконувач обов’язків завідувача кафедри нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, Олексій Геселев).

2. Про стан запровадження у навчальний процес кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права результатів наукової роботи відділу досліджень проблем протидії злочинності (доповідач – директор Науково-дослідного інституту Неля Лісова).

3. Про узгодження тематики навчальних дисциплін на друге півріччя 2014/2015 навчального року (доповідачі – завідувачі кафедр).

Довідково: Навчально-методична рада (надалі – НМР) Національної академії прокуратури України є постійно діючим колегіальним дорадчим органом, діяльность якого полягає у вирішенні питань організації навчально-методичної роботи Академії.
Навчально-методична рада працює згідно з річним планом, що затверджується головою НМР після схвалення на засіданні НМР.
Положення про НМР та її персональний склад затверджуються наказом ректора Академії.

03.12.2014

Представник Національної академії прокуратури України взяв участь у засіданнях спеціалізованої вченої ради Інституту законодавства Верховної Ради України

2–3 грудня 2014 року відбулися засідання спеціалізованої вченої ради Інституту законодавства Верховної Ради України, членом якої є завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін Національної академії прокуратури України Руслан Стефанчук.

2 грудня відбувся захист дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень Змерзлого Б.В. на тему „Правове регулювання торгівельного судноплавства в Чорноморсько-Азовському регіоні в кінці XVIII – на початку ХХ ст.” та на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень Пасечник О.С. на тему „Державно-правові погляди Номана Челєбіджихана”.

3 грудня відбувся захист дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень Німетуллаєвої С.С. на тему „Правові засади діяльності сирітських судів в Таврійській губернії (кінець XVIII – на початку ХХ ст.)” та Сібілевої Г.Ю. на тему „Правові засади діяльності в’язниць в Таврійській губернії (кінець XVIII – на початку ХХ ст.)”.

Усі дисертаційні дослідження безпосередньо стосуються українського Криму та спрямовані на вивчення історичного досвіду правового регулювання різних сфер суспільних відносин.

03.12.2014

Анонс

3 грудня 2014 року о 16 годині в аудиторії 108 (корпус 2) Національної академії прокуратури України відбудеться відкрита лекція професора кафедри кримінального права Володимира Осадчого на тему „Проблеми відповідальності за корупційні та інші злочини в сфері службової діяльності”.

До участі у відкритій лекції запрошуються всі бажаючі.

02.12.2014

Навчальний візит представника Національної академії прокуратури України до Німеччини

Начальник відділу досліджень проблем злочинності у сфері службової діяльності та корупції Науково-дослідного інституту Зоя Загиней у складі делегації Генеральної прокуратури України з 25 по 28 листопада 2014 року перебувала з навчальним візитом у Федеративній Республіці Німеччина.

Візит став можливим завдяки співпраці Генеральної прокуратури України з Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва, діяльність якого координується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та спрямована на підтримку правових реформ в Україні.

Протягом 26 листопада учасники делегації мали можливість поспілкуватися з прокурорами Генеральної прокуратури в місті Дюссельдорф (Земля Північний Рейн-Вестфалія), зокрема із заступником Генерального прокурора, а також зі старшим прокурором цієї прокуратури. Фахове обговорення було присвячено функціям органів прокуратури, у тому числі спеціалізованих прокуратур. Також у місті Дюссельдорф відбулася зустріч з експертом Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва, Генеральним прокурором у відставці Вальтером Зельтером, який ознайомив учасників делегації зі структурними елементами прокуратури у Німеччині як складової частини органу правосуддя, а також з умовами відбору персоналу та принципами його управління.

27 листопада учасники делегації відвідали прокуратуру міста Вупперталь (Земля Північний Рейн-Вестфалія), де відбулася зустріч з керуючим старшим прокурором, а також старшими прокурорами відділів боротьби з корупцією та відділу боротьби з економічною злочинністю. Учасників делегації ознайомили з функціями та порядком діяльності прокуратури міста Вупперталь, а також спеціальної прокуратури по боротьбі з корупцією, заходами у сфері боротьби з корупцією.

Під час зустрічей тривало фахове обговорення проблем діяльності прокуратури Німеччини та її ролі у боротьбі з корупцією.

Отриманий під час візиту досвід сприятиме підвищенню професійного рівня учасників української делегації.


02.12.2014

З нагоди Дня працівників прокуратури у Національній академії прокуратури України оновлено Дошку пошани

З метою забезпечення підготовки урочистих заходів з нагоди святкування Дня працівників прокуратури у Національній академії прокуратури України оновлено Дошку пошани.

Вперше за історію існування Академії на Дошку пошани занесено магістрантів і аспірантів, які досягли визначних показників у навчанні, науці та спорті.

Також на Дошку пошани занесено науково-педагогічних працівників, які досягли високих здобутків та значних успіхів і своєю працею зробили вагомий внесок у діяльність Академії.


02.12.2014

Представники Національної академії прокуратури України взяли участь у робочій зустрічі експертів з підготовки інтерактивного навчального курсу

Сьогодні, 2 грудня 2014 року, на базі Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні відбулася робоча зустріч експертів з підготовки інтерактивного навчального курсу „Протидія торгівлі людьми: Інтерактивний навчальний курс для працівників правоохоронних органів України”. Захід відбувся в рамках виконання проекту „Зміцнення механізмів протидії торгівлі людьми в системі правоохоронних та судових органів України”.

У заході взяли участь представники Генеральної прокуратури України, Національної академії прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ, Міжнародної організації з міграції в Україні та Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.

Від Національної академії прокуратури України у робочій зустрічі взяли участь професор кафедри процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення Андрій Орлеан і доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Вероніка Плотнікова.

Довідково: Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні розпочало свою роботу в Києві у 1996 році, коли Україна отримала статус країни-спостерігача при МОМ. У 2001 році Україна звернулась із запитом про надання їй статусу країни-члена МОМ, і у 2002 році Парламент України ратифікував угоду про членство України в організації.
Відповідно до загальної стратегії МОМ Представництво МОМ в Україні займається виконанням усіх основних цілей організації. Його діяльність спрямована на сприяння усвідомленню можливостей і проблем міграції в українському контексті.
При цьому Представництво МОМ в Україні продовжує протидіяти торгівлі людьми, надавати допомогу уряду України у покращенні його системи управління міграційними процесами та розробляти політику в галузі охорони здоров'я, яка враховувала б права мігрантів.
Водночас Представництво МОМ в Україні долучається до вивчення та стимулювання створення легальних каналів працевлаштування для українських трудових мігрантів, використання потенціалу розвитку міграції та інтеграції мігрантів, популяризації культурного розмаїття і протидії ксенофобії та нетерпимості.
Протягом останніх 18 років діяльності в Україні МОМ надала допомогу більш ніж 300 000 мігрантів, потенційних мігрантів, постраждалих від торгівлі людьми та іншим вразливим групам, безпосередньо або через своїх партнерів по проектах.


01.12.2014

У Національній академії прокуратури України відбулися урочистості з нагоди Дня працівників прокуратури

Сьогодні у Національній академії прокуратури України відбулися урочистості з нагоди Дня працівників прокуратури. Окрім співробітників, аспірантів і магістрантів, на урочистому зібранні були також присутні колишні ректори Академії та працівник органів прокуратури з багаторічним досвідом, ветеран Лев Якович Пінський.

Відкриваючи урочистості, ректор Академії Олег Литвак зачитав присутнім привітання Генерального прокурора України Віталія Яреми.

Після цього було продемонстровано цікавий міні-фільм про становлення та реформування органів прокуратури України від часу здобуття незалежності нашою державою до сьогодення.

До Дня працівників прокуратури ряду співробітників присвоєно класні чини.

Також співробітників, аспірантів і магістрантів Академії за сумлінне і зразкове виконання службових обов’язків, високі результати в навчанні заохочено державними нагородами, подяками та грамотами Генерального прокурора України і ректора Національної академії прокуратури України,.

Усі нагороди ректор Академії вручив особисто.

Закриваючи урочисте зібрання, Олег Литвак побажав усім присутнім міцного здоров’я, мирного неба, сімейного затишку та нових професіональних здобутків.01.12.2014

Представник Національної академії прокуратури України візьме участь у Міжнародному круглому столі

2 грудня 2014 року у місті Києві відбудеться Міжнародний круглий стіл „Ідея порівняльного міжнародного права: pro et contra”.

Проведення наукового заходу організовано Інститутом держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України, Київським регіональним центром Національної академії правових наук України, Університетом штату Пенсильванія, Українською асоціацією порівняльного правознавства, Українською асоціацією міжнародного права та юридичним журналом „Право України”.

Від Національної академії прокуратури України у круглому столі візьме участь доцент кафедри адміністративного та фінансового права Андрій Фальковський.

01.12.2014

Представники Національної академії прокуратури України взяли участь у науково-практичному семінарі для працівників юридичних клінік

Минулого тижня на базі Національного університету „Києво-Могилянська академія” відбувся науково-практичний семінар „Активізація ролі юридичних клінік в складних умовах сьогодення”.

На заході були присутні понад 50 представників юридичних клінік з усієї України. Від Національної академії прокуратури України у науково-практичному семінарі участь взяли професор кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права, член правління Асоціації юридичних клінік України Андрій Галай та магістрант Вячеслав Босакевич.

Під час проведення семінару особлива увага приділялась питанням надання безоплатної правової допомоги військовослужбовцям та особам, постраждалим у результаті бойових дій на Сході України, забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб на тимчасово окупованих територіях України, а також обговоренню законопроекту щодо визначення статусу юридичних клінік як суб’єктів надання безоплатної правової допомоги на базі вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку фахівців за напрямом „Право”.

Андрій Галай виступив із доповіддю „Впровадження стандартів юридичної клінічної освіти в роботу юридичних клінік України”.

За результатами проведення заходу розроблено загальноукраїнську концепцію функціонування юридичних клінік і надання ними правової допомоги в умовах сьогодення.01.12.2014

Магістранти Національної академії прокуратури України відвідали Святошинський районний суд міста Києва

Підтримання державного обвинувачення – один із пріоритетних напрямів діяльності органів прокуратури України. Тому науково-педагогічний склад Національної академії прокуратури України приділяє особливу увагу дисциплінам, пов’язаним зі здійсненням цієї конституційної функції прокуратури.

У цьому зв’язку з метою поєднання теоретичних знань, здобутими магістрантами, із практичними навиками кафедрою процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення налагоджено співпрацю з районними судами міста Києва, результатом якої є систематичне відвідування судових засідань студентами Академії.

Так, днями магістранти були присутні на судовому розгляді обвинувального акту в Святошинському районному суді міста Києва.

Відвідини для майбутніх прокурорів були цікавими та корисними.

Jan || Feb || Mar || Apr || May || Jun || Jul || Aug || Sep || Oct || Nov || Dec ||

© 2002-2013 НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПРОКУРАТУРИ УКРАІНИ