НОВИНИ І ПОДІЇ :: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ :: ТЕЛЕФОН ДОВІРИ АКАДЕМІЇ
:: ПОРТАЛ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ


НОВИНИ І ПОДІЇ

23.11.2015

Заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів (з 23 листопада по 4 грудня)

23 листопада 2015 року в Національній академії прокуратури України розпочалося навчання для слідчих слідчих підрозділів прокуратур регіонального рівня.

Заняття відкрив виконувач обов’язків ректора Академії Олександр Толочко. Також на відкритті були присутні представники Генеральної прокуратури України.

Навчальний процес передбачає лекції, семінари, проведення круглих столів, практичних занять, на яких обговорюватимуться актуальні питання участі слідчого у проведенні негласних слідчих (розшукових) дій, використання матеріалів ОРД під час досудового розслідування, діяльності слідчого з надання міжнародно-правової допомоги у кримінальних провадженнях.

Лекції для слухачів будуть присвячені, зокрема, і методиці формування слідчим частини доказової бази, яка ґрунтується на показаннях свідка, криміналістичному забезпеченню діяльності слідчого під час досудового розслідування, умовас належності та допустимості доказів, здобутих під час досудового розслідування у практиці Європейського суду з прав людини.

17.11.2015

Формуються редакційні портфелі друкованого наукового фахового журналу „Вісник Національної академії прокуратури України” № 4 (42)’2015 та електронного наукового фахового видання „Науковий часопис Національної академії прокуратури України” № 4 (8)’2015.

Запрошуємо наукових та науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів і наукових установ, представників органів влади, працівників прокуратури й інших відомств, а також молодих учених долучитися до авторського активу наукових фахових видань Національної академії прокуратури України.


13.11.2015

Завершились заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів

13 листопада 2015 року в Національній академії прокуратури України завершилося навчання для двох груп слухачів: прокурорів відділів представництва інтересів громадянина або держави, протидії корупції у військовій сфері та оборонно-промисловому комплексі військових прокуратур регіонів і прокурорів військових прокуратур гарнізонів, які за розподілом обов’язків здійснюють представництво інтересів громадян або держави в суді.

Навчальний процес передбачав лекції, семінари, проведення круглих столів, практичні заняття, на яких обговорювалися актуальні питання прокурорської діяльності: проблеми кваліфікації діянь, що містять ознаки кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності та інших корупційних кримінальних правопорушень, оскарження прокурором судових рішень у кримінальному провадженні в апеляційному та касаційному порядку, здійснення військовими прокурорами повноважень щодо складання протоколів про військові адміністративні правопорушення.

Зі слухачами обмінювались практичним досвідом і представники Генеральної прокуратури України.

Після завершення навчання кожен із 28 прокурорів отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації.

3.11.2015

Заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів (з 2 по 13 листопада)

2 листопада 2015 року в Національній академії прокуратури України розпочалося навчання для двох груп слухачів: прокурорів відділів представництва інтересів громадянина або держави, протидії корупції у військовій сфері та оборонно-промисловому комплексі військових прокуратур регіонів і прокурорів військових прокуратур гарнізонів, які за розподілом обов’язків здійснюють представництво інтересів громадян або держави в суді.

Заняття відкрив виконувач обов’язків ректора Академії Олександр Толочко. Також на відкритті були присутні представники Генеральної прокуратури України.

Навчальний процес передбачає лекції, семінари, проведення круглих столів, практичних занять, на яких обговорюватимуться актуальні питання правового регулювання оренди майна у військовій сфері, застосування рішень Європейського суду з прав людини у представницькій діяльності прокурора, організації роботи військового прокурора щодо виявлення підстав для представництва інтересів громадянина або держави.

Лекції для слухачів будуть присвячені, зокрема, і проблемам процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях про військові службові та інші корупційні злочини у військовій сфері, відшкодуванню (компенсації) шкоди, завданої кримінальними правопорушеннями оборонно-промисловому комплексу.

30.10.2015

Завершились заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів

30 жовтня 2015 року в Національній академії прокуратури України завершилося навчання для прокурорів відділів процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратур регіонального рівня.

Навчальний процес передбачав лекції, семінари, проведення круглих столів, практичні заняття, на яких обговорювалися актуальні питання прокурорської діяльності: призначення прокурором судових експертиз у кримінальному провадженні, функції прокуратури та інших спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, нагляду прокурора за додержанням законів при проведенні окремих слідчих (розшукових) дій.

Зі слухачами обмінювались практичним досвідом і представники Генеральної прокуратури України.

Після завершення навчання кожен із 29 прокурорів отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації.

26.10.2015

Представники Національної академії прокуратури України взяли участь у Школі молодого спеціаліста

Днями у прокуратурі міста Києва відбулися колективні навчання для прокурорів зі стажем роботи до трьох років (в рамках Школи молодого спеціаліста).

Від Національної академії прокуратури України участь у заході взяли:

• начальник відділу досліджень проблем ювенальної юстиції Науково-дослідного інституту Вікторія Мозгова, яка виступила із доповіддю „Особливості призначення покарання неповнолітнім”;
• провідний науковий співробітник відділу досліджень проблем ювенальної юстиції Науково-дослідного інституту Ксенія Годуєва, яка виступила із доповіддю „Особливості організації представницької діяльності прокурора щодо захисту прав і свобод дітей у світлі вимог Закону України „Про прокуратуру” від 14 жовтня 2014 року”;
• професор кафедри нагляду за додержанням законів при проведенні досудового розслідування Олексій Геселев, який виступив із доповіддю „Проблеми здійснення прокурорського нагляду за додержанням законів під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій та шляхи їх вирішення”.

21.10.2015

Представники Національної академії прокуратури України відвідали Федеративну Республіку Німеччина

12–16 жовтня 2015 року делегація Національної академії прокуратури України з робочим візитом відвідала Федеративну Республіку Німеччина.

Візит організовано у рамках тривалої співпраці Академії з Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва та, з огляду на новели прийнятого Закону України «Про прокуратуру» в частині спеціальної підготовки кандидатів на посаду прокурора, присвячено питанням професійної підготовки прокурорських кадрів у Німеччині.

Завдяки інформативному наповненню програми перебування делегація Національної академії прокуратури України мала нагоду ознайомитись із процедурами одержання вищої юридичної освіти у Німеччині, конкурсного відбору на посади прокурорів і суддів та системою підвищення їх кваліфікації.

Під час візиту українська делегація відвідала Міністерство юстиції Землі Гессен і Міністерство юстиції та захисту прав споживачів Землі Рейнланд-Пфальц, де ознайомилась з роботою Юридичних екзаменаційних відомств та кадрових підрозділів цих Земель. Вказані підрозділи безпосередньо займаються організацією державного іспиту бажаючих одержати кваліфікацію юриста та проведенням відбору кандидатів на посади прокурорів і суддів.

Пізнавальною була зустріч у прокуратурі міста Майнца, де українські фахівці поглибили свої знання щодо структури та діяльності прокуратури у Німеччині, а також мали можливість обмінятися досвідом із німецькими колегами з питань, що становлять двосторонній інтерес.

Результативними були візит до Німецької академії суддів та прокурорів і зустріч з директором цієї Академії паном Штефаном Тратцом, який детально ознайомив українську делегацію із повноваженнями Академії, підбором та затвердженням тематик для організації тренінгів і семінарів під час підвищення кваліфікації прокурорів та суддів, а також багатьма іншими особливостями діяльності Академії.

Зокрема, відповідно до законодавства Німеччини проходження підвищення кваліфікації для діючих прокурорів чи суддів не є обов’язковим, водночас Німецька академія суддів та прокурорів щороку організовує близько 150 курсів для 5000 осіб з усіх земель Федерації.

Під час цих курсів, окрім обговорення юридичних тематик, учасники проходять низку таких різноманітних тренінгів, як і мова рухів, розвиток пам’яті, риторика, медіа-тренінг, стрес-менеджмент, конфлікт-менеджмент, медіація тощо.

За результатами курсів контролю одержаних знань не відбувається, але саме бажання підвищити власну професійну кваліфікацію є важелем, який впливає на просування особи кар’єрними сходами.

Українська делегація відвідала також Європейську академію права, яка забезпечує підвищення кваліфікації юристів-практиків з усіх держав-учасниць Європейського Союзу, та зустрілася з її директором паном Вольфгангом Хойзе. Основними завданнями цієї Академії є поглиблення знань про правову систему держав-учасниць Європейського Союзу, вивчення європейського законодавства і його новел та поліпшення знань іноземних мов до рівня спілкування.

Навчальний візит делегації Національної академії прокуратури України до Федеративної Республіки Німеччина був інформативним і пізнавальним, сприяв встановленню ділових контактів, що буде обов’язково використано у професійній діяльності.21.10.2015

Представники Національної академії прокуратури України взяли участь у науковому заході

Днями у місті Львів за сприяння Львівського державного університету внутрішніх справ відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Теоретичні та практичні засади протидії злочинності в сучасних умовах».

Для обговорення були представлені питання захисту конституційних прав та свобод людини, державної політики протидії злочинності, реформування правоохоронних органів, забезпечення ефективного досудового розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень, налагодження співпраці правоохоронних органів, центральних і місцевих органів виконавчої влади та громадськості у запобіганні злочинності.

Від Національної академії прокуратури України участь у заході взяли начальник відділу досліджень проблем ювенальної юстиції Науково-дослідного інституту Вікторія Мозгова, начальник відділу кримінологічних досліджень Науково-дослідного інституту Інна Однолько і професор кафедри кримінального права, кримінології та кримінально-виконавчого права Павло Сердюк, які виступили з доповідями щодо віктимологічних проблем злочинності, здійснення кримінального провадження стосовно неповнолітніх, законодавчого регулювання протидії корупційній злочинності.20.10.2015

Заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів (з 19 по 30 жовтня)

19 жовтня 2015 року в Національній академії прокуратури України розпочалося навчання прокурорів відділів процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратур регіонального рівня.

Заняття відкрив виконувач обов’язків ректора Академії Олександр Толочко. Також на відкритті були присутні представники Генеральної прокуратури України.

Навчальний процес передбачає лекції, семінари, проведення круглих столів, практичних занять, на яких обговорюватимуться проблемні питання призначення прокурором судових експертиз у кримінальному провадженні, процесуальної діяльності слідчого при проведенні спеціального досудового розслідування, реалізації повноважень прокурора при закінченні досудового розслідування.

Лекції для слухачів будуть присвячені, зокрема, і проблемам організації діяльності прокуратури в умовах законодавчих змін, діяльності прокуратури та інших спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, нагляду прокурора за додержанням законів при проведенні окремих слідчих (розшукових) дій.

16.10.2015

Завершились заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів

16 жовтня 2015 року в Національній академії прокуратури України завершилося навчання для прокурорів відділів підтримання державного обвинувачення в суді прокуратур регіонального рівня.

Навчальний процес передбачав лекції, семінари, проведення круглих столів, практичні заняття, на яких обговорювалися актуальні питання прокурорської діяльності: використання рішень Європейського суду з прав людини у діяльності прокурора під час досудового розслідування, участі прокурора у розгляді кримінального провадження судом присяжних, особливості підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях про злочини у сфері службової діяльності.

Зі слухачами обмінювались практичним досвідом і представники Генеральної прокуратури України.

Після завершення навчання кожен із 27 прокурорів отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації.

15.10.2015

Національну академію прокуратури України відвідала делегація Федеральної прокуратури Королівства Бельгія

Виконувач обов’язків ректора Академії Руслан Стефанчук 14 жовтня 2015 року зустрівся з делегацією Федеральної прокуратури Королівства Бельгія на чолі з Федеральним прокурором Фредеріком ван Леу.

Бельгійська делегація перебуває з робочим візитом в Україні на запрошення Генеральної прокуратури України з метою підписання Угоди про співробітництво.

У ході зустрічі Руслан Стефанчук поінформував іноземних колег про діяльність Національної академії прокуратури України у сфері навчання та підвищення кваліфікації працівників органів прокуратури нашої держави, у тому числі з урахуванням положень нового Закону України «Про прокуратуру».

У свою чергу, Фредерік ван Леу наголосив на важливості здійснення ефективної підготовки прокурорських кадрів, ключовою метою якої є забезпечення прокуратури професійними співробітниками, здатними на якісно новому рівні виконувати покладені на них завдання.

Сторони також обговорили можливість співробітництва Національної академії прокуратури України та Інституту підготовки фахівців для системи правосуддя Королівства Бельгія, який опікується питанням професійної підготовки суддів і прокурорів. Бельгійські колеги пообіцяли надати сприяння у встановленні необхідних контактів.08.10.2015

У Національній академії прокуратури України відбулася зустріч із представниками Консультативної місії Європейського Союзу

7 жовтня 2015 року у Національній академії прокуратури України відбулася зустріч проректора з наукової роботи Руслана Стефанчука зі Стратегічним радником з питань реформи прокуратури Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні Харальдом Чарло та Старшим асистентом цієї місії Світланою Олійник.

Під час зустрічі Руслан Стефанчук відзначив плідне співробітництво Академії з міжнародними інституціями та поінформував про діяльність Академії відповідно до нового Закону України „Про прокуратуру”.

У свою чергу, Харальд Чарло висловив готовність надання допомоги науковцям Академії за всіма напрямами реформування органів прокуратури та підвищення кваліфікації прокурорських працівників.

За результатами зустрічі сторони обговорили можливість співпраці з таких питань:

• залучення експертів Європейського Союзу до розробки та рецензування навчальних курсів спеціальної підготовки кандидатів на посади прокурорів;
• підвищення кваліфікації діючих прокурорів;
• можливості навчального візиту представників Академії до європейських закладів освіти, які займаються підготовкою прокурорів.

Також Харальд Чарло ознайомився із технічними можливостями Академії щодо використання сучасних форм навчання.


07.10.2015

У Національній академії прокуратури України відбулося засідання Вченої ради

6 жовтня 2015 року в Національній академії прокуратури України під головуванням виконувача обов’язків ректора Олександра Толочка відбулося засідання Вченої ради.

Для обговорення на порядок денний засідання було винесено, зокрема, зазначені нижче питання.

1. Про стан організації роботи з підвищення кваліфікації кадрів органів прокуратури.
2. Про надання дозволу на наукове керівництво дисертаційними дослідженнями на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.
3. Індивідуальні звіти докторантів денної форми навчання 2014 року набору.
4. Про схвалення персонального складу Редакційної колегії наукового фахового журналу „Вісник Національної академії прокуратури України” та рекомендацію до друку і розміщення в мережі Інтернет „Вісника Національної академії прокуратури України” № 3 (41)'2015.
5. Про схвалення персонального складу Редакційної колегії електронного наукового фахового видання „Науковий часопис Національної академії прокуратури України” та рекомендацію до розміщення в мережі Інтернет „Наукового часопису Національної академії прокуратури України”№ 3 (7)'2015.
6. Про рекомендацію до друку монографії „Прокуратура в країнах світу: історія та сучасність”.
7. Про рекомендацію до друку монографії „Процесуальна діяльність слідчого по розшуку підозрюваного, місцезнаходження якого невідоме”.
8. Про рекомендацію до друку монографії „Сучасний стан запобігання злочинності неповнолітніх в Україні”.
9. Про рекомендацію до друку науково-практичного посібника „Захист прокурором інтересів держави від кримінальних правопорушень під час здійснення державних закупівель”.
10. Про рекомендацію до друку монографії „Кадрове забезпечення органів прокуратури України в умовах реформування”.
11. Про рекомендацію до друку науково-практичного посібника „Організація роботи прокурора в надзвичайних ситуаціях”.

05.10.2015

Заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів (з 5 по 16 жовтня)

5 жовтня 2015 року в Національній академії прокуратури України розпочалося навчання для прокурорів відділів підтримання державного обвинувачення в суді прокуратур регіонального рівня.

Заняття відкрив перший заступник Генерального прокурора України Юрій Севрук. Виконувач обов’язків ректора Академії Олександр Толочко також привітав прокурорських працівників і наголосив на актуальності питань, які будуть висвітлюватися під час курсу підвищення кваліфікації.

Навчальний процес передбачає лекції, семінари, проведення круглих столів, практичних занять, на яких обговорюватимуться проблемні питання оскарження судового рішення в апеляційному порядку, підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях про злочини у сфері службової діяльності, використання прокурором результатів негласних слідчих (розшукових) дій під час судового провадження.

Лекції для слухачів будуть присвячені, зокрема, і участі прокурора у кримінальних провадженнях на підставі угод, особливостям зміни, висунення додаткового обвинувачення прокурором в суді, та відмови від підтримання державного обвинувачення, участі прокурора у підготовчому судовому засіданні.

02.10.2015

Завершились заняття в Інституті підвищення кваліфікації кадрів

2 жовтня 2015 року в Національній академії прокуратури України завершилося навчання для прокурорів управлінь (відділів) представництва громадян та держави в судах прокуратур регіонального рівня.

Навчальний процес передбачав лекції, семінари, проведення круглих столів, практичні заняття, на яких обговорювалися актуальні питання прокурорської діяльності: участь прокурора у цивільному судочинстві, захист інтересів держави у земельній сфері, представницька діяльність прокурора у сфері довкілля.

Зі слухачами обмінювались практичним досвідом і представники Генеральної прокуратури України.

Після завершення навчання кожен із 26 прокурорів отримав свідоцтво про підвищення кваліфікації.

01.10.2015

Представники Національної академії прокуратури України взяли участь у Школі молодого спеціаліста

Днями у прокуратурі міста Києва відбулися колективні навчання для прокурорів зі стажем роботи до трьох років (в рамках Школи молодого спеціаліста).

Від Національної академії прокуратури України участь у заході взяла начальник відділу досліджень проблем ювенальної юстиції Науково-дослідного інституту Вікторія Мозгова, яка виступила із доповіддю „Основні причини недотримання судами розумних строків у кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх осіб, які тримаються під вартою”.

30 вересня 2015 року аналогічні колективні навчання відбулися у прокуратурі Київської області.

Від Національної академії прокуратури України участь у заході взяли:

• провідний науковий співробітник відділу досліджень проблем ювенальної юстиції Науково-дослідного інституту Ксенія Годуєва, яка виступила із доповіддю „Захист прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа, на грошову допомогу у зв’язку із закінченням навчального закладу”;
• головний науковий співробітник відділу досліджень діяльності прокуратури щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді Науково-дослідного інституту Юлія Турлова, яка виступила із доповіддю „Організація представницької діяльності в органах прокуратури в умовах законодавчих змін”;
• головний науковий співробітник відділу досліджень діяльності прокурорів у кримінальному провадженні Науково-дослідного інституту Ольга Богатирьова, яка виступила із доповіддю „ Особливості застосування Закону України „Про пробацію”.

Jan || Feb || Mar || Apr || May || Jun || Jul || Aug || Sep || Oct || Nov || Dec ||

© 2002-2015 НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПРОКУРАТУРИ УКРАІНИ